Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#61 2014-04-11 10:33:06

marcepan

Re: Książki podróżnicze

Bardzo lubię oglądać programy i czytać książki od Martyny Wojciechowskiej oraz Wojciecha Cejrowskiego. Oboje dobrze relacjonują swoje podróże, nie bojąc się wyrażać własnych opinii na różne tematy.

 

#62 2014-04-28 22:08:52

Pawel_88

Re: Książki podróżnicze

I ja się przyłączę do wątku. Również polecam książki W. Cejrowskiego zwłaszcza „Gringo wśród dzikich plemion”. Obecnie czytam „Białe Słonie” a następnie „Japonia w sześciu smakach” Szukam  też ciekawej książki o Karaibach

 

#63 2014-04-29 23:35:47

KaJka

Re: Książki podróżnicze

Dzis byłam na premierze książki "SWOJĄ DROGĄ" Tomka michniewicza. Sądząc po rankingach Empiku i dzisiejszym występie, książka zapowiada się dobrze smile Jak przeczytam to dam znać!

W tematach Karaibów: czytam "W Krainie Obfitości mango. Karaibska Przygoda" ; jestem w połowie. Wielkiego szału może nie ma, ale i narzekać nie będę. Taka o lekka książka o małżeństwie w średnim wieku, które rzuca wszystko i rusza w rejs po Karaibach. Jakieś przydatne informacje można wyciągnąć wink

 

#64 2014-04-30 10:35:42

Pawel_88

Re: Książki podróżnicze

Jak skończysz czytać Michniewicza to napisz czy warto przeczytaćsmile Widziałem reklamę jego programu w ttv zapowiadał się ciekawie jak mi się uda to obejrzę, Karaibską przygodę chętnie przeczytam jak tylko wygospodaruje trochę czasu smile

 

#65 2014-04-30 22:48:48

Soniza89

Re: Książki podróżnicze

Ja tez dzisiaj do ksiegarni dostalam ksiazke Michniewicza ma bardzo pochlebne recenzje , rowniez zamierzam przeczytac smile

 

#66 2014-05-07 22:29:08

piea

Re: Książki podróżnicze

właśnie skończyłam "Naga Asu" Konrada Wilka; mistyczną wręcz podróż głównie po Azji Poł-Wsch, Nepalu, Kenii, Etiopii napisaną rewelacyjnym, reporterskim piórem i niewyobrażalne przygody; czyta się z wypiekami na twarzy a momentami można się uśmiać po pachy  i przerazić nie na zarty smile Polecam ciekawym świata

 

#67 2014-05-08 08:41:58

Pawel_88

Re: Książki podróżnicze

Chętnie przeczytam też "Naga Asu" smile

 

#68 2014-05-21 17:51:12

KaJka

Re: Książki podróżnicze

Skończyłam czytać SWOJĄ DROGĄ ! Uważam, że warto przeczytać. Dużo cennych informacji o realiach Arabii Saudyjskiej, prawach kobiet itd. Ciekawa przygoda w afrykańskiej dżungli. Ludzie lasu żyjący tylko dniem dzisiejszym, wierzący w magię i uroki, jedzący wszystko co znajdą w dżungli. Co do trzeciej części - na pewno przypadnie do gustu fanom muzyki jazz i blues; mnie wciągnęła trochę mniej.
Miejsca przedstawione w książce to dla nas inny świat: Inna mentalność, inne zwyczaje, sposób myślenia. I w każdym przypadku autor podkreśla, że miejsca te w niedalekiej przyszłości nieuchronnie czeka zmiana....

Zaraz sięgam po SAMSARĘ smile

Ostatnio edytowany przez KaJka (2014-05-21 17:52:08)

 

#69 2014-06-25 11:25:04

Igrek

Re: Książki podróżnicze

Gorąco polecam wszystkim trampom, podróżnikom, autostopowiczom, wolnym duchom nową książkę, która została przełożona na język polski. Jest to znakomity poradnik jazdy autostopem (a nawet… pociągostopem i statkostopem!) oraz super taniego podróżowania autorstwa Antona Krotowa (ur. 1976 r.), legendarnego rosyjskiego podróżnika-autostopowicza, praktyka i teoretyka tzw. „wolnego podróżowania”. Krotow to autor ponad 40 książek o tematyce podróżniczej, założyciel i prezydent Akademii Wolnego Podróżowania oraz inicjator projektu „Dom Dla Wszystkich”. Jak dotąd przejechał autostopem około 750.000 kilometrów! Podróżował po całej Rosji i wszystkich krajach byłego ZSRR, odbył autostopowe eskapady m.in. do Iranu, Afganistanu, Indii, Sudanu, Etiopii, Angoli, Chin, Indonezji, Papui-Nowej Gwinei, Meksyku, a także na Filipiny i Madagaskar.

Książka nosi tytuł Praktyka wolnego podróżowania. Jest to pierwsza i najbardziej znana pozycja Krotowa. Doczekała się kilkunastu wydań w Rosji oraz została przełożona na szereg języków, a jej łączny nakład wyniósł około 140.000 egzemplarzy. Uczy jak wędrować po całym świecie bez względu na grubość portfela, jak znajdować bezpłatny nocleg i jak żywić się tanim kosztem. Natchnęła już całe masy do wyruszenia w drogę autostopem. Jest na allegro za 8 zł.

Fragment Przedmowy tłumacza:

„W 1996 roku Anton Krotow dotarł z Moskwy do Magadanu, w 1997 roku wyprawił się autostopem do Iranu, a rok później – do Indii. Potem przyszedł czas na Afrykę. Wpierw, w 1999 roku, Anton pojechał z przyjaciółmi do Sudanu, a w roku następnym zorganizował wielką ekspedycję Akademii Wolnego Podróżowania przez cały Czarny Ląd. Spędziwszy w drodze siedem miesięcy, Anton dotarł autostopem z Moskwy na południe kontynentu – do Botswany i Namibii, a podróż zakończył w Angoli, kiedy w tym kraju wciąż jeszcze dogorywała wojna domowa. W roku 2002 w ślad za amerykańskim wojskami, które zmiotły niewydających wiz Talibów, wyruszył do Afganistanu i odnalazł tam tradycyjną gościnność, świetny autostop i piękne krajobrazy. Okazało się, że im gorszą opinię ma dany kraj, tym przyjemniej się po nim podróżuje. Afganistan, Pakistan, Sudan, Iran i przedwojenną Syrię Anton nazywa „krajami szczęścia” – rajem dla „wolnych podróżników”. W międzyczasie miały miejsce także zimowe wprawy przez dzikie bezdroża do niedostępnych regionów na północy Rosji – w 2000 roku do położonego za kołem polarnym Nienieckiego Okręgu Autonomicznego (jej uczestnicy wrócili do domów samolotostopem), a dwa lata później do serca Syberii – Ewenkijskiego Okręgu Autonomicznego. Tej ostatniej ekspedycji towarzyszyły mrozy sięgające -50°С. W kolejnych latach autor niniejszej książki organizował następne wyprawy: do Etiopii, Chin, Mongolii, ponownie do Afganistanu, a także do Azji Południowo-Wschodniej. Korzystając z autostopu, pociągostopu i statkostopu, dotarł w 2009 roku do wschodnich krańców Indonezji, a dwa lata później odwiedził Filipiny oraz zagadkową i trudnodostępną Papuę-Nową Gwineę. Okazało się, że również Papuasi bardzo chętnie podwożą autostopowiczów. Jesienią 2013 roku Anton podróżował zaś po Wschodniej Afryce…”


Fragmenty książki:

„Dzięki tej książce dowiecie się, jak dojechać do dowolnego miasta w Rosji, jak wrócić stamtąd do domu, a także, jeśli będzie trzeba, przejechać cały kraj (nawet jeżeli nie macie ani rubla w kieszeni!) oraz jak podróżować po innych państwach. Dowiecie się, jak przenocować w dowolnym mieście lub na wsi, nawet jeżeli nie macie tam (na razie) znajomych. Nauczycie się, jak rozmawiać z kierowcami, przedstawicielami władzy, z miejscową ludnością i z własnymi rodzicami. Zrozumiecie, jak należy traktować świat i innych ludzi, aby tego rodzaju podróże sprawiały wam radość.
    Wszystkie wyłożone tutaj metody zostały sprawdzone w praktyce. Ba, zrodziła je sama praktyka. Jest to uogólnienie doświadczeń wielu wolnych podróżników i mam nadzieję, że owe doświadczenia okażą się przydatne również dla was.”

„My jeździmy tymi samymi samochodami, którymi jeżdżą miejscowi, i razem z nimi wyciągamy ciężarówki z błota i piasku; nocujemy w tych samych domach i spożywamy to samo jedzenie, przygotowane na ogniu w zwykły dla danego kraju sposób; dziś do swojej chaty zaprasza nas biedak, jutro – biznesmen-milioner; porozumiewamy się w miejscowym języku (nawet jeśli znamy zaledwie kilka słów) i staramy się zrozumieć ludzi, którzy mówią do nas w realnym dla siebie języku; sycimy się smakiem naturalnego, niepochodzącego z restauracji jedzenia, zapachem bazarów, świątyń i ulic; żyjemy życiem podobnym do tego, które wiodą mieszkańcy danego kraju, żyjemy razem z nimi – i w ten sposób dowiadujemy się o nich więcej, niż przejeżdżający obok dżipami klienci biur turystycznych.
    Ananasy z grządki i daktyle z palmy, angolskie drogi i tureckie autostrady, tysiąc prawdziwych zachodów i wschodów słońca na brzegach wszystkich mórz, północne komary latem i zorza polarna zimą, menele z Magadanu i sikhowie z Indii, północne przestrzenie i tropikalne deszcze… Smak realnego życia, uczucie wszechświatowego braterstwa wszystkich ludzi – są tym, czego za żadne pieniądze nie sprzeda wam żadne biuro turystyczne na świecie. Smak prawdziwego życia…!”

POLECAM!

 

#70 2014-06-25 14:05:23

Soniza89

Re: Książki podróżnicze

Ja polecam ksiazke Michniewicza "Swoja droga " facet ma genialne pioro , tak kreuje panujaca tam atmosfere ze czasem mialam wrazenie ze sama biore udzial w tych podrozach smile Dowiedzialam sie bardzo wiele o tak malo znanym i mysle nie tylko mi kraju jakim jest Arabia Saudyjska chyba ten rozdzial byl dla mnie najbardziej fascynujacy . Chociaz nie moge pominac pierwszego rozdzialu i podrozy do Kamerunu niesamowita przygoda ktora mam nadzieje ze uda mi sie rowniez kiedys przezyc smile... Tak jak Kajke najmniej wciegnela mnie czesc trzecia . Po przeczytaniu tej ksiazki bardzo  utozsamiam sie z Tomkiem na wiele spraw patrzymy tak samo .

 

#71 2014-08-20 16:33:24

iilloonnaa

Re: Książki podróżnicze

a moj ukochany pisarz to Tomek Michniewicz

 

#72 2014-08-20 16:36:19

iilloonnaa

Re: Książki podróżnicze

A Pawlikowskiej nie znoszę. Wydała już chyba książki o wszystkim co było możliwe. Płodzi średnio z 5 na rok, szkoda, że średnie i tylko dla kasy

 

#73 2014-08-21 17:51:22

KaJka

Re: Książki podróżnicze

 

#74 2014-08-28 15:29:45

Fantastique4

Re: Książki podróżnicze

Może (morze) wróci - niesamowita książka, bardzo polecam, uświadamia co się stało z Aralem - morzem/jeziorem,  które kiedyś było a już go nie ma

 

#75 2014-10-25 11:37:10

trekkerka

Re: Książki podróżnicze

Ja też bardzo lubię książki W. Cejrowskiego i T. Michniewicza. Z innych podróżniczych polecam "Pomarańcze w śniegu" Petera Kerra (autor opisuje przeprowadzkę z rodziną na Majorkę).

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh