Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2014-03-09 22:03:39

geckoxd

Wakacje w górach. Gdzie?

Witam, chciałbym dowiedzieć się gdzie warto pojechać w góry 2-4 osobową grupką? Chodzi mi głównie o miejsce, gdzie moglibyśmy popołudnia spędzać chodząc po górach, jaskiniach i zwiedzać atrakcyjne miejsca, a wieczorami przysiąść w jakimś miłym pubie i napić się dobrego chłodnego piwka. Pod uwagę bierzemy Rudawy Janowickie oraz Kudowę Zdrój, jednak czy znajdziemy tam to czego oczekujemy? Proszę o jakieś opinie na temat tych miejsc lub zaproponowanie innych np. Góry Stołowe (najlepiej z tanim noclegiem). Pozdrawiam

 

#2 2014-03-10 10:23:13

papuas

Re: Wakacje w górach. Gdzie?

Na początek dwie uwagi "... popołudnia spędzać w górach" - tak, ale w góry wychodzi się rankiem i to kardynalna zasada. Po drugie na swoim profilu nie podajesz żadnych info, więc nie wiem czy masz 80 czy 18 lat. A teraz poważnie. Pod pojęciem wakacje rozumiem miesiące letnie. Dla mnie najpiękniejsze są Tatry, ale i inne góry mają swoje uroki.
Polecam Karkonosze - noclegi na jednym lub drugim końcu (Karpacz, Szklarska Poręba) i chodzenie, chodzenie - przejście etapami od Śnieżki po Szrenicę z odwiedzeniem również dołem Śnieżnych Kotłów.

 

#3 2014-03-10 18:14:19

geckoxd

Re: Wakacje w górach. Gdzie?

Możliwe, w górach byłem jako maluch smile Mamy 19-22 lat smile Okres w którym chcemy jechać to zdecydowanie WRZESIEŃ. A czy mógłbyś powiedzieć mi czy jest w tych miejscowościach chociaż jedna uliczka z pubami/karczmami? Pozdrawiam

 

#4 2014-03-12 11:24:08

myszka

Re: Wakacje w górach. Gdzie?

W Szklarskiej na pewno znajdziesz knajpy , puby i inne jadładajnie, nawet była taka z tańcami jak byłam tam w styczniu.  W Karpaczu tez będzie można coś wybrać. Niedaleko jest również miasteczko Jelenia Góra urokliwe i na rynku posiadające różne knajpki oferujące co dusza zapragnie od kawki i słodkości do piwka i golonki.  Zapraszam do zobaczenia mojej relacji ze Szklarskiej.  W Szklarskiej polecam knajpkę Na Winklu fajny klimat, pycha grzane wino i kaszanka. Miłego wypoczynku

Ostatnio edytowany przez myszka (2014-03-12 11:27:22)

 

#5 2014-04-02 10:32:57

Alonzo93

Re: Wakacje w górach. Gdzie?

Podepnę się pod Kudowę Zdrój. Planujemy w tym roku na wakacje pojechać do Kudowy Zdroju, sam tam byłem ale dawno bo z 13 lat temu, podobało mi się tam i teraz chcę raz jeszcze odwiedzić to miejsce. Zastanawiam się tylko czy będą tam jakieś atrakcje dla mojej 4 letniej córki. Bo chodzenie po górkach nie zawsze ją cieszy.

 

#6 2014-04-02 11:53:44

papuas

Re: Wakacje w górach. Gdzie?

Kudowa to przede wszystkim uzdrowisko, ma pijalnię wód i park spacerowy. Myślę, że jakieś typowo dziecięce atrakcje też się znajdą, chociaż namiarów nie posiadam sad.
Odwiedzenie Błędnych Skał (w Kudowie) czy Strzelińca nawet dla tak małego dziecka jakąś atrakcją będzie.

 

#7 2014-04-04 10:44:43

marcepan

Re: Wakacje w górach. Gdzie?

Z własnego doświadczenia polecam okolice Baraniej Góry i oczywiście Zakopanego. Uwielbiam chodzić po górach i jak na razie miejsca te zdecydowanie są moimi faworytami pod względem widoków, ścieżek górskich i dobrego noclegu.

 

#8 2014-04-17 14:17:49

DAGMARMISTRZ78

Re: Wakacje w górach. Gdzie?

Choć wiele osób uważa, że Zakopane jest przereklamowane to ja mimo wszystko będę je polecać, ja góry uwielbiam i uwielbiam spędzać tam czas, jeżeli chodzi o same Zakopane to mam do niego sentyment, byłam tez w innych miejscach, ale do Zakopanego zawsze wracam.. uważam, że ma ono swój indywidualny klimat, polecam serdecznie:)

 

#9 2014-05-03 00:58:56

lubiacapodroze

Re: Wakacje w górach. Gdzie?

Jeśli góry to tylko Szczawnica- jeździłam tam dwa razy do roku,jest pięknie, spływ Dunajcem,wyciąg krzesełkowy, rzeka Grajcarek,wąwozy,niedaleko Słowacja, Nowy targ, Nowy i Stary Sącz , atrakcji nie brakuje. Szlaki górskie przetarte,ale lepiej mieć przewodnika,bo góry są przepiękne,ale niestety groźne. Pozdrawiam.

 

#10 2014-05-08 20:34:24

Elnora2628

Re: Wakacje w górach. Gdzie?

Sudety są bardzo przyjazne zwłaszcza dla osób, które od czasu do czasu, rekreacyjnie wybieraj się w góry. Nie ma dużo przewyższeń, sporo zieleni. Plusem jest też duża liczba schronisk i można zaplanować kilkudniowe wycieczki od schroniska do schroniska.

 

#11 2014-05-11 14:55:45

OneKena84

Re: Wakacje w górach. Gdzie?

Jeżeli chodzi o góry to ja najbardziej lubię Tatry może dlatego że jeżdżę tam najrzadziej ponieważ mam bardzo daleko, ale mają one swój niesamowity klimat który nie mija nawet podczas niepogody, spacer po Krupówkach przyjemny jest nawet w deszczu

 

#12 2014-05-12 21:07:12

EcoBernardo1363

Re: Wakacje w górach. Gdzie?

Ja zdecydowanie wolę góry zimą niż latem, ponieważ kocham narty a chodzić po górach to tak nie do końca ale mimo wszystko najbardziej lubię spędzać czas w Zakopanym ponieważ jest tam niesamowity klimat

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh