Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-05-01 01:11:03

Autostopowicze

Stopem po Europie :)

Siema! Planujemy (dziewczyna 19, chłopak 21 lat) podróżować w wakacje autostopem po Europie, a dokładnie po Bałkanach - Macedonia, Grecja, Chorwacja, Czarnogóra i, jak się uda, to jeszcze Włochy. Spanie w namiotach, na Campingach bądź na dziko, ewentualnie hostel w Macedonii, gdzie jest dosyć tanio. Posiłki we własnym zakresie lub w knajpach (raz na jakiś czas trzeba będzie zjeść coś porządnego ;P ). Nie mamy dokładnie ustalonego planu podróży, tylko wiemy, które miejsca chcemy na pewno odwiedzić. Na południe Polski najlepiej dostać się pociągiem, gdyż autostopowanie w Polsce mogłoby trochę trwać, za to za granicą idzie dużo sprawniej.
Znudziły Wam się wyjazdy w Polskę, czy na zorganizowane wyjazdy? Dołączcie wink. Szukamy osób (najlepiej par ze względu na bezpieczeństwo - każda dwójka przemieszczałaby się autostopem sama, spotykalibyśmy się w umówionych miejscach, miastach) otwartych, spontanicznych, nie bojących się przygód, najlepiej w wieku zbliżonym do naszego lub starszych. Jesteśmy z Trójmiasta, ale szukamy ludzi z całej Polski. Wiadomo, że w grupie zawsze raźniej i można ciekawiej spędzać czas, niż tylko w dwie osoby. Oczywiście chętnie dopiszemy też Wasze propozycje co do odwiedzanych miejsc.
Planujemy mieć ok. 2000 zł na łebka + ekwipunek (namiot, karimata, śpiwór), chociaż podobno da się odbyć taką podróż też za mniejsze pieniądze. Wyjazd po 20 lipca, a powrót... kto wie ;P. Pewnie w drugiej połowie sierpnia albo gdy skończą się fundusze ^^. Szczegóły na e-maila - stopem.poeuropie@op.pl

 

#2 2013-05-03 15:05:11

WillaBartek_pl

Re: Stopem po Europie :)

Tak szczerze mówiąc to podróż autostopem samotnie po Europie jest bardzo ryzykownym pomysłem,ale z drugiej strony to świetna przygoda. Czy ktoś z Was zdecydowałby się na coś takiego?

 

#3 2013-06-06 16:32:24

WillaBartek_pl

Re: Stopem po Europie :)

Z jednej strony super jest jechać na taką wycieczkę, podróż. Jednak jest to bardo niebezpieczne. Lepiej jest spędzić wakacje bez żadnych problemów.

 

#4 2013-06-06 22:05:59

texarkana

Re: Stopem po Europie :)

Ja próbowałam 3 razy takiego sportu - z tym, że dawno, kiedy jeszcze nie miałam dzieci. Byliśmy raz we dwójke z mężem i dwa razy 2+1, czyli my + jeszcze jeden facet. Były to lata 90-te, kiedy to się mówiło, że już nie czasy na autostop, bo ludzie się boją obcych i nie biorą. No i faktycznie!

Za pierwszym razem na czekanie, aż ktoś nas zabierze zmarnowaliśmy pół urlopu. Jakoś dotarliśmy do Wenecji i z powrotem, ale przez miesiąc nie zobaczyliśmy zbyt wiele. Fakt, była przygoda, co się zowie i wspomnienia są do dziś.

Ale w następnym roku już dojechaliśmy do Włoch autobusem, a dalej przez Alpy w kierunku Lazurowego Wybrzeża na piechotę plus od czasu do czasu jakaś podwózka, jednak niekoniecznie autostopem, bo z tym znowu było kiepsko. Z Lazurowego pojechaliśmy pociągami do Cinque Terre, potem Pizy i Florencji. Wracaliśmy do Polski polskim autobusem spod Florencji. To już było lepsze.

Trzeci raz wyglądał podobnie jak drugi, z tym że w inne rejony: Słowenia, Chorwacja. Tam w ogóle autostop odpadał, było tuż po wojnie. Spanie na dziko udawało się raz na tydzień.

Sądzę, że teraz będzie podobnie, a 2000 zeta moze nie wystarczyć. Kempingi w Macedonii istnieją tylko w bajkach (i w kilku większych miastach). Na dziko w tamtym rejonie nie całkiem bezpiecznie. Zwracam uwagę, że tu i ówdzie jeszcze nadal są pola minowe i nie zaleca się opuszczania dużych asfaltowych dróg, więc z tym "na dziko" może być kłopot. W Czarnogórze będzie już lepiej z kempingami, ale trzeba się nastawić na standard "czysto inaczej". O Grecji nic nie wiem.

W sumie - odradzam pomysł (chyba że macie podejście "sportowe").

Ale wcale nie proponuję wam siedzieć przez całe lato w willi, np. "Bartek" - przyjdzie czas, człowiek zezgredzieje i sam się będzie pchał na takie imprezy. Jedźcie sobie np. do Czarnogóry po prostu, normalną komunikacją, a na miejscu zobaczycie, czy się da stopem. Zarezerwujcie na początek m-ce na jakimś kempingu... dobra, przestaję już zrzędzić jak stara ciotka. Róbta, co chceta... Ale po raz kolejny odradzam szeroko zakrojoną wyprawę stopem z 2000 zł na łebka.

 

#5 2013-06-19 09:51:23

GdanskaNocka_pl

Re: Stopem po Europie :)

Z finansami różnie bywa,zależy czy gdzieś załapiecie nocleg i czy będziecie podróżować stopem. Przygoda na pewno gwarantowana,ale żeby nie okazało się,że jednak pół urlopu zmarnowaliście...

 

#6 2013-06-27 14:43:23

alialibabka

Re: Stopem po Europie :)

Podróżowanie autostopem zawsze było moim marzeniem, ale gdy przychodziło co do czego, to sama bałam się podróżować w ten sposób, a w przypadku np.3 osób to znów trudno znaleźć kogoś chętnego do zabrania takiej watahy ;-)

 

#7 2013-07-02 13:23:18

Hotel_Lidia_pl

Re: Stopem po Europie :)

Podróż autostopem nawet w dwójkę jest bardzo ryzykowne, bardziej niż mogłoby się Wam wydawać. Wystarczy trafić na nieodpowiednich ludzi i wakacje zmarnowane. Wybierając się w większą ekipą, ciężko się będzie załapać na transport. Jednak z drugiej strony taki wyjazd może być bardzo atrakcyjny i ciekawy. Nie wyda się dużo pieniędzy, a można zobaczyć spory kawałek świata.

 

#8 2013-07-16 15:41:06

marioka

Re: Stopem po Europie :)

Autostop po Europie to rzeczywiście dosyć ryzykowna sprawa. Islandia jest dosyć bezpieczna, bo sama się tam poruszałam w ten sposób.

 

#9 2013-09-11 12:20:37

Hotel_Lidia_pl

Re: Stopem po Europie :)

No tak,ale jak jest w kwestii znajomości języka? Chodzi mi o to czy np bez problemu dogadamy się po angielsku,czy w grę wchodzi język migowy i tylko tamtejszy? Czekam na więcej opinii bo sam kraj jak najbardziej godny uwagi.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh