Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2014-05-26 10:19:38

kuferekczasu

Brak ciepłej wody na noclegu.

Hej,

Ja proszę tutaj o radę. Gdy wybieram się gdzieś na krótko, zwykle nie korzystam ze środków MPK, i chodzę piechotą niezależnie od warunków.

Natomiast nie do końca jestem obeznany w prawa do zwrotu pieniędzy albo reklamacji w hostelach. Otóż właśnie wróciłem z Krakowa zatrzymując się w takim przybytku. Wszystko świetnie oprócz braku ciepłej wody. Spałem za krótko, a od rana na nogach czekałem na panią z recepcji. Po kontakcie telefonicznym stwierdziła, że być może jest awaria bojlera i trzeba czekać na serwis. To było już po godzinie 11, ja musiałem wyjść (pewna osoba nie mogła się ze mną spotkać, dlatego wybrałem wcześniejszy powrót)

Z jednej strony świetne warunki i czystość, z drugiej niefrasobliwe podejście i lenistwo wręcz, do gościa. Czy w takich przypadkach żądać zwrot części kosztów? Przecież przez ten brak wody, lepiej gdybym przez noc powłóczył się po Krakowie albo przespał się na dworcu...

Faceci pół biedy, nawet w przerębli mogą się wykąpać. Ale co to za tłumaczenie,
jak na przykład kobieta budzi się rano i nie ma ciepłej wody w takim miejscu?

***

 

#2 2014-06-10 18:29:51

barbieb

Re: Brak ciepłej wody na noclegu.

Wiadomo - różne są przypadki i bojler też się może zepsuć. Ale moim zdaniem właściciele przybytku powinni zaproponować zwrot części kosztów, ponieważ woda to jednak podstawowa rzecz w podróży.

 

#3 2014-06-12 12:00:13

texarkana

Re: Brak ciepłej wody na noclegu.

W czerwcu 2012 byłam z grupą młodzieży w Ośrodku Wypoczynkowym HUTNIK w Łebie. Czas był to ponury i zimny, a w naszym pawilonie nie było ciepłej wody, ogrzewania zresztą też (a rano było 11 stopni). U kierowcy w pokoju pękła rura i zalało łazienkę rdzą. Kierowniczka ośrodka (której nie można nazwać inaczej niż BABSZTYL) powiedziała, że jest awaria - to jest taki standardowy wybieg. Zanim "przyjechali" fachowcy, minęła doba. Zanim "zrobili diagnozę", minęła druga. A gdy już byli "gotowi do naprawy", skończyła się nasza wycieczka. Dodam, że nikt żadnych fachowców na terenie ośrodka nie widział. Przy uiszczaniu opłaty zażądałam zniżki i po pyskówce z BABSZTYLEM ją otrzymałam, niewielką, ale zawsze. BABSZTYL nie uwierzył, że mogę przekazać informacje o ośrodku dziennikarzowi, który napisze przedwakacyjny artykuł do poczytnej gazety, ale uwierzył, że opiszę ośrodek w internecie (choć się tym wcale zbytnio nie przejął, łebscy właściciele/zarządcy ośrodków są zdemoralizowani, bo mają nadmiar klientów).
Tak czy siak, na ciepłej wodzie i ogrzewaniu w okresie przedsezonowym wiele ośrodków (i pewnie hosteli) robi oszczędności, kłamiąc, że mają awarię. Dlatego najlepiej jechać do ośrodków/hosteli już przez kogoś znajomego wypróbowanych. Oczywiście sama wiem, że czasem jest to niemożliwe... ale zawsze staram się czytać opinie ludzi o danym miejscu, zakładając, że to opinie wybrane, te lepsze, a rzeczywistośc będzie trochę gorsza. I to się potwierdza.

 

#4 2014-06-18 13:19:20

centuro

Re: Brak ciepłej wody na noclegu.

 

#5 2014-06-25 18:52:02

Genna70

Re: Brak ciepłej wody na noclegu.

Latem zimna woda nic nie zmiania, ale zimą... Brr.
Powinieneś się domagać jakiegoś rodzaju zadośćuczynienia, bo to nie jest normalne że hostel nie zapewnia minimalnych warunków sanitarnych

 

#6 2014-07-07 21:38:31

eldon1343

Re: Brak ciepłej wody na noclegu.

Jak to brak ciepłej wody??????? Przecież to skandal! Żądaj obniżenia ceny! no bo jak to tak? przecież zapłaciłaś za pewne wygody, a ciepła woda to chyba nie jest jakie wielki luksus, a poza tym co to za wakacje?yikes

 

#7 2014-07-19 16:33:55

ultrakerry70

Re: Brak ciepłej wody na noclegu.

Niby to tylko jedna noc i tak naprawdę nawet obniżenie kosztów niewiele da, bo będą to groszowe sprawy. Myślę, że więcej zachodu i starań niż to warte. Ostatecznie nic wielkiego się przecież nie stało.

 

#8 2014-07-22 23:17:14

NellyUk2661

Re: Brak ciepłej wody na noclegu.

Przy reklamacjach turystycznych klientom często sprawia kłopot wycena uchybień. Tu z pomocą przychodzi międzynarodowa tabela frankfurcka. Najwięcej, bo aż połowy wartości wczasów można domagać się za brak wyżywienia (choć było w kontrakcie) do 30 %.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh