Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#16 2014-03-18 14:52:40

bettie2371

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

To, co powiedział Cameron to była czysta zagrywka PR mająca na celu podbicie sondaży wśród bezrobotnych brytyjczyków. Przecież łatwiej zwalić winę na Polaków niż na lenistwo rodaków, bo Polak nie pójdzie zagłosować przeciwko niemu

 

#17 2014-03-19 13:51:24

AlanWawa81

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

To przykre, że tak nas traktują za granicą. U nas w kraju dorabiają się przede wszystkim nieuczciwi ludzie, o pracę ciężko więc nic dziwnego, że ludzie jadą za granicę za chlebem. Lenistwa na pewno nie można nam zarzucić.

 

#18 2014-03-20 16:59:29

Norman2526

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

Miałam styczność z Anglikami, Turkami i Niemcami. W moim wieku oczywiście. I generalnie oni widzą Polaków jako bardzo sympatycznych, gościnnych ludzi. Ale to zależy od grupy na jaką się trafi.

 

#19 2014-03-21 21:30:18

Ruda07

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

Domyslam sie jak nas postrzegaja Niemcy, czy Amerykanie. Niemcy - robole, tania siła robocza, niezbyt inteligentni.
Amerykanie - "Polska to jedna wielka dziura. Pewnie nawet nie wiedzą czym jest prąd"

 

#20 2014-03-31 20:15:11

NellyUk2661

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

Ja bardzo dużo podróżuję, a mój mąż ma swoją firmę budowlaną w Niemczech i Niemcy zazwyczaj są nie zadowoleni kiedy dowiadują się, że mają do czynienia z polakiem mimo tego że jest z polecenia, ale kiedy jeździmy na wakacje zazwyczaj spotykamy się z miłymi dla nas ludźmi

 

#21 2014-04-11 10:39:04

marcepan

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

Tak się składa, że kiedyś do mojej znajomej przyjechał Japończyk. Dopóki przebywał w jej mieszkaniu wszystko było ok, lecz gdy wyruszył na samotną podróż po Polsce, został okradziony z pieniędzy oraz pobity przez grupkę chuliganów, którym najwyraźniej nie podobał się fakt, że miał skośne oczy. Tego pobytu na pewno nie wspomina zbyt pozytywnie...

 

#22 2014-06-05 13:01:55

L3on

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

Wbrew pozorom nie jest tak źle. Z tego z czym się spotkałem, obcokrajowcy mają o nas zazwyczaj pozytywne zdanie. Albo pozytywne, albo nie wiedzą gdzie Polska leży na mapie. Negatywne opinie wypowiadają zazwyczaj jacyś sfrustrowani ludzie a tych nie brakuje w każdym kraju, więc nie ma co się nimi przejmować.

 

#23 2014-06-10 18:37:56

barbieb

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

Pamiętam, że na studiach miałam bardzo dużo ludzi z erasmusa i wszyscy bez wyjątku byli zadowoleni z pobytu w Polsce i z Polaków (i nie wiem czemu, ale najczęściej Azjaci byli najbardziej zachwyceni naszym krajem). Raz, w Chorwacji spotkałam się tylko z odmówieniem noclegu Polakom...

 

#24 2014-06-25 15:05:21

CharaWroc92

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

z tego co zauważyłam, to wielu obcokrajowców ma zakłamany obraz Polski - głównie z braku wiedzy i chęci jej uzupełniania. Ci którzy świadomie się tutaj wybierają mają dobre zdanie, a po wizycie najczęściej są zachwyceni i wcale im się nie dziwięsmile

 

#25 2014-06-25 18:13:49

piea

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

obcokrajowcy, którzy w Polsce byli i trochę zwiedzali nasz kraj są z reguły zachwyceni urodą Polski i zaskoczeni, że polacy to tacy mili i fajni ludzie, gorzej z tymi, którzy nigdy u nas nie byli, a nasz obraz tworzą na podstawie stereotypów i niestety polskiego "bydła", które okupuje od rana hotelowe bary na wakacjach  i ok. południa zaczynają się awantury; nie raz słyszałam od tureckich, greckich czy egipskich barmanów jak to polacy chleją.... i co potrafią wyprawiać...; wtedy wstydzę się za rodaków, że jestem polką..... Okropne uczucie!

 

#26 2014-06-28 15:49:51

akabej

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

To prawda. Czasem lepiej się nie przyznawać, że jest się Polakiem. Dla wielu wczasy w Egipcie to głównie chlanie od rana do nocy. Potem się widzi wczorajszych panów sunących zygzakiem na śniadanie i cierpiących nad kawą. Ale zaraz po śniadaniu od nowa Polska ludowa. Teraz, jak w Egipcie nie do końca bezpiecznie, niektórzy mają wymówkę, żeby nie jeżdzić wogóle na wycieczki a tylko balować. Obciach w czystej postaci sad

 

#27 2014-06-29 23:23:15

OneSixta82

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

Moim zdaniem wszystko zależy od tego skąd pochodzą obcokrajowcy, dla jednych jesteśmy ziemią obiecaną a dla innych złem koniecznym.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh