Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-04-19 07:39:47

Jurek

Płatności w świecie - jak płacić ,karta bankowa - gotówka

Każdy zastanawia się jak wygodnie i  bezproblemowo  płacic  na  wyjazdach, i  czym- by było  najtaniej

Będąc we Francji ( Korsyka ) najwięcej  płatności  w sklepach i  stacjach paliwowych dokonałem polską  kartą platniczą .Było  to opłacalne- bardzo wygodne

Będąć w Egipcie płaciłem dolarem Amerykańskim - resztę odbierałem w  tamtejszej walucie -Funt Egipski
Najtaniej było płacić funtem Egipskim , czy dolarem amerykańskim. Płatnośc Euro pozostawała na  trzecim płanie

Podpowiedzmy sobie wzajemnie o płatnościach w świecie

                                                                                                  Jurek

 

#2 2011-04-19 08:29:58

piea

Re: Płatności w świecie - jak płacić ,karta bankowa - gotówka

Jurek, kartą jest  i wygodnie i opłacalnie w większości krajów! To zalezy od kierunku i   rodzaju wyjazdu, ale jeśli stołujesz sie w knajpach z zakupy robisz w sklepach - to wszędzie gdzie można zapłacic kartą jest to opłacalne ( korzystny przelicznik, brak prowizji, itd), ale jeśli jedziesz np. do Egiptu- gdzie nie stołujesz sie dodatkowo, (bo masz np. all incl, a miejscem gdzie kupujesz wakacyjne pierdołko-pamiątki jest bazar, to wiadomo, że tylko USD!
Zawsze na wyjazdy biore kartę, kupuję troche EUR/USD ( na zakupy, tam gdzie nie ma terminali) i jest ok! smile))

 

#3 2011-04-19 16:43:58

anet_zb

Re: Płatności w świecie - jak płacić ,karta bankowa - gotówka

Karta jest zawsze wygodna i praktyczna. Korzystniej jest płacić kartą niż wypłacać pieniądze w bankomatach Największy problem mieliśmy w Budapeszcie - nie zdążyliśmy wymienić złotówek na forinty, a poza tym nie wiedzieliśmy dokładnie ile będzie nam potrzeba pieniędzy w tej walucie. W wielu sklepach i restauracjach nie honorowano kart płatniczych.Wcześniej nigdy się z tym nie spotkaliśmy. Oczywiście tak jak napisała piea, robiąc zakupy na bazarkach trzeba mieć walutę najlepiej danego kraju.

 

#4 2011-04-20 10:23:05

texarkana

Re: Płatności w świecie - jak płacić ,karta bankowa - gotówka

Najlepiej mieć i gotówkę, i kartę. Raz jedno jest lepsze, raz drugie - w zależności od miejsca, w którym się znajdujemy. W różnych "dziurach" (w których chętnie bywam np. właśnie ja) może nie być możliwości płacenia kartą. Np. u Indian w USA tylko gotóweczka - a przyroda na należących do nich obszarach jest warta tej gotóweczki, oj, warta!
Można też rozumować tak: co lepiej zgubić - kartę czy gotówkę? Jeśli mamy np. specjalne konto wakacyjne, gdzie nie trzymamy całego swojego majątku, tylko tyle ile trzeba na daną podróż - to chyba jednak kartę, bo jest przynajmniej nadzieja, że konto uda się na czas zablokować. Natomiast jak gotówka przepadnie, to umarł w butach.

 

#5 2011-05-17 13:52:50

Bernadeta_eu

Re: Płatności w świecie - jak płacić ,karta bankowa - gotówka

Ja zawsze staram się mieć przy sobie ograniczoną ilość gotówki,tak żeby nic mnie nie kusiłosmile Uważam też że jest to dużo bardziej bezpieczne rozwiązanie,a przecież zawsze można wyciągnąc pieniądze z bankomatu.

 

#6 2011-09-18 10:59:58

rl98ps

Re: Płatności w świecie - jak płacić ,karta bankowa - gotówka

Ja rowniez mam i karte i gotowkę... nie zawsze wiadomo czy bankomat bedzie czynny, badz terminal sprawny smile

 

#7 2011-09-18 19:05:59

kangur

Re: Płatności w świecie - jak płacić ,karta bankowa - gotówka

My praktycznie zawsze zabieramy gotowke. Placenie kartami kredytowymi w Azji nie jest do konca bezpieczne, nasze banki nie doradzaja nam tego. Placenie nimi w Europie jest b. kosztowne. Za kazda, nawet najmniejsza, tranzakcje banki pobieraja dodatkowe, niemale oplaty. Wybieranie pieniedzy z bankomatu wogole nie wchodzi w gre. Mozemy wybrac pieniadze tylko z konta kredytowego a to oznacza natychmiastowy i b. wysoki procent plus dodatkowe oplaty.
Inna opcja to tzw. czeki podrozne. Moze wygodne ale znowu wiaza sie z tym dodatkowe oplaty. To juz lepiej wydac te pieniadze na jakies przyjemnosci na wakacjach smile  Oczywiscie karte tez mamy...ot tak na "czarna godzine".

Ostatnio edytowany przez kangur (2011-09-18 19:07:24)

 

#8 2012-04-25 14:43:07

Czarodziejki_com_pl

Re: Płatności w świecie - jak płacić ,karta bankowa - gotówka

Warto mieć ze sobą gotówkę,ale w niezbyt dużych ilościach. Poza tym karty płatnicze są honorowane niemal wszędzie,wiec nie będzie problemu aby zapłacić w hotelu czy wypłacić coś z bankomatu.

 

#9 2013-03-08 11:55:03

tezeusz

Re: Płatności w świecie - jak płacić ,karta bankowa - gotówka

Z płatnościami trzeba uważać w Niemczech nie wszystkie sklepy przyjmują visa albo master card. Ze względu na oszczędność przyjmują głównie EC  wink

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh