Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-09-08 20:22:27

dziusekCH

timesharing

jeżdzę od lat do Portugalii w to samo miejsce. Samolotem, albo autem. I tak się zastanawiam czy nie warto wykupić sobie miejsca w ramach umowy timesharing. Ktoś ma doświadczenie z tym? Widziałem wstępnie, że dobrze to wyjdzie finansowo i jeśli chodzi o komfort.

 

#2 2012-10-31 11:28:10

Mala

Re: timesharing

podbijam temat, też nie znam szczegółów, a chciałabym poznać smile

 

#3 2012-11-05 19:45:39

dziusekCH

Re: timesharing

podbijam po raz kolejny.
Nikt nie korzysta z timesharingu na tym forum?
z tego co się dowiedziałem - to dobre rozwiązanie dla firm. wychodzi korzystniej
ale jak dla osób fizycznych?

 

#4 2013-03-20 18:47:59

jedrek

Re: timesharing

Znajoma korzysta. Ma timesharing w Hiszpanii. Właściwie to słyszałem same dobre opinie. Co dokłądnie chcesz wiedzieć?

 

#5 2013-03-22 18:19:09

AniaMW

Re: timesharing

A ja zapytam - Co to w ogóle jest "timesharing"? Nie mam bladego pojęcia, a chętnie uzupełnię braki...

 

#6 2013-03-22 18:38:51

piea

Re: timesharing

Aniu, to po prostu kupowanie sobie tygodnia lub dwóch w roku w danym apartamencie na tzw. współwłasność!
Już tu kiedyś na tym forum była podobna dyskusja, warto czy nie warto?
Ja mam bliską koleżankę, która kilka lat temu uległa urokowi sprzedawców i "weszła" w ten temat; kupili sobie taki apartament w Playa de las Americas na Teneryfie; standard bardzo przeciętny bez fajerwerków, raczej zwykłe wakacyjne lokum typu living-room z aneksem kuchennym, osobna nieduża sypialnia, korytarz, łazienka; wszystko urządzone i.......

może sobie tam pojechać na 1 tydzień w roku w umówionym wcześniej terminie (jej jakoś zawsze wypada październik lub listopad), oczywiście bilety lotnicze +wyżywionko we własnym zakresie.  Takie "coś" kosztowało ich chyba 10 tys EUR, +kilkaset EUR rocznie za tzw.  maintanance i dodatkowe EUR za składkę członkowską; suma sumarum sporo kasy i wpis w umowie, że nie możesz tego sprzedać przez min. 5 lat.

Jak tylko minęło to 5 lat zgłosili to natychmiast do sprzedaży, ale jakoś chętnych nie ma....
I teraz wady: cały czas jeździsz w to samo miejsce!; ale możesz sie niby zamieniać z innymi na różne miejsca, w praktyce jednak z tej opcji nie korzystają, bo niby nie po to kupili to co kupili, żeby teraz nie korzystać; 
w efekcie obecnie chętnie chcieliby się tego pozbyć, ale zainteresowanie mocno spadło, więc chciał- nie chciał kupują bilety i lecą tam 1 x w roku i płacą te wszystkie opłaty, itd,

Dziś twierdzą, że  zupełnie im to nie wyszło, bo wykupując zwykłe wczasy nie martwiliby się o nic i latali gdzie i kiedy chcąsad

może faktycznie firmom to się opłaca, ale przeciętnej rodzinie....  chyba niekoniecznie!
To chyba kwestia podejścia do tematu i przemyślenia własnych preferencji....

 

#7 2013-03-23 13:26:53

AniaMW

Re: timesharing

Bardzo dzięuję, Alu, za szczegółowe wyjaśnienia! I znów się coś nowego dowiedziałam smile
Pozdrawiam!

 

#8 2013-03-28 15:24:05

jedrek

Re: timesharing

W Polsce też już działa timesharing - z tego co wiem w Zakopanem. Wiecie coś więcej?

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh