Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-06-29 17:14:47

texarkana

aktualne ceny na Majorce?

Czy ktoś był i może podać? Najbardziej interesuje mnie Palma de Mallorca, a w niej bary, knajpki, kafejki i bilety wstępów. Ile za kawę, ile za obiad, ile za wodę do picia. Czy plaże płatne?

A przy okazji: jakieś atrakcje mniej znane niż katedra i pałac?

No i: najpiękniejsze miejsca na wyspie? (myślę o jednodniowej wycieczce z Palma)

 

#2 2013-07-04 10:58:05

Hotel_Lidia_pl

Re: aktualne ceny na Majorce?

Szczerze mówiąc to im bliżej plaży tym droższe knajpki,polecam szukać nieco bardziej na uboczu i na pewno będzie zdecydowanie taniej. Plaże są bezpłatne,no chyba że chcesz wypożyczyć leżak i parasol,wtedy kosztuj eto kilka euro,ale nie pamiętam dokładnie ile. Jeśli ktoś był w ostatnim czasie na Majorce to niech da znać jak w chwili obecnej przedstawiają się ceny.

 

#3 2013-07-24 09:29:06

anita2006

Re: aktualne ceny na Majorce?

wróciłam z majorki tydzień temu
Sama plaża nie jest płatna. Jezeli masz własną matę, a nawet własny parasol (wiele takich widziałam0 nic nie płacisz. Płatne są leżaki z parasolami. Dwa leżaki + parasol kosztują razem ok. 16 euro
Z knajpkami jest różnie. Nie zawsze jest tak ze dalej znaczy taniej, chociaż oczywiście tak bywa.  A i przy plaży jest różnie. dwie knajpki obok siebei a w jedne 1l sangrii kosztuje 6 euro, a w drugiej 10,50. Swoją drogą polecam sangrię na upalne dni wink
hiszpańskie piwo w knajpce od 2 euro za 0,5l
Jezeli chodzi o Palmę to biletu wstępów do muzeów od 2,5 euro (łaźnie arabskie) do 6-9 euro.
Kawa od 0,9 do 1,4 espresso, pozostałe od 1,1 do 2,5 euro zależy jaka i gdzie ( nie piszę tu o knajpach dla klientów "pod krawatem" wink )
Obiad zależy:  w palmie na starym mieście ale w bocznej uliczce; 2 pizze + 0,5 litra wina domowego 19 euro. W can pastilla w knajpkach jedliśmy paellę, krewetki, sardynki z grilla itp. Posiłek dla dwóch osób z napojami od 15 do 24 euro. Mozna tez kupić smaczne bagietki z sałatą i pysznymi dodatkami po 3,5 euro lub kurczaka z rożna  chyba po 6 euro (ale nie jestem pewna). wybór jest duży i na każdą kieszeń. wodę do picia kupowaliśmy w marketach, najczęściej spaar - od 0,6 do 1.2 za 1,5 litra.
Jak widac ceny bywają porównywalne z krajowymi, czasami wręcz niższe.
Miłych wakacji!

 

#4 2013-09-11 12:35:12

Hotel_Lidia_pl

Re: aktualne ceny na Majorce?

Dziękuje za przydatną rc3ecenzjęi rozpiskę cen,teraz już każdy bezie wiedział jak to mniej więcej wygląda oraz ile zabrać ze sobą pieniędzy na samą wyspę,to sie na pewno przyda. Może z czasem wstawisz także jakieś zdjęcia z podróży na Majorkę?

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh