Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-09-27 18:37:36

Marcin_Villapolonia

Punta Cana - temperatury i pogoda

Cała Dominikana ma bardzo szczęśliwe położenie geograficzne i znaczna większość huraganów omija tą wyspę, a na pewno wschodnie  wybrzeże. Od kilku lat nic tu poważnego się nie działo. Nawet ostatni sztorm tropikalny jak Ike  spowodował tylko chwilowe załamanie pogody i przyniósł dość duże opady deszczy, które tylko w zachodniej i centralnej Dominikanie dały się we znaki. Tutaj w tym okresie prowadziliśmy normalną  działalność.

Każdy miesiąc  jest jak najbardziej sprzyjający do przyjazdu i odpoczynku. Temperatury obecnie troszeczkę wyższe niż w porze suchej  32 –34 st.C w dzień, a nocą niestety tem. nie spadają o wiele stopni 26-28 st.C.

Nie należy się sugerować nazwą że to pora deszczowa. Deszcze w tym okresie mogą padać prawie codziennie, ale tylko co najwyżej 10-15 min najczęściej popołudniami przy tem 30 st.

To naprawdę ulga dla wszystkich. Praktycznie nigdy na Dominikanie nie zdarza się większe zachmurzenie trwające dłużej niż  jeden dzień. Oczywiście nie mogę być wyrocznią w tym temacie i niczego na 100% gwarantować nie mogę. To tylko moje opinie z obserwacji tutejszej aury przez ostatnie kilka lat smile
Marcin

 

#2 2014-01-31 15:29:10

karolinab

Re: Punta Cana - temperatury i pogoda

Jakie temperatury dominują w okresie styczeń-marzec? Jaka jest temperatura wody? Czy niebo jest zachmurzone czy bez przerwy bezchmurne? Proszę o rady.

 

#3 2014-11-20 22:11:55

Nickoletta

Re: Punta Cana - temperatury i pogoda

Witaj, Bylam na dominikanie kilka lat temu na przelomie styczen/luty.  Pogoda rewelacja!!! Cale 2 tygodnie 30 st.  Czasami padal deszczyk, ale najczesciej w nocy.  Niebo bezchmurne.  Troche wietrznie bylo.  Ale to byl naprawde bardzo cieply i przyjemny wiaterek.  Woda w morzu ciepla.  Podobnie jak u wybrzerzy hiszpani w sezonie.  Pozdr.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh