Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-09-25 09:43:43

Karola1980

Slowacja - slowacki raj

Jadę do słowackiego raju na początku października. Słyszałam że sa tam niebezpieczne szlaki turystyczne - drabinki, schodki, łańcuchy...az mnie to przeraża... Niestety to wyjazd z pracy i nie moge się wykręcić....czy rzeczywiście jest az tak ciężko????
oglądałam zdjęcia - wydaję mi się ze idzie się cały czas po wodzie. W pażdzierniku jest zimno inie wyobrazam sobie chodzenia po lodowatej wodzie...

 

#2 2008-09-25 11:49:12

Poker69

Re: Slowacja - slowacki raj

ja byłem rok temu we wrześniu. Rzeczywiście było bardzo mokro - dużo padało wcześniej. Zazwyczaj nie jest tam mokro (tak mówił przewodnik).
Jeśłi chodzi o stopień trudności to wcale nie jest to ciężka i straszna trasa:)
są schodki, łańcuchy ale jest to bezpieczne.
No chyba że ktoś ma lęk wysokości no to wtedy może to wydać się odrobinkę przerażające, ale tylko odrobinkę;-)

 

#3 2008-09-25 19:42:16

KaJka

Re: Slowacja - slowacki raj

Byłam dwa razy w Słowackim Raju. I chociaż jestem miłośniczką morza, a nie gór, to i tak mi się bardzo podobało smile)) Trasy są świetne, zazwyczaj wypad na 5-6 godzin, ale warto! Wędrówki z małą adrenalinką, ale nie ma się co bac- każdy daje radę tongue
Na szlaku Sucha Bela są takie fajne wysokie pionowe drabiny:D jesli ktos ma lęk wysokości niech lepiej nie patrzy w dół, tylko w górę. Są też poziome kładki i  stopnie, wiszące mosty... Ale nie są niebezpieczne.i są łańcuchy,których można się przytrzymywac. Tylko warto miec dobre, wygodne buty z podeszwą która się nie ślizga...
miłego wędrowania !!!

 

#4 2010-06-27 13:48:18

srucha

Re: Slowacja - slowacki raj

Byłam w Słowackim Raju, jest tam fantastycznie pod warunkiem, że nie ma się lęku wysokości i butów z wysokim obcasem na nogach smile  Moje, wówczas małe dzieci były zachwycone. Polecam gorąco

 

#5 2010-06-28 21:41:13

marcjol

Re: Slowacja - slowacki raj

Karola, mogę jechać za Ciebie? wink

Slovensky Raj jest genialnym miejscem! Nie dalej jak kilka godzin temu wrzuciłam kilka zdjęć z jednego ze szlaków...

Powiem Ci, że ja też się bałam i były już momenty, że chciałam zawrócić bo się bałam, że nie ogarnę tych drabinek, łańcuchów i stopni, ale dałam radę!

Powodzenia i dobrej zabawy!!! smile

PS: Pamiętaj tylko do dobrych butach i kurtce przecideszczowej - z tym będzie ok! Ja byłam w drugiej połowie września i nie było tragedii. smile

 

#6 2010-09-21 04:57:24

globusik

Re: Slowacja - slowacki raj

Super, super, super..... Ja polecam Piecky i Sucha Bele....

 

#7 2014-03-08 22:53:45

DytulaJ

Re: Slowacja - slowacki raj

Słowacki Raj - fajna sprawa, byłam z dwa lata temu i nie mogę się doczekać, kiedy znowu uda mi się znowu wybrać. W ogóle lubię jeździć w tamte strony, a od czasu do czasu odwiedzam kurort Bojnice, gdzie lubię naturalne gorące źródła termalnych wód, wspaniały klimat, piękne widoki i dużo zieleni smile.

 

#8 2014-06-16 16:11:33

texarkana

Re: Slowacja - slowacki raj

Najłatwiej chodzi się po drabinkach latem, kiedy jest niski stan wody. Wiosną i na jesieni może się zdarzyć, że wspinamy się... po wodospadzie. Oczywiście nie jest to hucząca, zwalająca z nóg woda tylko zwykły, mały wodospad. Takich miejsc jest kilka - np. na fantastycznym szlaku Sucha Bela. Warto mieć ubranie na zmianę - nam sie przydało (byliśmy w maju).

 

#9 2015-02-12 14:33:14

wedrowiec92

Re: Slowacja - slowacki raj

Byłem dwa razy w Słowackim Raju i pojechałbym tam jeszcze raz. Ogólnie świetne miejsce, mam nadzieję, że ceny mocno nie wzrosły od mojej ostatniej wizyty. Pozdrawiam

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh