Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-08-21 17:29:02

lagatta

Wyspy Kanaryjskie - która najcieplejsza?

Tak jak w temacie, tzn. czy wiecie która z wysp jest najcieplejsza? Chciałabym wybrać się na którąś z nich w październiku, jednak zależy mi na ciepłych wieczorach, a nie tylko dniach i stąd moje pytanie.

 

#2 2013-08-23 09:21:29

piea

Re: Wyspy Kanaryjskie - która najcieplejsza?

hej Agata,

wprawdzie w październiku nie byłam w tym rejonie świata, ale dwukrotnie na początku marca , raz na przełomie maja i czerwca i w tym roku w 2 poł czerwca, i powiem tak: Kanary to wspaniałe miejsce na urlop zawsze przez 12 m-cy w roku (chociaż moim zdaniem zupełnie bez sensu jest jeździć w nasze polskie lato w miejsca tropikalne i sub- tropikalne, wtedy, kiedy i u nas jest ciepło, ale to moje zdanie) .

Październik na Kanarach będzie na pewno  bardzo cieplutki, zreszta pozostałe miesiące również, ponieważ tam nie ma zbyt duzych różnic temp pomiędzy latem a zimą ( tak do 10C max) więc zimą bedzie ok 20C (w południe nawet cieplej), a w pełni lata do 30C.

Która najcieplejsza? hmm.... w zasadzie klimat w tej części świata jest taki sam, i nie ma zdyt wielkich różnic temperatur, ponieważ wyspy terytorialnie są bardzo blisko siebie. Wpływ na temp. ma na pewno górzystość wysp: te mające wyższe partie gór zatrzymują chmury, gdzie po północnej stronie wysp tworzą się warstwy chmur a przez to częściej jest tam zachmurzenie i nieco chłodniej niż po południowej stronie; natomiast te "płaskie" Kanary bez wysokich gór (Lanzarote i Fuerteventura) nie mają tego zjawiska więc są w zasadzie całe nasłonecznione, ale za to strasznie wietrzne (bo nic nie zatrzymuje pędzących wiatrów) , a przez wiatr moim zdaniem komfort odczuwania temp, jest tam dlatego gorszy.

Na Teneryfie, La Gomerze , Gran Canarii i Maderze było nam bardzo cieplutko ( mimo dwóch pobytów na początku marca), natomiast w 2 poł czerwca na Lanzarote i Fuerte można powiedzieć, że zdarzyło mi sie zmarznąć!smile), właśnie przez te diabelskie wiatry!
wszystko zależy od aktualnego frontu, ale na październik polecałabym Ci Teneryfę lub GC.
Życzę więc miłego pobytu i wielu wspaniałych wrażeń z cudnych Kanarków!

 

#3 2013-08-23 16:50:21

lagatta

Re: Wyspy Kanaryjskie - która najcieplejsza?

Dziękuję Alicjo za obszerną odpowiedź smile Mam nadzieję, że nie zmarznę. Chodzi o to, że ja inaczej odczuwam temperatury niż przeciętny Polak, tzn. jest mi zimno, kiedy większości jest ciepło, a kiedy narzekają, że jest za gorąco, to ja wtedy czuję się jak ryba w wodzie wink
Jednak nie będę ukrywać, że nasz wybór będzie również uzależniony od lastów jakie mam nadzieję się pojawią.

 

#4 2013-09-03 20:05:11

WyspySzczesliwe

Re: Wyspy Kanaryjskie - która najcieplejsza?

Najcieplejszą miejscowością z całych Wysp Kanaryjskich jest Tazacorte położone na zachodzie La Palmy. Miejscowość ta słynie z największej liczby słonecznych dni w roku na terytorium Hiszpanii. Gdy byliśmy tam w lutym tego roku było tam 28 stopni!
Na La Palmę nie ma bezpośrednich lotów czarterowych z Polski, trzeba lecieć na Teneryfę i płynąć stamtąd promem bądź lecieć małym samolotem.
Miejscem zaliczanym do najcieplejszych na Kanarach jest też wysepka La Graciosa leżąca na północ od Lanzarote. Kilka razy dziennie odpływają na nią promy.

 

#5 2013-09-08 20:20:59

maciekart

Re: Wyspy Kanaryjskie - która najcieplejsza?

Byłem pod koniec czerwca na Fuerteventurze i powiem ci lagatta że wyspa wietrzna i wieczorki chłodne (bo w dzień oczywiście cieplutko) .. długie spodnie i bluza na długi rękaw na pewno się przydadzą smile Także mi się wydaje ze w październiku ciepłych wieczorków nie będziesz miała.

Ostatnio edytowany przez maciekart (2013-09-08 20:22:23)

 

#6 2013-09-10 10:27:23

lagatta

Re: Wyspy Kanaryjskie - która najcieplejsza?

Maciek nie dołuj mnie wink

 

#7 2013-09-11 12:29:43

Hotel_Lidia_pl

Re: Wyspy Kanaryjskie - która najcieplejsza?

Przecież to zależy tylko i wyłącznie od tego o jakiej porze roku wybierzemy się na Wyspy Kanaryjskie,w październiku nie powinno być jeszcze tak źle,co innego w listopadzie i grudniu,wtedy można odczuć najniższe temperatury.

 

#8 2013-09-27 11:43:03

Rocky

Re: Wyspy Kanaryjskie - która najcieplejsza?

Wrzesień to najlepszy miesiąc, dobre temperatury i nie ma dużego tłoku smile

 

#9 2013-09-27 18:16:59

piea

Re: Wyspy Kanaryjskie - która najcieplejsza?

 

#10 2013-10-04 10:05:41

Rocky

Re: Wyspy Kanaryjskie - która najcieplejsza?

Na kanary tylko we Wrześniu smile Moim zdaniem najlepsza i najcieplesza jest Gran Canaria.

 

#11 2013-10-04 12:16:52

piea

Re: Wyspy Kanaryjskie - która najcieplejsza?

 

#12 2014-04-12 01:00:47

lokaloka

Re: Wyspy Kanaryjskie - która najcieplejsza?

Wątek troche stary :-) ale ja też się podzielę opinią.Ja byłam w marcu na Gran Canarii,w dzień temperatura zwykle około 27 stopni,było cieplutko ale nigdy upalnie,wieczory mieliśmy ciepłe.Trafił się jeden wietrzny dzień.Ogólnie polecam.Po moim przyjeździe i obejrzeniu fotek dwoje znajomych też pojechało.

 

#13 2014-06-25 10:46:13

L3on

Re: Wyspy Kanaryjskie - która najcieplejsza?

Polecam jechać w nieco zimniejszych miesiacach, tak jak piszą moi poprzednicy, bo w środku seoznu podczas lata można się tam pochlastać od ciepła. Wrzesień-październik jest optymalną porą.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh