Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-03-08 12:05:15

tezeusz

Sudety - Projekt Riese

Szukam dobrego przewodnika albo rzetelnych informacji o Projekcie Riese z punktami co można pozwiedzać itp.
Zwiedziłem tylko Zamek Książ ale to kropla w morzu.

 

#2 2013-03-15 08:35:06

ApartamentyGorskie_pl

Re: Sudety - Projekt Riese

Ja z doświadczenia mogę zaproponować całą kotlinę kłodzka,gdzie zarówno atrakcji jak i zabytków masz zdecydowanie najwięcej. Kiedy w ogóle planujesz tam jechać? Podaj jak najwięcej szczegółów.

 

#3 2013-03-16 17:31:36

roman_gor

Re: Sudety - Projekt Riese

Witam! do Tezeusz - Podziemne Miasto Osówka - Głuszyca  /tel.748456220/, biuro@osowka.pl, www.osowka.pl  Muzeum Sztolni Walimskich w Walimiu /tel. 748457300/ Polecam i życzę pięknego zwiedzania. Pozdrawiam :-)

 

#4 2013-03-16 17:38:45

roman_gor

Re: Sudety - Projekt Riese

Tezeusz! Zapraszam na moją stronę, wycieczka "GŁUSZYCA I OKOLICE".

 

#5 2013-03-19 19:23:58

tezeusz

Re: Sudety - Projekt Riese

roman_gor  - dzięki za link oto właśnie chodziło smile

ApartamentyGorskie_pl - w tym wypadku najlepiej późna wiosna/lato

 

#6 2013-03-20 15:31:34

uHeliosa2_pl

Re: Sudety - Projekt Riese

Racja,w przypadku zwiedzania Kotliny Kłodzkiej,najlepiej zrobić to na przełomie wiosny oraz lata z naciskiem na to drugie. Wtedy dopiero możemy ujrzeć piękno tamtych okolic. W innym przypadku często jest tam niebezpiecznie ( zimą,kiedy można się poślizgnąć).

 

#7 2013-04-04 00:02:54

texarkana

Re: Sudety - Projekt Riese

W 2009 byłam w lipcu w Górach Sowich i sporo zwiedzałam. Mieszkałam na agro w Rzeczce, niedaleko Walimia.

Byłam w Sztolniach Walimskich. Przestudiowałam jak najdokładniej całą historię Riese w necie, wyszukałam obrazki i stwierdziłam, że chociaż temat jest szalenie ciekawy (i odrobinkę tajemniczy), to jednak wszystkich bunkrów zwiedzać nie warto, bo są niemal kubek w kubek takie same. Najlepiej zorientować się na miejscu. Dają ulotki, są do kupienia broszury i książki. Omal nie kupiłam w Walimiu książki (była to bodajże "Tajemnica Riese" - ale tak w ogóle książek na ten temat jest sporo). Myślę, że można kupić sobie książki (a także mapy) w necie i poczytać, żeby się zorientować.

Najwspanialszym wspomnieniem z tamtych sudeckich wakacji jest wycieczka w Góry Suche (w lipcu kwitły łany naparstnicy purpurowej) oraz spacer po Górach Zaworach po Rezerwacie Przyrody Głazy Krasnoludków. Piękna była też barokowa bazylika w Krzeszowie. Polecam tamte strony!

Obrazki można pooglądać w mojej galerii.

 

#8 2013-04-04 08:50:52

karolina9

Re: Sudety - Projekt Riese

W Sudetach pięknie jest o każdej porze roku, ale zdecydowanie wolę tam być wiosną, kiedy wszystko rozkwita i jesienią, kiedy jest kolorowo od liści drzew smile

 

#9 2013-04-07 13:50:46

Zuzinka

Re: Sudety - Projekt Riese

karolina9 zgadzam się z Tobą. Wiosną jest tam najpiękniej, kiedy wszystko budzi się do życia smile

 

#10 2013-04-10 19:36:49

tezeusz

Re: Sudety - Projekt Riese

Jeszcze raz dzięki za rady smile Nie ma co trzeba szykować siły i wiedzę i kierunek Sudety.
Z pewnością po drodze Twierdzę w Kłodzku. Słyszałem też, że jak się jedzie od strony Nysy i tamtych regionów można ciekawe zamki i pałace spotkać. Coś może wiecie więcej?

 

#11 2013-04-11 00:21:05

texarkana

Re: Sudety - Projekt Riese

Sama Nysa ma sporo do zaoferowania!

 

#12 2013-04-11 16:18:02

Imbachhorn_eu

Re: Sudety - Projekt Riese

Generalnie Dolny Śląsk to wspaniała okolica,Nysa akurat jak dla mnie jest mniej ciekawa,ale Kotlina Kłodzka już jak najbardziej tak. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

 

#13 2013-04-18 11:50:33

OWAkces_PL

Re: Sudety - Projekt Riese

Mam podobne zdanie,Nysa jest mniej atrakcyjna,ale Otmuchów z pięknym jeziorem już śmiało warto odwiedzić i spędzić tam czas. Dolny Śląsk jest wg mnie trochę niedoceniany przez turystów,warto przekonać sie o jego urokach na żywo.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh