Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-04-14 11:04:45

krakowianka

Wyspy Grecji

Witajcie TM!

Wybieram sie w czerwcu na tydzien na Hydre et Spetsae(pomiedzy tymi wyspami jest hotel)
Czy jest tam cos do zwiedzania,i jaka jest okolica do wypoczynku(jakie plaze,woda itp).
Dziekuje wszystkim za informacje krakowianka

 

#2 2013-04-14 11:35:32

katerina

Re: Wyspy Grecji

Witaj krakowianka!
Bedziesz miala cudowny urlop.Obie wyspy sa urocze!
Ja bylam w ubieglym roku w maju.
Tutaj sa moje fotki i relacja:http://www.travelmaniacy.pl/profil,795,podroze,3848,grecja
Na Hydrze obowiazuje calkowity zakaz ruchu pojazdow spalinowych.Jedynym srodkiem transportu sa osiolki ;)Plaze malutkie,w wiekszosci kamieniste,woda w morzu czysciutka.Polecam skorzystac ze stateczkow w porcie jako srodka transportu na bardziej oddalone plaze,koszt niewielki,a widoki po drodze przepiekne!Spokojnie i swojsko,kwintesencja Grecji!
Spetses to troche bardziej "turystyczna"wyspa z bogatym zyciem nocnym do poznych godzin,duzo tu klubow i barow.Tutaj juz sporo plaz piaszczystych,a najlepsze to te oddalone od Spetses Town:Agia Marina,Agii Anarghyri,Agia Paraskewi i Zogeria.
Pozdrawiam

 

#3 2013-04-14 11:54:15

krakowianka

Re: Wyspy Grecji

Witaj katerina!

Dziekuje bardzo. Zaraz zabieram sie za Twoje zdjecia.Pozdrawiam krakowianka

 

#4 2013-04-14 17:40:35

texarkana

Re: Wyspy Grecji

Byłam na Spetses dawno temu we wrześniu... i było cudownie! Ładne choć kamieniste plaże (ale były leżanki i parasole), woda jak marzenie, życie kawiarniane i nocne do przesytu, targi owocowe obłędne (fantastyczne figi, melony, winogrona), kuchnia w tawernach smaczna, alkohole różne, ale każdy znajdzie coś dla siebie...
Z atrakcji turystycznych pamiętam wycieczkę do niesamowitej groty morskiej na Spetses, gdzie się nurkowało i widziało rozgwiazdy w kolorach tęczy, ale nazwy nie pomnę, zawieźli mnie autokarem. Na pewno jest coś o tym w przewodnikach.
Wycieczka na Hydrę również jest godna polecenia, to śliczna i klimatyczna wysepka. Mnie dojadły tylko wodoloty i piekielnie kręte drogi lądowe - bez solidnej dawki aviomarinu nie było mowy o podóżowaniu ani po lądzie, ani wodą, przez co byłam z lekka ospała i trochę mi to psuło przyjemność (oraz utrudniało zapamiętywanie nazw).

 

#5 2013-04-15 08:21:49

piea

Re: Wyspy Grecji

Agata, no to dawaj tu te swoje zdjęcia z Hydry i Spetses!!! (oj, nie upiecze Ci sięsmilesmilesmile, więc czekamy na zdjecia z Twoich wielkich greckich wakacji....

 

#6 2013-04-15 11:34:45

krakowianka

Re: Wyspy Grecji

Dzieki dziewczyny za informacje. Zabieram sie do szukania i robienia planu.Pozdrawiam

 

#7 2013-04-15 11:58:58

texarkana

Re: Wyspy Grecji

 

#8 2013-04-15 16:07:52

krakowianka

Re: Wyspy Grecji

Agata przylaczam sie do prosby piea. Ty tak pieknie piszesz,ze kazda podroz czyta sie jednym tchem...

 

#9 2013-04-16 12:29:36

aroni54

Re: Wyspy Grecji

Wypływam w lipcu z przyjaciółmi na 2 tygodniowy rejs po Cykladach. Ponieważ sami wszystko organizujemy i staramy się zminimalizować koszty ile się da, interesują mnie aktualne ceny żywności. Co warto zabrać z Polski a co można kupić tam za w miarę zbliżoną cenę. Myślałam,aby zabrać suche produkty jak kasze,makarony,kawę, herbatę a warzywa i owoce mam nadzieję, nie będą zbyt drogie w słonecznym kraju. Słyszałam,ze na wyspach jest dużo drożej niż na lądzie. Czy ktoś ma już podobne doświadczenia?
Ile aktualnie kosztuje kawa, wino w knajpce? Znalazłam tutaj cennik niektórych produktów ale nie wiem, z którego roku jest ta informacja. Będę wdzięczna
pozdrawiam wszystkich cudownych włóczykijów

 

#10 2013-04-16 18:31:10

katerina

Re: Wyspy Grecji

Cyklady sa rzeczywiscie troche drozsze niz reszta wysp i Grecja ladowa,ale bialo-niebieskie barwy,domki,kwiaty wynagradzaja wszystko wink Owoce i warzywa sa tutaj tanie,szczegolnie arbuzy,melony i brzoskwinie!Kawa w cafe przy morzu +/_ 3 euro,wino z beczki w tavernie okolo 5 euro.Ceny z przewodnika na forum sa w miare aktualne!
Ciekawa jestem,ktora z wysp zrobi na Tobie najwieksze wraznie?!

 

#11 2013-04-16 23:14:18

aroni54

Re: Wyspy Grecji

Dziękuję katerina, też jestem ciekawa.Obiecuję wszystko pięknie opisać smile

 

#12 2013-05-17 10:41:26

Imbachhorn_eu

Re: Wyspy Grecji

Trzymam Cię za słowo,ponieważ sama wycieczka zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie,więc na pewno bardzo Ci się spodoba. Cyklady to wyjątkowe miejsce,może droższe,ale za to przepiękne widoki. Z pewnością warto.

 

#13 2014-11-03 18:07:40

Jakub_Krasny

Re: Wyspy Grecji

Witam
Kos czy Zakynthos a może jeszcze coś innego?
Też kiedyś ktoś mnie zapytał? To zależy kto jedzie czego oczekuje itd.
Zakynthos  raczej dla par czasem dla rodzinek z maluchem. Urokliwa romantyczna z malowniczymi plażami np w okolicach Laganos, również rozrywkowa. Często wybierana na podróże poślubne. Wyspa na morzy Jońskim. Zatoka wraku, rozrywkowe Laganos i żółwie Careta Careta to główne atrakcje. Wypożyczając auto w w jeden dzień można objechać wyspę.
KOS  - małe plaże również urokliwe piaszczyste piaszczysto kamieniste. Wybierane przez lubiących aktywny wypoczynek, zwiedzanie i relaks. Często ludzie starsi choć młodych i rodzin tez nie brakuje. Blisko BODRUM w Turcji  ok 8km. można popłynąć i pozwiedzać tyle że wizę trzeba sobie wykupić i paszport zabrać ze sobą. Aktywnie ze względu na sieć ścieżek rowerowych. Jest ich tu bardzo  dużo. A starszych ludzi naczęściej spotkamy na źródłach termalnych, Nie jest tak zielona jak Zakynthos. Ale gdybym miał polecać to pierwsze zapytał bym kto jedzie i po co jedzie co chce tam robić, jak wypoczywać a potem dopiero bym polecał. W razie w służę pomocą

 

#14 2015-01-31 22:12:31

tripoman

Re: Wyspy Grecji

W tym roku chyba wybierzemy się do Grecji. Naszym celem będzie Korfu. Warto pojechać na tę wyspę czy lepiej udać się gdzie indziej? Może ktoś poleci jakiś dobry sprawdzony hotel. Czy na Korfu są piaszczyste plaże w ogóle?

 

#15 2015-02-01 13:07:24

katerina

Re: Wyspy Grecji

Na Korfu znajdziesz zarowno piaszczyste jak i kamieniste plaze.Malownicza wyspa z pewnoscia warta spedzenia wakacji.Na forum znajdziesz sporo relacji i zdjec z Korfu,ktore pomoga Ci wybrac miejsce pobytu ( nie znam Twoich oczekiwan )
Polecam wycieczke na gore Pandokrator (najwyzszy szczyt wyspy-900m n.p.m) stad przepiekne widoki na cala Korfu oraz Cape Drastis takze super punkt widokowy.Fajne widoki rowniez z kawiarni w Porto Timoni.Do must see dodam jeszcze Sidari i slynny Kanal Milosci.
Pozdrawiam

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh