Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-11-30 16:58:05

Soniza89

Chorwacja - prośba o porady przed wyjazdem

Wiem ze wielu z Was bylo w Chorwacji wiec prosze o pomoc smile po pierwsze mysle zeby zatrzymac sie w  Makarsce ale moze Wy polecacie  jakies inne miejsce jako baze wypadowa .  Jezeli chodzi  o zwiedzanie jestem ciekawa co Was najbardziej urzeklo :)na pewno chce zobaczyc Dubrovnik , Plitwickie jeziora i wodospady Krka  interesuja mnie rowniez ceny jedzenia , paliwa , zwiedzanych obiektow , namiary na pensjonaty  szczegolnie  z basenem bo tego oczekuja moi wspoltowarzysze , gdzie sa najpiekniejsze plaze i imprezy smile

Ostatnio edytowany przez Soniza89 (2013-11-30 19:34:45)

 

#2 2013-12-01 12:51:45

PAVULON

Re: Chorwacja - prośba o porady przed wyjazdem

Jeżeli jedziesz na Chorwację pierwszy raz to koniecznie wybierz rejony południowe, Makarską, Koniecznie zobacz Dubrownik,Plitvice, Ogólnie cała Chorwacja urzeka magią klimatu i przyrody, każda zatoczka, góry schodzące prosto do morza...MAGIA!

 

#3 2013-12-02 10:53:32

papuas

Re: Chorwacja - prośba o porady przed wyjazdem

Makarska (górska ściana i morze) jest idealnym miejscem na zwiedzanie Dubrownika gdzie obowiązkowo przejście murami; polecam również spędzenie dnia na wyspie Lokrum. Są tu miejsca gdzie przytwierdzone do skał basenowe drabinki schodzą do super spokojnego Adriatyku. Wodospady Krka, a zwłaszcza Plitvickie są moim zdaniem zdecydowanie zbyt daleko na wypad z Makarskiej, więc może coś bliżej (Vodice?).
W Plitvickich warto pobyć i spędzić tu parę godzin wędrując od najwyższego wodospadu wzdłuż kaskadowo położonych jezior (przepłynąć przez jezioro stateczkiem, bo tam najciekawiej) i dojść do szosy gdzie przystanek autobusu - kolejki, który zawozi do miejsca wyjścia (przejazdy są w cenie biletu wstępu czyli nic dodatkowo się nie płaci). Oczywiście foto także w moich relacjach Chorwacja oraz Chorwacja-Dubrownik.

 

#4 2013-12-02 20:24:32

Ania_M

Re: Chorwacja - prośba o porady przed wyjazdem

Ja polecam zobaczyć Split ze starą częścią miasta i pałac Dioklecjana. Z Makarskiej to jakaś godzina drogi, chyba nawet autobusem łatwo tam się dostać.
Ale najbardziej podobał mi się rejs na wyspy Hvar i Brać tzw. Fish Picnic :-)
Makarska jest świetną miejscowością na wypoczynek; piękne plaże, lazur morza i masyw gór Biokovo wpadający do morza....

 

#5 2013-12-02 22:42:52

Soniza89

Re: Chorwacja - prośba o porady przed wyjazdem

Bardzo dziekuje za informacje smile czekam na wiecej smile

 

#6 2013-12-02 23:00:05

Fresh

Re: Chorwacja - prośba o porady przed wyjazdem

 

#7 2013-12-02 23:14:08

Soniza89

Re: Chorwacja - prośba o porady przed wyjazdem

Jak by to tylko zalezalo ode mnie to prawdopodobnie wybralabym objazdowke z biura podrozy  , ale reszta ekipy  jest nastawiona na samochod , wiec raczej ta druga opcja smile

Ostatnio edytowany przez Soniza89 (2013-12-02 23:14:41)

 

#8 2013-12-03 09:25:48

papuas

Re: Chorwacja - prośba o porady przed wyjazdem

no tak, podpisuję się pod Anią_M "obiema ręcami" Split to sztandarowy punkt, a rozwój autostrad przyspieszył przejazd

 

#9 2013-12-03 10:29:47

piea

Re: Chorwacja - prośba o porady przed wyjazdem

Każdy, kto choć raz był w Chorwacji ma swoje własne odczucia co do miejsc, które tam zobaczył, czy regiony bardziej urokliwe, które woli niż inne z róznych powodów.....

Ale są w Dalmacji miejsca, które trzeba, a przynajmniej wypada zobaczyć, i takimi tuzami bez wątpienia będą : przepiękny Split, urokliwy Trogir, uroczy Szybenik czy historyczny Dubrovnik.

(co do opinii Fresha na temat komercji Dubrovnika- trochę się zgadzam, ale w miastach tej wielkości w zasadzie wszędzie komercjalizm jest w dzisiejszych czasach już nie do uniknięcia; natomiast widoki z murów obronnych na miasto - bezcenne; polecam również widoki na miasto z wysoka- koniecznie ze wzgórza Srd!

Natomiast jeśli chodzi o miejsca na bazę pobytową, to tutaj wiele juz zależy od upodobań wakacjowiczów.....; biorac pod uwagę wiek i preferencje Soni- stawiałabym na zabawowo-imprezową Makarską smile, która skądinąd jest również uroczym kurortem ( przynajmniej tak było 7 lat temu!);
My natomiast byliśmy w przeuroczym, spokojnym i wtedy bardzo bałkańskim, nie tkniętym jeszcze komercjalizmem- Omisu. Omis to malutka, ale przeurocza mieścinka dalmatyńskiego wybrzeża.

Plitvicke Jezera, choć daleko poza Dalmacją- są obowiązkowym miejscem do zobaczenia w Chorwacji; szczególnie mając do dyspozycji samochód- jadąc do Dalmacji/lub w drodze powrotnej do Polski trzeba sie tam zatrzymac i najlepiej przeznaczyc ta ten cel cały dzień!
( niedaleko za Plitvicami jadąc na północ jest przeurocze miejsce Slunj/Rastoke- miejsce pełne wody, wodospadów, wodnych kaskad, młynów wodnych, itd...., zatrzymaliśmy się tam na krótki postój na przekąskę, ale nikt nie chciał jeść...., wszyscy urzeczeni patrzyliśmy na te widoki wokół.......)

 

#10 2013-12-03 18:22:49

Soniza89

Re: Chorwacja - prośba o porady przed wyjazdem

Po przeczytaniu waszych opinii pozostaje przy Makarsce  pieknie , imprezowo to wlasnie lubie smile

 

#11 2013-12-05 15:07:55

Jastrzebiec_eu

Re: Chorwacja - prośba o porady przed wyjazdem

Jeżeli nie lubisz ciszy i spokoju,to z pewnością Makarska jest bardzo dobrym wyborem,na pogodę też nikt nie będzie miał prawa narzekac bo zawsze dopisuje:)

 

#12 2014-05-20 10:04:22

szefrima76

Re: Chorwacja - prośba o porady przed wyjazdem

Ja poszukuje jakiegoś spokojnego miejsca pomiędzy Zadarem, Splitem? Może ktoś poleciłby kameralne miejsce na nocleg i dobrą bazę wypadową do zwiedzania? chciałabym odpocząć od miejskiego zgiełku i pojechać do miejsc , gdzie woda ma lazurowy kolor..

 

#13 2014-05-20 14:02:15

Pandora

Re: Chorwacja - prośba o porady przed wyjazdem

Napisaliście sporo dobrych rad, na pewno przydadzą mi się w podróży smile

 

#14 2014-05-20 21:11:32

PAVULON

Re: Chorwacja - prośba o porady przed wyjazdem

Szefrima jeżeli szukaz małego , kameralnego miejsca, z fajną plażą i świetną bazą wyopadową do zwiedzania , polecami ci KLEK, to malutka mieścinka, na południu, ok. 1 godz drogi do Dubrownika, kilka knajpek, cisza, spokój, mili ludzie

 

#15 2014-07-10 11:22:39

Mcnoble1750

Re: Chorwacja - prośba o porady przed wyjazdem

Ja od siebie polecam Primosten, szczególnie osiedle tuż przed wjazdem do miasteczka, cisza, spokój i wspaniałe widoki na Adriatyk, do centrum primostem zaledwie 10 minut drogi, kto lubi takie urokliwe miejsce polecam Primosten od strony Sibienika smile Urlop cudowny polecam:)

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh