Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-07-19 23:22:41

Valion

Chiny - jaka waluta?

Grzesiu bardzo przepraszam, że zaśmiecam, ale jako żywo mnie to interesuje...jaką walutę tam brać? Miejscową? Dolary? Euro? Funty?

 

#2 2012-07-19 23:55:17

Fresh

Re: Chiny - jaka waluta?

Hmmm... nie żebym był specjalistą od Chin big_smile. ALe na 100% jak weźmiesz dolary nie będzie problemu z wymianą (nie wiem jak euro czy funty). A najlepiej - spytaj w ambasadzie/konsulacie i daj nam znać w tym wątku na forum - na pewno przyda się.

Swoją drogą, pamiętasz (co pewnie oczywiste), że do Chin musisz mieć wizę (w Polsce koszt jej wyrobienia to ok. 40 dolarów)?

 

#3 2012-07-20 01:18:31

Valion

Re: Chiny - jaka waluta?

tak wiem:( a że jestem nygus, więc wyrabiam ją przez agencję. koszt 100 funtów....

 

#4 2012-07-20 01:24:30

Fresh

Re: Chiny - jaka waluta?

O qrcze, zdzierstwo w biały dzień! Ale Chiny, na pewno wrażenia będą bezcenne smile

 

#5 2012-07-20 07:34:20

krakowianka

Re: Chiny - jaka waluta?

Konrad w tym roku w Chinach byl moj kumpel na wlasna reke. Wrocil zadowolony i przywiozl caly wor wrazen!!!

Co do waluty tylko DOLARY wez z soba. I to najlepiej male nominaly. Mozesz wymienic na miejscu, placic tez mozna w doarach w prawie wszedzie.

 

#6 2012-07-20 12:18:26

aoc15

Re: Chiny - jaka waluta?

Ja też otrzymałam informacje,że najlepiej zabierać dolary. A ile tych dolarów najlepiej, by nie głodować? wink

 

#7 2012-07-20 20:17:05

Valion

Re: Chiny - jaka waluta?

a ile to nie wiem. Ja mam zasadę że na wydatki biorę tyle samo ile dałem za wyjazd:) czyli około 1000 funtów w dolarach wezme, czyli pewnie około 1500

 

#8 2013-02-03 13:27:52

Rajcza_Pensjonat_pl

Re: Chiny - jaka waluta?

Funty i euro można sobie darować,natomiast dolary jak najbardziej tak,warto zabrać nawet ze soba aby nie mieć problemów z wymianą na miejscu,chociaż w hotelowych kantorach zrobisz to bez problemu.

 

#9 2013-09-03 11:35:05

zabka

Re: Chiny - jaka waluta?

Wymienialam w hotelu w Chinach euro gdyz recepcjonista byl mlody i nie bardzo wiedzial czy moze dolary z malymi wizerunkami przyjacA okazalo sie, ze wymiana byla tez korzystniejsza.Takze jezeli dolary to prosze sie dowiedziec jakie .U mnie byl to banknot jeden pozostaly z jakegos tam odleglego w czasie wyjazdu.Wszedzie gdzie jade biore ze soba rowniez euro i wymieniam taka walute jaka jest w tym momencie wiecej oplacalna oczywiscie jezeli chodzi o wieksza sume.Nie probowalam tego jedynie wKambodzy,placac dolarami,gdyz ceny byla podawane przewaznie w dolarach.Z euro nigcy nie ma takich ceregieli jak ogladnie"wyprasowanych"dolarow przez lupe

 

#10 2013-09-20 13:37:31

HotelPolanica_com_pl

Re: Chiny - jaka waluta?

To się rzadko zdarza aby wymiana w hotelu była korzystna,z reguły jest od tego prowizja,więc lepiej zrobić to jeszcze u nas w kraju. Dolary spokojnie wystarczą,w Chinach będzie to honorowana waluta.

 

#11 2014-07-25 14:30:03

Domoslawa81

Re: Chiny - jaka waluta?

Byłam w Chinach miesiąc temu. Proponuję kupić dolary, ale należy patrzeć, czy są to nowe banknoty. W Chinach nie wymienią dolarów, które są starsze niż z któregoś roku - szukałam, którego, bo nie pamiętam, ale nie znalazłam. Dla bezpieczeństwa najlepiej kupić te z najnowszymi, trójwymiarowymi zabezpieczeniami.

 

#12 2014-12-07 17:03:44

jmartyni

Re: Chiny - jaka waluta?

A po co dolary w Chinach. Najlepiej wybierac miejscowa walute (Yuan albo RMB czyli Remnimbi)  na kazdym kroku w bankomacie. Przez bankomat najczesciej dostep do swojego konta bankowego a jak nie ma, to ostatecznie wybieramy z Vizy ktora zaraz splacamy z konta on-line bo procent jest wysoki.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh