Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Tajlandia
  •  » Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

#1 2013-09-24 18:37:31

delby

Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Witam będę w Tajlandii od 29.01.2014 do 20.02.2014. Zaznaczę , że to moja pierwsza wyprawa na własną rękę tak daleko. Lecimy razem z mężem.  Mniej więcej wiem co chcielibyśmy zobaczyć ale ciężko mi jakoś rozplanować kolejność i długość pobytu w danym miejscu. Wiem, że na forum jest już dużo doświadczonych globtroterów i właśnie na nich liczę smile)). Dodam , że około połowy chciałbym przeznaczyć na zwiedzanie a resztę na wyspy + również zwiedzanie ( chyba bardziej przyrody ;-))) - to nie jest jakiś sztywny podział.
Mój wstępny plan:
29.01 - wylot z Polski (przylot do Bangkoku ok. godz. 14.30)
30.01 - 1.02 Bangkok
1.02. - 5.02. Chiang Mai (przelot)
5.02. - przylot do Bangkoku i wylot do Siem Reap
6.02.- 8.02 Angkor + Siem Reap (przelot)
8.02. - przylot do Bangkoku i wylot do Krabi
8.02 - 19.02 Krabi + wyspy wybrzeża andamańskiego
19.02 - wylot do Bangkoku
20.02 - wylot do Polski (ok godz. 23.50)

Planuję przemieszczanie się głównie samolotem ze względu na oszczędność czasu. Natomiast jeśli ze względów krajoznawczych jakąś trasę polecacie przemieścić się drogą lądową piszcie proszę - wszelkie sugestie mile widziane. Proszę o pomoc ile czasu przeznaczyć na dane miejsce. Co dokładniej zobaczyć? Jeśli polecacie jakieś inne miejsca proszę napiszcie o nich.
Ile wcześniej powinnam rezerwować loty w tajlandii i do kambodży? Czy rezerwować noclegi wcześniej czy tylko na pierwsze 2 noce? Proszę bardzo o pomoc, wiem, że pytania mogą wydać się tandetne i jakich wiele ale dla kogoś kto leci pierwszy raz wszystko wydaje się trudniejsze niż pewnie w rzeczywistości jest.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

 

#2 2013-09-24 19:41:41

toria83

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Bilety lotnicze mozna kupic w kazdej chwili, jednak warto poszukac ich wczesniej, zeby nie przegapic promocji, Air Asia ma srednio co miesiac meega promocyjna oferte. Warto tez sprawdzic czy istnieja interesujace nas polaczenia, zakladam, ze sprawdzilas swoje loty i dasz rade z przesiadkami wink Dwa loty jednego dnia moga dac w kosc, zwlaszcza caly proces odprawy wink
Hoteli tez nie trzeba wczesniej rezerwowac, jednak dla wlasnego komfortu ( zwlaszcza po dlugim locie) warto miec rezerwacje na pierwsze dni, a na kolejne miec przygotowanych kilka opcji znalezionych na Agoda lub bookingu wink
Pozdrawiam

 

#3 2013-09-25 09:36:02

katerina

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Wlasnie skonczyla sie promocja na loty wewnetrzne w Air Asia,ale do stycznia na pewno jeszcze jakas bedzie wink
Noclegi najlepiej rezerwowac wczesniej,zeby miec swiety spokoj...
Ogolnie plan bardzo fajny,powodzenia!

 

#4 2013-09-25 12:16:38

kasik364

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

ja 6-10 luty też będę w Kambo wink masz  już hotel wybrany??

 

#5 2013-09-25 18:20:40

delby

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Dzięki za reakcję smile)) Pytanko to znaczy , że ciężko mi będzie w jednym dniu pokonać dwa loty ??? A czy ilość dni na poszczególne miejsca jest dobra czy byście coś zmienili?

 

#6 2013-09-25 18:22:31

delby

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Kasik364 nie mam jeszcze żadnych noclegów zarezerwowanych. Muszę najpierw mieć loty  wewnętrzne zabukowane.

 

#7 2013-09-25 18:34:44

katerina

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Ilosc dni w danym miejscu to indywidualna potrzeba kazdego turysty!Kazdy przeciez lubi co innego.Ja ewentualne przedluzylabym o jeden dzien pobyt w Bkk,kosztem okolic Krabi,ktore z pewnoscia sa cudowne,ale masz tam czas az 11-12dni.Bangkok to niesamowite miasto,a w Twoj pierwszy dzien po tak dlugim locie niewiele juz zobaczysz tym bardziej,ze dotrzesz w poludnie.

 

#8 2013-09-25 18:45:49

toria83

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Wszystko jest mozliwe jak sie dobrze zorganizujecie wink Samoloty w Tajlandii lataja kilka razy dziennie, w Kambodzy tylko raz, trzeba tylko dobrze zgrac godziny przylotow i odlotow wink

 

#9 2013-09-25 19:21:30

delby

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Dzięki Katerina za uwagę odnośnie Bangkoku - masz rację chyba przedłużę pobyt o 1 dzień. Jeśli chodzi o ceny lotów w promocji , to ile mniej więcej powinny kosztować loty relacji: Bangkok- Chiang Mai, Bangkok-Krabi i Bangkok- Siem Reap , wszystko w dwie strony. Pytam bo jak patrzę na stronce air asia to są tam ceny w promocji i regular - dużej różnicy nie ma raptem kilka euro. Czy tak jest zawsze, czy ja źle patrzę albo nie trafiam na jakieś mega promocje.

 

#10 2013-09-25 22:33:04

toria83

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

W niedziele skonczyla sie promocja w AirAsia, ceny czesto zaleza od dnia albo pory lotu. Zapisz sie do newslettera, wtedy bedziesz dostawala maile z najnowsza oferte albo polub fanpage AirAsia na facebooku, wtedy bedziesz na biezaco. W lipcowej promocji bilety mozna bylo znalezc od 2$, we wrzesniowej od 10$, trzeba jednak brac pod uwage, ze promocja nie obejmie interesujacego nas polaczenia lub odpowiednich dat wink to jest loteria

 

#11 2013-09-25 22:56:57

delby

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

dzięki toria83

 

#12 2013-09-26 05:39:36

kangur

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Czesc smile Tez jestem za wczesniejszym bukowaniem hoteli. Czesto, jesli bukujesz z wyprzedzeniem, hotele maja rozne promocje (np. typu: zaplac za 6 nocy a zostan na 9, itp). Na porzadne zwiedzenie Bkk (troche w biegu) potrzeba trzech dni (zalezy tez co chcecie zobaczyc). Pomysl zeby najpierw intensywnie zwiedzac a potem odpoczywac mi sie podoba smile Z Krabi warto poplynac na Phi Phi, do Phang-nga Bay i do okolicznych archipelagow. Mozna tez pojechac na dluga wycieczke (ladem) do dzungli Khao Sok i zrobic sobie tam trekking na sloniach i splyw rzeka Sok River (calodniowa wycieczka, ok 12 godzin). Plan brzmi dobrze choc nie wiem czy trzy dni na Chiang Mai i praktycznie jeden na Siem Reap wystarczy smile Pozdrawiam smile

 

#13 2013-09-26 09:41:31

lagatta

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Ja również uważam, że powinnaś przedłużyć pobyt w Bangkoku. Musisz wziąć pod uwagę, to, że Twój organizm będzie potrzebował czasu aby się zaaklimatyzować, będziesz zmęczona, będzie bardzo gorąco, nie dasz rady wiele zobaczyć na raz. Dodatkowo myślę, że gdybym ja spędziła tam tylko jeden dzień, to bardzo źle bym wspominała to miasto, po prostu mnie przytłoczyło, ale z każdym dniem podobało mi się coraz bardziej, do tego stopnia, że chętnie bym tam wróciła.

 

#14 2013-09-26 21:10:03

delby

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Kangur, chętnie wysłucham opinii doświadczonego globtrotera smile Jeśli masz pomysł jak zmodyfikować mój plan to proszę serdecznie o radę. Generalnie na dziś mam wykupiony tylko lot do Bangkoku i wstępny zarys podróży, ale chciałabym już coś bardziej zaplanować bo czas ucieka. Co poleciłbyś zwiedzić w Bangkoku - czytam i czytam te poradniki ale tego taka masa. A i pytanko z innej  "beczki"  - jaki plecak kupić tzn. ile litrów i na co zwrócić uwagę przy wyborze. Musimy z mężem kupić dwa - bo do tej pory używałam walizek albo toreb (był samochód lub wczasy zorganizowane smile Pozdrawiam smile

Ostatnio edytowany przez delby (2013-09-26 21:10:51)

 

#15 2013-10-02 15:19:01

kangur

Re: Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Delby: co ciekawego w Bkk napisalem Ci na priv. Co do plecakow to sie zupelnie nie znam, do Taj zabieramy walizy smile Pozdrawiam serdecznie smile

 
  • Index
  •  » Tajlandia
  •  » Tajlandia + Angkor 3 tygodnie plan podróży POMOCY!!!

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh