Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-09-14 16:20:20

KieszonkowaZlosnica

Indonezja - listopad 2013

Cześć Travelmaniacy smile

Wybieramy się do Indonezji na trochę ponad 3 tygodnie w połowie listopada.
Miejsca pobytu: Dżakarta - Bali - Lembongan - Lombok. W związku z tym chciałabym poprosić Was o pomoc w dwóch sprawach:

1. Malarone - jeden z lekarzy powiedział nam, że mamy przyjmować ten lek, natomiast drugi, że nie, gdyż w tych rejonach ryzyko zachorowania na malarię jest bardzo niskie. W związku z tym nie bardzo wiemy co zrobić, a chcielibyśmy unkinąć przyjmowania tego leku, jeżeli jest to zbędne. Czy Wy przyjmowaliście tego rodzaju leki będąc tam? Czy faktycznie to rejon, w którym ryzyko jest niskie?

2. Wszelkie porady, wskazówki, ciekawostki, które mogłyby nam tę podróż uatrakcyjnić lub ułatwić będą tu mile widziane i serdecznie za nie dziękuję! smile

Pozdrawiam smile)

 

#2 2013-09-15 12:32:27

katerina

Re: Indonezja - listopad 2013

Super trasa!Powodzenia!

 

#3 2013-09-16 15:39:54

kangur

Re: Indonezja - listopad 2013

Czesc smile Bylismy dwukrotnie na Bali i, ogolnie, wiele razy w tej czesci Azji i nigdy sie nie szczepilismy ani nie bralismy zadnych lekow prewencyjnych. Warto miec jakis spray odstraszajacy komary (na wszelki wypadek). Jesli nie bedziecie spali w namiocie albo jakiejs chacie bez okien w dzungli, to ryzyko, ze Was komar ugryzie jest wielokrotnie nizsze niz w Europie smile Ale, oczywiscie, kwestia szczepien czy lekow to sprawa indywidualna. Jesli bedziecie sie czuc lepiej kiedy sie zaszczepicie to czemu nie? W koncu relaks jest na wakacjach bardzo potrzebny smile

Polecam natomiast, na wszelki wypadek, wziac jakis lek przeciwbiegunkowy i alkoholowy preparat do mycia rak. I uwazajcie z sokami i owocami na sniadanie (wiem to z wlasnego doswiadczenia). Lepiej raczyc sie nimi wieczorem, kiedy do kibelka blisko smile

Jesli masz jakies pytania o Bali to chetnie odpowiem smile Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez kangur (2013-09-16 15:41:16)

 

#4 2013-09-16 16:25:31

gmariusz8

Re: Indonezja - listopad 2013

Co do komarow to zgadzam sie z Kangurem. To samo jesli chodzi o soki wink Sa pyszne, ale w duzych ilosciach, moga stwarzac problemy wink Co do szczepien, to akurat my sie szczepilismy smile Pozdrawiam

 

#5 2013-09-17 12:20:38

toria83

Re: Indonezja - listopad 2013

Bede w Indonezji w kwietniu, nie planuje zadnych dodatkowych szczepien ani tymbardziej zazywania malarone. Bylam w Azji 2 razy, nigdy nie uzywalam niczego poza srodkiem na komary z 50% zawartoscia DEET, nam sie sprawdzil. Zwykle boimy sie tego, czego nie znamy wink z kazdym wyjazdem zabieram mniej rzeczy, tym razem zamierzam zabrac tylko polowe zawartosci plecaka wink

 

#6 2013-09-20 13:39:13

HotelPolanica_com_pl

Re: Indonezja - listopad 2013

Wycieczka zapowiada sie bardzo obiecująco i mam nadzieję,że udała Wa się w 100%. jeżeli zaglądasz jeszcze na forum to koniecznie daj znać,jestem bardzo ciekaw Twojej relacji z podroży.

 

#7 2013-09-21 20:55:40

Gizel1986

Re: Indonezja - listopad 2013

Byłam na Bali w zeszłym roku i nie szczepilismy sie na nic . Podobnie jesli chodzi o tabletki na malarie . Wróciliśmy cali i zdrowi smile także myśle że wszelkie szczepienia są akurat w przypadku tego kierunku zbędne smile
Co mogę poradzić to zwiedzać jak najwiecej smile Bali ma wspaniały klimat , przyciąga swą magią smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh