Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-09-30 13:28:27

Silvana

Miesiąc Tajlandia+ Laos, co polecacie?

Hej,

mam pytanie do ekspertów smile

Jedziemy do Azji z moim chłopakiem w terminie 12.12-9.01.
I teraz pytanie- gdzie pojechać, żeby było nieturystycznie (mało turystycznie), ale fajnie ( w fajnie zawiera się mała ilość naganiaczy, luźna atmosfera, piękna przyroda- dżungla, dobre plaże na kitesurfing + nurkowanie i spokój).

Problem w tym, że mój narzeczony po Sri Lance ma średnie odczucia co do Azji i chcę mu pokazać tę "miłą" stronę wink

Moja wizja jest taka: 2 tyg na północy Tajlandii + Laos ( tu potrzebuje kilku porad- gdzie i w jaki sposób najlepiej się dostać), potem przejazd na południe, może jakieś parki narodowe?, Nurkowanie na Koh Tao, Koh Phangan i ew. coś jeszcze.

Plan wstępny jest taki: Bangkok (2 dni), potem pociągiem (?) do Vientiane, Vang Vieng, Luang Prabang i dalej do Chiang Mai (bardzo proszę o info czy da się tan dojechać z Laosu?) lub jakieś inne ciekawe miejsce na północy Tajlandii. Kilka dni w okolicy (co ciekawego można tu porobić?) i dalej przejazd na południe. Ostatnie 10 dni na plażach na wyspach. Zastanawiam się czy jechać aż na Krabi, czy Zat. Tajlandzka nam wystarczy.... Jak myślicie?

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi i porady dotyczące transportu,
P.

 

#2 2013-10-03 09:59:47

Silvana

Re: Miesiąc Tajlandia+ Laos, co polecacie?

Nikt, nic? sad

 

#3 2013-10-05 00:18:47

Fresh

Re: Miesiąc Tajlandia+ Laos, co polecacie?

Silvana z Laosem będzie ciężko, nie kojarzę, żeby ktoś z nas tam był i mógł pomóc.

Co do Tajlandii, mogę pomóc odnośnie Bangkoku i Phuket - ale tam nie wybierasz się.

Jedynie co, to na Bangkok bym dał nie dwa, ale trzy dni. Miasto warto poznać i żeby pozwiedzać w spokoju trzeba trochę czasu - Bangkok wciąga z godziny na godzinę smile

 

#4 2013-10-05 02:43:37

kangur

Re: Miesiąc Tajlandia+ Laos, co polecacie?

Czesc smile Ja moge pomoc jesli chodzi o Bkk, Phuket, Koh Samui i Pattaya. Do Chiang Mai wybieramy sie w przyszlym roku. Co do Bkk to 2 dni moze byc za malo (zalezy co chcecie tam zobaczyc). Moim zdaniem potrzeba min. 3 dni na b. intensywne zwiedzanie albo 4 na spokojniejsze smile Koh Tao i Koh Phangan sa super - to najpiekniejsze rafy w Tajlandii. Najlepiej doplynac tam z Koh Samui. Co do morza to Andaman Sea (Krabi, Phuket) oferuje duzo wiecej pieknych miejsc niz Zat. Tajlandzka smile Ale wszedzie w Taj jest fajnie, Pozdrawiam smile

Ostatnio edytowany przez kangur (2013-10-05 02:51:19)

 

#5 2013-10-05 18:52:02

Soniza89

Re: Miesiąc Tajlandia+ Laos, co polecacie?

Ja jechalam do Chiang Mai ale z Bangkoku , a najbardziej polecam wioske Karen czyli dlugie szyje  i oczywiscie farme tygrysow niezapomniane przezycie byc twarza twarz z taka bestia smile a po za tym splyw bambusowa tratwa , trekking na sloniach rowniez bylam na plantacji orchidei , w zoo , na lekcji gotowania i oczywiscie koniecznie masaz i fish pedicure ...a na Bangkok tez uwazam ze powinnas przeznaczyc 3-4 dni tak jak Grzesiek powiedzial Bangkok wciaga mnie wciagnal na maska smile

 

#6 2013-10-05 23:08:21

Silvana

Re: Miesiąc Tajlandia+ Laos, co polecacie?

Dzięki za odpowiedzi smile
Fakt, akurat Pattaya, Phuket i Samui mnie zupełnie nie interesują, ale reszta miejsc jak najbardziej smile
Soniza jak jechałaś do Chiang Mai? Pociągiem, autobusem? Ile trwa taki przejazd?

Z Bangkokiem to zobaczymy jak się mojemu lubemu spodoba- ja miasto znam bardzo dobrze, więc jeśli mu się spodoba zostaniemy dłużej, jeśli nie bardzo to szybciej się przemieścimy...

Polecono mi Koh Chang- czy ktoś z was tam był?

 

#7 2013-10-05 23:48:43

toria83

Re: Miesiąc Tajlandia+ Laos, co polecacie?

Pociag do Chiang Mai jedzie 10-12h, jezdza tez autobusy i expresowe busy, mnostwo informacji znajdziesz w google. Bilety promocyjne w AirAsia maja porownywalne ceny z biletami na 2klase w nocnym pociagu. Lata tez Bangkok Airways, tez czesto maja promocje i bilety mozna kupic za 150zl.
Z Bangkokiem to jest roznie, albo sie go kocha albo nienawidzi wink Mnie za pierwszym razem nie urzekl, mialam dosc halasu i nagabywania. Trzeba znalezc swoj sposob na jego poznanie, wtedy jest szansa, ze sie polubicie. Ja juz nie moge sie doczekac kiedy tam wroce wink

 

#8 2013-10-06 15:48:46

Soniza89

Re: Miesiąc Tajlandia+ Laos, co polecacie?

Ja jechalam pociagiem ok 12 h ...a na Koh Chang bylam , nie jest tak oblegane przez turystow jak inne wyspy jest spokojnie ale kazdy znajdzie cos dla siebie bo nawet na tak spokojnej wyspie bylo super miejsce do imprezowania , ale powiem szczerze ja czuje jakis niedosyt nie mam tez porownania bo nie bylam na innych wyspach ale zawsze mi sie marzyly Phuket , Koh Samui czy Phi Phi jak widze zdjecia z tych miejsc dla mnie to jest prawdziwy raj ktorego mi zabraklo na Changu wink ale jezeli cenisz sobie spokoj i chcesz porzadnie wypoczac zdala od tlumow to jest to idealne miejsce smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh