Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Tajlandia
  •  » Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

#16 2013-10-02 16:13:22

Soniza89

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Ja tez bylam w Tajlandii na wlasna reke i rowniez zastanawialam sie plecak czy walizka ,organizatorka wyjazdu doradzila ze lepiej walizke i miala racje jednak plecak to duze obciazenie smile

 

#17 2013-10-02 17:26:13

toria83

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Wszystko zalezy jak kto podrozuje. Ja bylam z plecakiem, bo sporo sie przemieszczalismy, kilka razy pociagiem, autobusami, roznego rodzaju lodziami, przy dwojce dzieci musialam miec wolne rece wink Nasze plecaki sporo przeszly, walizka moglaby tego poprostu nie przetrwac wink
Nie przykladalam wielkiej wagi do marki, chodzilo glownie o to, zeby byl wygodny, mial duzo kieszonek, latwy dostep do kazdej czesci i oslone przeciwdeszczowa. Swoj kupilam na wyprzedazy w tesco za 12£, mial mi sluzyc 4tyg, ale egzamin zdal celujaco, wiec pojedzie z nami w kolejna podroz wink

 

#18 2013-10-02 19:11:40

Soniza89

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Tak oczywiscie wszystko zalezy od tego jaki jest plan podrozy , ja dokladnie jak Toria sporo sie przemieszczalam , ale nie mam dzieci smile wiec dla mnie jak i reszty grupy walizki byly najlepszym rozwiazaniem smile

 

#19 2013-10-06 16:35:48

delby

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Kurczę a gdzie nie czytam forum to każdy plecak poleca - to teraz sama już nie wiem. Walizka byłaby lepsza - bo nie musiałabym kupować hehe, zawsze trochę oszczędności.

 

#20 2013-10-06 16:41:33

delby

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

A powiedzcie mi proszę czy przez te 3 dni w Chiang Mai iść na treking czy po prostu pozwiedzać.

 

#21 2013-10-06 16:44:21

delby

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

a z jakich stron www rezerwować loty wewnętrzne? z Airasia.com czy jeszcze z jakiś?
Dzięki z góry za odpowiedzi.

 

#22 2013-10-06 17:21:20

Soniza89

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Najbardziej polecam wioske Karen czyli dlugie szyje  i oczywiscie farme tygrysow niezapomniane przezycie byc twarza twarz z taka bestia smile a po za tym splyw bambusowa tratwa , trekking na sloniach rowniez bylam na plantacji orchidei , w zoo , na lekcji gotowania i oczywiscie koniecznie masaz i fish pedicure ja tak spedzilam czas  w Chiang Mai i nic bym nie zmienila smile

 

#23 2013-10-06 17:33:36

delby

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Soniza a ile dni byłaś w Chiang Mai? bardzo podoba mi się twój plan :-)). Czy mogłabyś napisać dokładniej, czy kupowałaś tę wycieczkę w jednym miejscu, czy osobno. Co z bagażem podczas trekingu. Jaki koszt orientacyjny był tej wyprawy? No i ta lekcja gotowania, gdzie ją odbywałaś? i ostatnie pytanko czy ten fish pedicure boli  smile)?

 

#24 2013-10-07 00:01:16

Soniza89

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

W Chiang Mai bylam 4 dni bagaz  podczas wycieczek zostawal w hotelu w ktorym mieszkalismy , fish pedicure absolutnie nie boli przeciwnie laskocze kolezanka ze smiechu to nie mogla wytrzymac smile co do kwot to niestety nie pomoge bo ja placilam organizatorce  za caly wyjazd wiec nie powiem Ci w jakiej cenie byly poszczegolne przejazdy czy wycieczki

 

#25 2013-10-07 08:49:21

Mikus

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

delby: a po co ci plecaki. chyba nie bedziecie ich targac kilometrami w tym klimacie. z lotniska/stacji/przystanku autobusu i tak musisz miec jakis transpotr do hotelu (taxi, tuktuk)
wiec walizki sa najlepsze smile  fish pedicure nie boli ale moim zdaniem to okropna sprawa sad thai cooking classes znajdziesz w kazdym ulicznym biurze podrozy, czesto jest to czesc jakiejs wycieczki. trekking trwa pare godzin, bagaz zostaw w hotelu. osobiscie polecam krabi. phuket tez jest ok. jesli nie chodzisz w komercyjne miejsca. taj jest super i napewno ci sie spodoba. ja napewno tam jeszcze wroce smile

 

#26 2013-10-07 11:56:51

kangur

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Ja moge dodac, ze wycieczki najlepiej kupowac na miejscu, w malych ulicznych biurach podrozy. Trzeba sie targowac, sprawdzac koszt tej samej wycieczki w roznych biurach i, jesli bedziecie zadowoleni, wracac do tego samego biura po kolejne wycieczki. Wtedy latwiej bedzie dostac dobra cene smile Nieraz te biura to zwykle stragany na ulicy ale, bez obawy mozna tam kupowac wycieczki - nikt Was nie oszuka. Dobrze tez wybrac biuro, ktorego wlasciciel ma jeszcze jakis inny biznes, np. wypozyczalne skuterow, salon masarzu tajskiego albo kawiarenke internetowa, itp. Wtedy chetniej spuszcza z ceny smile

Co do fish spa to, jako akwaryscie, wogole mi sie to nie podoba. Te rybki sa glodzone bo wtedy beda obgryzac namoczony naskorek z Twoich nog...masakra smile Rano mozna zaobserwowac jak wyrzucaja z tych zbiornikow zdechle rybki...

Co masz na mysli pytajac czy isc na treking czy pozwiedzac? Treking to przewaznie czesc jakiejs calodniowej wycieczki, a wiec jednoczesnie zwiedzanie smile

Ceny calodniowych wycieczek morskich czy ladowych przewaznie oscyluja w granicach 40-60 dolarow USA, wliczajac w to odebranie z i dowiezienie do hotelu, posilek, wode, zimne napoje i owoce.

Pozdrawiam smile

 

#27 2013-10-08 10:57:27

baruszeru

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Bilety na przeloty  krajowe możesz kupić w liniach Airways Bangkok. Ja (my) tak zrobilem. Lecimy w styczniu i za bilety  zapłaciłem w przeliczeniu na zł 1000  osoba:)
Bangkok-Chaing Mai ok. 250 zł
Chaing Mai-Krabi z przesiadką w Bangkoku ok. 500  zł
Krabi-Bangkok ok. 250  zł
Zapłaciłem kartą Visa i dostałem je (bilety) do wydruku.
Przy kupnie biletów weź pod uwagę to że niektóre linie na początku rezerwacji podają cenę bez bagażu głównego a później czym głębiej w las to grzybów (w domyśle kasy) więcej:(
Ja podałem Ci ceny ze wszyskim tzn z bagażem 20 kg + 5  kg podręczny

 

#28 2013-10-13 12:01:20

kangur

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Cesc Delby smile Jestem obecnie w Siem Reap i spedzilismy dwa dni na zwiedzaniu Angkoru (wykupilismy bilet na trzy dni, wiec mamy jeszcze jeden dzien do wykozystania). Teraz juz moge smialo powiedziec, ze czas jaki przeznaczyliscie na Siem Reap, jesli zamierzacie tylko zwiedzac Angkor, powinien wam wystarczyc. Jesli sie sprezycie to w dwa dni dacie rade zobaczyc wszystkie najwazniejsze swiatynie i palace. A robia one niesamowite wrazenie smile
Wynajecie tuktuka na caly dzien kosztuje 15 USD, ale wtedy kierowca bedzie do Waszej dyspozycji od rana do wieczora smile
Pzdr. i zycze wspanialych wakacji smile))

 

#29 2013-11-06 16:29:11

emilio

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Witam delby.
Jesli chodzi o wycieczki w Chiang Mai to cena za jeden wypad to okoLo 100zl za osobe ,cena zalerzy od tego ile wycieczek wezmiesz od jednego posrednika i ile utargujesz,a targowac tam trzeba,jest to normalne!

 

#30 2013-11-06 16:33:22

emilio

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

a co do bagazu,to polecam walizke ,byLem w tajlandi i krajach sasiednich dwa razy ,i walizka jest bezpieczniejsza,do zamknietej nikt ci sie nie dobierze.
Aktualnie tez jestem w Tajlandi-kolejny raz to samo wypas!

 
  • Index
  •  » Tajlandia
  •  » Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh