Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-09-16 15:17:13

malik

Izrael zimą

Właśnie  wpadł mi do głowy pomysł żeby skoczyć zima do tego kraju. Włoskie linie lotnicze mają  bilety  po 1100 zł od głowy , oczywiście z przesiadka w Rzymie. Może ktoś  bez biura zwiedzał ten kraj i ma dla mnie jakieś praktyczne  rady. Wabi mnie Jerozolima , morze Martwe i wiele innych miejsc.  Jak byliście to proszę o praktyczne rady .Z góry dziękuję M.

 

#2 2012-10-18 11:28:06

malik

Re: Izrael zimą

Hej, nikt nie pisze o Izraelu. Może spróbuję z innej strony zadać pytanie. Czy może ktoś zna sprawdzone niezbyt drogie noclegi w Hajfie, Nazarecie, Tel- avivie. Ułatwiłoby mi to planowanie podróży. Kolejne pytanie. Wypożyczalnie samochodów. Może ktoś zna jakąś sprawdzoną i też niezbyt drogą.  Zastanawiamy się czy przy zwiedzaniu północy Izraela nie wypożyczyć samochodu, chociaż przy dwóch osobach nie wychodzi to korzystnie .jednak dałoby nam  to wielką swobodę ruchów. Z góry dziekuję za pomoc M

 

#3 2013-02-03 13:26:40

Rajcza_Pensjonat_pl

Re: Izrael zimą

Moim zdaniem jeżeli już wybierasz się do Izraela i chcesz zwiedzić wiele zabytków,to zdecydowanie najlepiej byłoby wyjechać z dobrym biurem podróży zapewniającym przewodnika.

 

#4 2013-02-10 17:37:25

Gizel1986

Re: Izrael zimą

Poszukaj w interenecie polskiego przewodnika w Izraelu. Na pewno jakiś sie znajdzie ja tak znalazłam polskie biuro na Bali i byłam bardzo zadowolona. Jeszcze przed wyjazdem ustaliłam z ta osoba co chciała bym zwiedzic i wszystko poszło zgodnie z planem. Ewentualnie zawsze mozna jechać na zorganizowany wyjazd, moi rodzice jak byli w Egipcie to wybrali sie do Jerozolimy i tez tam powiedziała wszystkie piękne miejsca .

 

#5 2013-02-23 11:15:08

malik

Re: Izrael zimą

Pozdrawiam, właśnie wróciliśmy z Izraela. Daliśmy radę sami. Wypożyczyliśmy samochód na lotnisku i przez pierwszych 6 dni zwiedzaliśmy kraj a przez następne 6 byliśmy w Jerozolimie. M

 

#6 2013-02-23 11:31:27

Gizel1986

Re: Izrael zimą

No i swietnie smile najlepiej pozwiedzać wszystko na własna rękę . Pozdrawiam

 

#7 2013-02-24 17:04:21

ApartamentyGorskie_pl

Re: Izrael zimą

Wszystko zwiedzaliście na własną rękę,bez polskiego przewodnika? W takim razie nic tylko pogratulować,ponieważ do tego trzeba mieć dużo odwagi,nie wiem czy mnie byłoby stać na coś takiego. A tak ogólni eto jak Twoje wrażenia pz wycieczki?

 

#8 2013-02-25 09:03:08

malik

Re: Izrael zimą

Radziliśmy sobie bez przewodnika, do wyjazdu przygotowaliśmy się w domu, zarezerwowaliśmy noclegi, na lotnisku wypożyczyliśmy samochód z GPS i przez 6 dni zwiedzaliśmy północny Izrael ze wzgórzami Golan, potem z Tyberiady zjechaliśmy nad M. Martwe, oczywiście kąpiel , rezerwat Ein  Gedi, Qumran, Masada,  Negev i kratery, kanion Avedat . Wrażenia z objazdu- 6 dni to trochę przymało, mimo że Izrael to niewielki kraj . Drogi mają bardzo dobre, nawet te boczne na pustyni, jeżdżą  trzymając się przepisów. Często oznaczenie ważnych zabytków i miejsc szwankuje i tu mieliśmy trochę gimnastyki żeby  do nich dotrzeć. W Jerozolimie zdaliśmy samochód i przez kolejnych 6 dni poznawaliśmy  to miasto. W Izraelu czuliśmy się bezpiecznie, w czasie naszego pobytu nic niepokojącego się nie działo. M

 

#9 2013-02-25 10:21:47

texarkana

Re: Izrael zimą

malik, jestem pod wrażeniem i czekam niecierpliwie na fotki i relację

 

#10 2013-03-30 16:07:02

OWAkces_PL

Re: Izrael zimą

Ja też podziwiam,być w Izraelu bez przewodnika i zwiedzać wszystko na własną rękę- dla kogoś kto nie ma doświadczenia,jest to naprawdę fantastyczna przygoda,teraz także pozostaje czekać na zdjęcia:)

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh