Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-10-26 22:06:06

Fresh

Wasze turystyczne marzenia

Gdzie chcielibyście spędzić wakacje życia, który kraj jest Waszą "perełką" i marzeniem, które chcielibyście zrealizować (a może już je zrealizowaliście)?

Napiszcie uzasadniając czemu - co Was tam przyciąga.

 

#2 2013-10-27 10:48:10

AniaMW

Re: Wasze turystyczne marzenia

Ha, temat rzeka...

U mnie prym wiodą klimaty skandynawskie - czystość, piękne, urozmaicone krajobrazy, malownicze połączenie gór z wodą, potęga natury: lodowce, wodospady, aktywnosć geotermalna... dużo przestrzeni, zieleni, wspaniała przyroda - często jeszcze dziewicza - endemiczne gatunki roślin, zwierzęta spotykane w ich naturalnym środowisku...
a przy tym wielka życzliwość ze strony mieszkańców...
itd, itd.
I właśnie takie rejony są moimi perełkami! Do nich najchętniej powracam...
A jest takich miejsc na ziemi sporo i wciąż stanowią treść moich marzeń, w znacznej mierze już spełnionych, choć apetyt rośnie w miarę jedzenia smile
Jakie to kraje? W Europie oczywiście Norwegia (absolutny Nr 1!), Islandia, Szwecja, Finlandia, a poza Europą: Południowa Wyspa Nowej Zelandii (marzenie częściowo zrealizowane, ale pozostał jeszcze niedosyt), w Ameryce Południowej - Patagonia (najnowsza realizacja - w tym roku po raz pierwszy, mam nadzieję, że jeszcze nie ostatni), w Ameryce Północnej - Kanada z Alaską (czekają...)

Ale na tym nie koniec, wiele innych ciekawych zakątków świata jeszcze czeka...
Wg mojej osobistej kolejności: góry, parki narodowe, dziedzictwo kulturowe...

 

#3 2013-10-27 13:36:12

Soniza89

Re: Wasze turystyczne marzenia

Meksyk to moje marzene od najmlodszych lat gdy w Polsce panowala era seriali latynoskich i to wlasnie jednym z nich zobaczylam slawetny kurort Cancun wtedy to byla tylko fascynacja pieknymi kompleksami hotelowymi , bialym piaskiem plaz i niesamowice lazurowym morzem ale z wiekiem gdy zrodzila sie we mnie prawdziwa pasja podrozowania do tego zobaczylam film Apocalipto ukazujacy pelna krwi historie zycia cywilizacji Majow pokazujac ze Meksyk to nie tylko piekne plaze lecz nieprawdopodobna historia   ktora jest zapisana  w takich miejscach jak Jukatan :Chichen Itza -prekolumbijskie miasto zalozone przez Majow .Tulum - stanowisko archeologiczne nad klifem przy morzu Karaibskim . Teotihuacan - Piramidy Słońca i Księżyca w okolicach miasta Meksyk czy Palenque w stanie Chiapas . I wiele wiele innych miejsc godnych uwagi ktore moznaby wymieniac godzinami . Meksyk chce zobaczyc ze wzgledu na barwna i niezwykle rozwinieta kulture , dla fascynujacych zabytkow , dla historii ktorej jestem milosnkiem , dla muzyki do ktorej tancza salse , dla krajobrazow jak z bajki i kuchni ktora na mysl przywoluje tortille , burritos i tacos smile

 

#4 2013-10-27 16:56:21

katerina

Re: Wasze turystyczne marzenia

Meksyk to tez moje marzenie,ktore mam nadzieje spelni sie wreszcie w przyszlym roku wink
Dawno temu moim najwiekszym marzeniem byly Malediwy,a jak sie spelnily to przyszla kolei na Seszele.Oba marzenia spelnione,wiec aktualnie moim najwiekszym podrozniczym marzeniem jest Polinezja Francuska,a dokladniej Bora Bora.Mysle,ze ze spelnieniem tego ostatniego bede musiala jeszcze dlugo czekac,choc mam nadzieje,ze kiedys dojdzie do skutku wink Nie spiesze sie,bo po Bora Bora,ktore jest na szczycie mojej listy to pewnie juz nic nie bedzie takie piekne smile

 

#5 2013-10-28 17:55:54

Kasia6555

Re: Wasze turystyczne marzenia

A ja to zawsze jak mam troche czasu to upajam sie w komputerze fotkami z Wanuatu i Polinezji Francuskiej.....i mam takie marzenie,że moze kiedys....kiedyś....

 

#6 2013-10-28 19:01:06

piea

Re: Wasze turystyczne marzenia

faktycznie temat rzeka.....; gdzie spędzić wakacje życia???, 
takich miejsc jest pewnie więcej niż pomysłów w głowie, ale mnie też bliżej do takich  klimacików jakie wymieniła powyżej Ania. Zdecydowanie.

 

#7 2013-10-28 20:10:50

Soniza89

Re: Wasze turystyczne marzenia

Kasiu te miejsca ktore wymienilas tez sa na mojej liscie jeszcze bym dodala wyspy Cooka i Fidzi ale na te chwile i jeszcze pewnie dlugo dlugo nieosiagalne , wiec patrzac realistycznie zostaje na razie przy Meksyku smile

 

#8 2013-10-28 22:31:34

myszka

Re: Wasze turystyczne marzenia

Zgadzam się temat rzeka

A ja mam od zawsze Hiszpanie - bo fascynuje mnie ten język, którego zawsze chciałam się nauczyć.  I drugie Rio de Janeiro w czasie karnawału ze względu na stroję, salsę, zabawę i luz - zaczęłam już nawet zbierać kasę.
W między czasie jak dorastałam i zaczęłam więcej zarabiać i w ogóle zarabiać a do tego poznawać ludzi z różnych zakątków świata i słuchać o różnych miejscach doszło mi: Afryka safari - bo dziko, egzotyczne zwierzęta z programów tv w naturze, Meksyk bo słyszałam, że piękny i ciekawy kraj, Chile - mam znajomego i przy okazji Rio można by go odwiedzić, Indie i Indonezja (również znajomi), kolej transsyberyjska bo lubię jeździć pociągami (w jednym z nich poznałam męża) więc lubię je jeszcze bardziej i wiele innych miejsc po obejrzeniu fotek na TM - Australia, Słowenia, Islandia, Kuba.

Ciągnie mnie raczej do krajów dzikich, innych kulturowo, nie odwiedzanych zwykle przez turystów. Ze wskazaniem na Amerykę Południową, Północna mnie tak nie kręci chyba, że Kanada, oczywiście Europa, po Waszych relacjach Azję też trzeba odwiedzić choć raz.

W podróżach fascynują mnie ludzie ich życie, mentalność, codzienność po prostu, do tego GÓRY to mój nr 1, natura, zabytki architektury i historia w dalszej kolejności.

Jak na razie zadowalam się tym co mam i tym co osiągalne, marzenia jeszcze spełnię po kolei tylko nie od razu Kraków zbudowano.

Spełnienia marzeń dla Was kochani TM.

 

#9 2013-10-28 23:35:55

toria83

Re: Wasze turystyczne marzenia

Dla mnie to tez temat rzeka, podroze kochalam od dziecka, te duze i te calkiem malenkie , jak odwiedziny u rodziny na wsi wink zawsze bylo w nich cos magicznego, juz sama podroz pociagiem byla dla mnie fascynujaca wink Dzis fascynacja swiatem sie nasilila, zarazilam tym nawet swoje dzieci, uwielbiam weekendowe poranki, kiedy przybiegaja do naszej sypialni poszukac nowych miejsc do odwiedzenia na naszej mapie  swiata wink Nasza lista jest dosc dluga, ale powoli odznaczamy kolejne punkty wink
Z natury jestem cieplolubna, kocham tropiki, najlepiej sie czuje, kiedy temperatura siega 30st I zar leje sie z nieba, kiedy wokol szumi morze a pod stopami czuje gladki piasek, totez na liscie nie moze zabraknac egzotycznych wysp, jak Polinezja Francuska, Wyspy Cooka czy Kiribati, na ktore mielismy sie wybrac w przyszlym roku, jednak ze wzgledu na skomplikowana podroz odlozylismy to na przyszlosc wink
Jako, ze zafascynowana jestem kuchnia I kultura japonska marzy mi sie kraj kwitnacej wisni, tez chetnie zgubilabym sie w tlumie na ulicach Tokio wink
Jako nastolatka marzylam o Manhatanie, dzis wcale mi nie przeszlo, z tym, ze teraz przejechalabym Stany ze wschodu na zachod, zaczynajac od Nowego Jorku I na Los Angeles konczac wink
Kiedys marzylam o Tajlandii, Kambodzy, ktore wydawaly sie nierealne, dzis wiem, ze kazde marzenie dam rade spelnic, zeby mi tylko zycia starczylo wink

 

#10 2013-10-29 12:11:47

Valion

Re: Wasze turystyczne marzenia

Już chyba trzeci dzień sie zastanawiam jak odpowiedzieć. I zwyczajnie nie mam pojęcia. Może dlatego, ze dopiero wróciłem z ostatniej podróży marzeń. A o kolejnej jeszcze tak na prawdę nie myślałem. Tyle jeszcze miejsc jest, które chciałbym zobaczyć. Ale na ten moment nic jeszcze nie przykuło mojej uwagi. Pewnie to tylko kwestia czasu...

 

#11 2013-11-05 11:59:48

OWAkces_PL

Re: Wasze turystyczne marzenia

Ja mam wiele takich marzeń,jednak większość z nich nigdy nie zostanie spełniona,to też mają do siebie marzenia,że jest to coś niedoścignionego:) Może plany na najbliższe wakacje: to Turcja oraz Cypr,zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

#12 2013-11-07 09:48:53

Szymon84

Re: Wasze turystyczne marzenia

A ja marzę sobie o wyjeździe do USA. No dobrze, konkretnie do New York. Dlaczego? A dlaczego nie! Lubie wysoką zabudowę, a gdzie znajdę więcej wieżowców niż na Manhattanie? Oczywiście taka wyprawa sporo kosztuje, więc może zawsze będzie tylko w sferze marzeń?

 

#13 2013-11-11 20:20:22

Gizel1986

Re: Wasze turystyczne marzenia

Mnie ostatnio wzięła ochota na Amerykę ... Widziałam łączone oferty np zwiedzanie  NY , San Francisco , Las Vegas , Beverly Hills itd plus Hawaje ... smile jak dla mnie marzenie . Chciałabym wybrać sie na jakiś miusical na Brodway smile smile smile i  popłynąć w rejs na wyspę gdzie znajduje sie statua wolności smile

 

#14 2013-11-21 12:45:11

HotelPolanica_com_pl

Re: Wasze turystyczne marzenia

Takich turystycznych marzeń jest naprawdę bardzo wiele.. Ameryka,Australia oraz Azja z Chinami na czele i Rosją-marzy mi się podróż koleją transsyberyjskąsmile

 

#15 2014-01-10 13:21:03

Stefan

Re: Wasze turystyczne marzenia

Mi się marzą Malediwy...

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh