Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-02-27 14:19:19

skarbek

Komary na Kubie

Witam,
jestem nowa w serwisie, więc jeśli powielam wątek proszę mnie odesłać w odpowiednie miejsce:)
Marzy mi się podróż na Kubę, natomiast moją zmorą są komary.
Nie znoszę ich w Polsce, tym bardziej obawiam się malarii i dengi roznoszonej przez komary w tak egzotycznych miejscach jak Kuba. (moja koleżanka leżała w szpitalu na dengę, więc się napatrzyłam)
Chciałabym bardzo, aby ktoś, kto tam był rozwiał moje wątpliwości bądź je potwierdził, jakie jest ryzyko zachorowania na te choroby i czy faktycznie trzeba się na Kubie zabezpieczać przed tymi owadami?
W zakładce "zdrowie" informacje są zbyt ogólne:(
Od razu uprzedzę - leków przeciw malarii nie mogę brać, gdyż w najbliższym czasie planuję dziecko.
Bardzo dziękuję!

 

#2 2012-02-27 14:24:38

Fresh

Re: Komary na Kubie

Witaj,

Podczas swojej wycieczki na Kubę (było to w czerwcu, czyli w porze deszczowej) nie zauważyłem ani jednego natrętnego komara smile. I to zarówno w Varadero (głównym kurorcie wypoczynkowym), jak i podczas rejsu katamaranem czy w trakcie samochodowego wypadu w głąb kraju. Nie słyszałem też, żeby ktoś jadąc na Kubę szczepił się na malarię czy dengę, ani żeby te choroby występowały na Kubie.

 

#3 2012-02-27 14:46:08

skarbek

Re: Komary na Kubie

Bardzo dziękuję! Nawet nie wiesz jak mi poprawiłeś humor:) ja planuję wyjazd marzec/kwiecień, więc podejrzewam, że tym bardziej komary nie będą mi dokuczaćsmile
skoro widzę, że mogę liczyć na czyjąś radę - pociągnę watek i zapytam jeszcze o choroby układu pokarmowego: jakie jest ryzyko złapania czegoś porównując np do Egiptu? Czy trzeba uważać na owoce i warzywa stołując się w hotelu? Na co szczególnie trzeba zwracać uwagę, aby po prostu nie zachorować? Czy hotele o niższym standardzie są bezpieczne w tym temacie? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki, pozdrawiam cieplutko:)

 

#4 2012-02-27 15:22:35

Fresh

Re: Komary na Kubie

Jeśli chodzi o kłopoty żołądkowe, te mogą się zdarzyć, ale nie występują często. Moim zdaniem nie tak często jak w Egipcie. Na pewno nie powinno się pić nieprzegotowanej wody, a tylko butelkowaną. To samo z ewentualnie kupionymi owocami, lub daniami które wizualnie nie przypadną Ci do gustu. Ja w w hotelowej stołówce (hotel 3 *) jadłem wszystko nie patrząc na nic, włącznie z różnymi owocami. Nie brałem żadnych leków wspomagających florę bakteryjną. Pojawiły się u mnie lekkie problemy żołądkowe trwające jeden dzień, lekarstwem była profilaktycznie zabrana z polski wódka smile i dużo wody butelkowanej kupionej w sklepie.

W trakcie mojego pobytu na Kubie zdarzył się jednak jednak jeden incydent. Jedna z turystek zatruła się i w nocy zabrała ją karetka. Po kilkunastu godzinach wróciła do hotelu i było ok. Tutaj zaznaczę, że był to przypadek odosobniony, a lekarze na Kubie (choć niektórym może to wydać się dziwne) są jednymi z najlepszych na świecie.

Reasumując można profilaktycznie brać np. Nifuroksazyd (odpowiednik egipskiego Antinalu) czy laremid lub pić dużoooo rumu, który na Kubie w hotelach (wszystkie są All Inclusive) leje się strumieniami smile

Życzę udanej podróży do tego fascynującego kraju! smile

 

#5 2012-05-25 18:04:24

omen

Re: Komary na Kubie

 

#6 2012-05-25 20:27:04

Valion

Re: Komary na Kubie

A u nas w hotelu na Cayo Guillermo jeździli takim czymś I okadzali caly osrodek I nie było ani jednego komara. Raz nie jechali I fatkycznie cieły skubane Aż milo

 

#7 2012-05-25 23:41:00

Fresh

Re: Komary na Kubie

Omen - być może to kwestia miesiąca, jak pisałem, w czerwcu żadnego nie uświadczyłem smile

 

#8 2012-05-31 03:37:55

Jack

Re: Komary na Kubie

Byłem na Kubie w listopadzie i kilka razy w styczniu i ani razu nie mieliśmy problemu z komarami czy też muchami, ale dużo ludzi miało (jechali w inne regiony i w innym czasie).  Co do jedzenia, ani razu nie miałem problemów żołądkowych, z tym, że nigdy nie piłem nieprzegotowanej wody, na mieście głównie kupowałem zimne piwo, a pozatym to stołowaliśmy się w hotelu.  Moja znajoma była kilka dobrych lat temu w Santa Lucia i bardzo dużo ludzi się zatruło, jedna osoba wylądowała w szpitalu.  W każdym razie biorę ze sobą odpowiednie leki.

 

#9 2013-12-23 15:38:31

Jack

Re: Komary na Kubie

Jeszcze o komarach: w listopadzie/grudniu byłem w Santa Lucia na Kubie (na północ od Camaguey) i komary były wieczorem.  Na szczęście prawie cały czas wiało i przez to się tego nie odczuwało, ale gdy wracaliśmy już po zmroku z małej wioski, to musieliśmy się od nich odpędzać.  I jeszcze jedno-w tym samym czasie mój znajomy był na Kubie, został pokąsany przez komary i dostał tak straszną infekcje, że musiał po przyjeździe od razu iść do tutejszego szpitala, gdzie otrzymał antybiotyki.  Sądzę jednak, że coś takiego bardzo rzadko się zdarza.

 

#10 2014-01-07 13:22:31

TrzyKafki_pl

Re: Komary na Kubie

Chyba tego tak do końca nie unikniemy,ale komary szczególnie uaktywniają się podczas miesięcy letnich jak czerwiec oraz lipiec,przynajmniej z tego co opowiadał mój znajomy,właśnie tak wynika.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh