Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Kenia
  •  » Karaiby, Kenia, Indie? Co wybrac?

#1 2013-02-23 00:23:24

aknolinka

Karaiby, Kenia, Indie? Co wybrac?

Witajcie. Potrzebuje Waszej pomocy. Wyglada na to, ze moje wakacje w tym roku moga byc nieco drozsze, dlatego postanowilam spelnic jedno z marzen o dalszej podrozy. Jednak wybor jest ciezki. Tyle cudownych miejsc jest na swiecie... Doradzcie mi gdzie warto pojechac. Karaiby? Meksyk?Kenia?Indie?A moze polecacie inne miejsce? Chcialabym zeby bylo to miejse wyjatkowe, ktore zostanie na dlugo w pamieci i w sercu. Wyjazd bedzie we wrzesniu. W niektorych z wymienionych miejsc moze byc juz pora deszczowa... Do tego, towarzyszkami mojej podrozy beda starsza siostra i mama (w dosyc zaawansowanym wieku) - maz zostaje w domu :-)
Licze na Wasza pomoc.

 

#2 2013-02-23 00:29:48

Fresh

Re: Karaiby, Kenia, Indie? Co wybrac?

A możesz podać tak orientacyjnie rząd wielkości ile możecie przeznaczyć na wyjazd na osobę? I czy z biurem podróży czy na własną rękę? I czy bardziej zwiedzanie, czy z naciskiem rajskie plaże z możliwością zwiedzania? To na pewno pomoże zaproponować coś ciekawego smile

 

#3 2013-02-23 01:33:53

texarkana

Re: Karaiby, Kenia, Indie? Co wybrac?

Jeśli z mamą, to bym jechała wyłącznie na objazdówkę z dobrego biura (moje ulubione to Rainbow). Czyli można przejrzeć katalog...

Rozumiem, że ma to być egzotyka i ciepłe kraje.

Mając więcej kasy, wybrałabym najciekawszą wyspę świata: Madagaskar (Rainbow ma taką wycieczkę tylko w marcu za około 11 000 PLN/os., ale można poszukać w innych biurach). Albo najpiękniejszy kraj obu Ameryk: Kostarykę (Nie ma w Rainbow, ale inne biura mają). A jeśli by nie było terminów, to Japonię (Rainbow ma we wrześniu za ok. 13 000/os.)

Mając kasy troszkę mniej - Sri Lankę, albo Radżastan (acz w Radżastanie mama może być zmęczona i nie czuć się najlepiej), jednak jadąc do Indii trzeba pamiętać o szczepieniach i zagrożeniu chorobami. Młody organizm da radę, ale mama może wymięknąć.

Mając kasy jeszcze troszkę mniej wybrałabym Uzbekistan (chociaż może się wydawać zbyt podobny do krajów arabskich komuś, kto już wcześniej je odwiedzał), albo Wyspy Zielonego Przylądka.

A mając mało kasy wybrałabym Portugalię albo Rosję.

Do Afryki bym raczej mamy nie ciągała.

 

#4 2013-02-23 07:30:14

aknolinka

Re: Karaiby, Kenia, Indie? Co wybrac?

Jesli chodzi ogolnie o to, czego szukam, to faktycznie rajskie plaze z mozliwoscia wyruszenia na wycieczke fakultatywna. Finanse (oczywiscie dla kazdego z nas bedzie to inaczej odbierane) to kwota max. 6000 zl na osobe. Dla mnie to duzo. Nie wiem czy kiedykolwiek trafi mi sie jeszcze taka szansa, zeby pozwolic sobie na wakacje za takie pieniadze. Wiadomo, jesli uda sie zlapac cos z last minute - bedzie wiecej do wydania na miejscu.
Mama, pomino sedziwego wieku, jest dosc energiczna osoba. Jednak nigdy nie wiadomo co bedzie za kilka lat. Chcialabym zeby przezyla przygode zycia. W 40 stopniowym upale w Egipcie dala rade, wiec mam nadzieje, ze w bardziej egzotycznym miejscu tez sobie poradzi. Czuje ze mama wolalaby miec mozliwosc wyboru czy chxe pojechac w danym dniu, czy lepiej zostac na plazy, dlatego objazdowka raczej odpada.
Aha. Oczywiscie w gre wchodzi tylko biuro podrozy. Wolalabym polskie. Orientowalam sie jak wygladaja wyjazdy np z Niemiec. Oczywiscie wszystko o polowe tansze. Problem w tym, ze nikt z naszej trojki nie zna niemieckiego. Ponoc standard jest lepszy i obsluga... No a ja wolalabym rozumiec co mowi rezydent.

Ostatnio edytowany przez aknolinka (2013-02-23 07:39:11)

 

#5 2013-02-23 11:22:52

Gizel1986

Re: Karaiby, Kenia, Indie? Co wybrac?

Witaj . Ja proponuje Ci biuro BonVoyage , oni oferują wyjazdy z Niemiec jednak są polskim biurem. Nie musisz znać języka Niemieckiego . Na lotnisku w Berlinie wszyscy biegle mówią po angielsku . Ja byłam z nimi już w Meksyku i na Bali . Ceny są zdecydowanie bardziej atrakcyjne i wysoki standard usług . Co do wyboru miejsca to jeśli chodzi o przygodę życia poleciała bym Bali , klimatu tej wyspy nie da sie opisać . Wspaniale to mało powiedziane smile  Meksyk tez jest super , wiele zabytków i piękne plaże . Jednak moj faworyt to Bali . Sprawdź sobie ofertę bonvoyage , najlepiej do nich zadzwonić bo czesto ceny faktyczne są niższe niz na ich stronie . Pozdrawiam serdecznie smile

 

#6 2013-02-23 11:26:40

Gizel1986

Re: Karaiby, Kenia, Indie? Co wybrac?

Jeśli chodzi o wycieczki fakultatywne to tez niektóre wykupowałam od swojego niemieckiego rezydenta który mówił po angielsku . Na wycieczce zawsze rozmawiam z przewodnikiem po angielsku i nie ma problemu . Byłam już w swoim życiu na wycieczkach w danych krajach z Włochami , Francuzami , Rosjanami i Niemcami , powiem szczerze ze nawet moj angielski nie jest perfekt jednak wszędzie sobie dobrze poradzilam. Jeśli znasz angielski nie zginiesz na pewno smile

 

#7 2013-02-23 12:41:05

aknolinka

Re: Karaiby, Kenia, Indie? Co wybrac?

Ja znam. Mama tylko podstawowe zwroty... Popatrze na te biuro, jednak z Twoich opowiesci wynika, ze rezydent na miejscu mowi po niemiecku... Szkoda, jednak jesli ceny beda duzo nizsze moze warto sprobowac.
Bali... Brzmi cudownie. Musze rozwazyc ten pomysl.

 

#8 2013-02-23 14:16:27

Kasia6555

Re: Karaiby, Kenia, Indie? Co wybrac?

Byłam we wszystkich tych miejscach ,które wymieniłaś...nie byłam jednak na Bali.Wszystkie miejsca są piekne i z kazdego zastały wspaniałe wspomnienia...ale musisz brac pod uwagę,ze wrzesien to pora deszczowa,monsunowa i na karaibach szaleja wtedy huragany....Bali we wrzesniu to  idealne miejsce  wypoczynek .A wykupujac wyjazd z niemieckiego biura podrózy z pewnoscia zmieścisz sie w kwocie,która nam tu przytoczyłas....a Bon Voyague jak najbardziej polecam-wszedzie dogadasz sie po angielsku.....

 

#9 2013-02-23 14:28:05

aknolinka

Re: Karaiby, Kenia, Indie? Co wybrac?

Czyli jesli chodzi o wrzesien, to tylko Bali? A co myslicie o Kubie? Czytalam, ze tam jest pieknie o kazdej porze roku.

 

#10 2013-02-23 14:40:57

Kasia6555

Re: Karaiby, Kenia, Indie? Co wybrac?

Wszedzie w tych krajach,które podałaś mozesz w porze deszczowej trafic na piękną pogode,tak jak w porze suchej na ulewne deszcze......a Kuba ma ten sam klimat,więc wyjazd tam we wrzesniu to wielka niewiadoma.....Jesli chodzi omnie to bym sie zdecydowała na taki wyjazd....zresztą byłam kilka razy w porze deszczowej i za kazdym razem był to wyjazd fantastyczny .A plusem sa nizsze ceny wyjazdów.

 

#11 2013-02-23 15:24:21

Gizel1986

Re: Karaiby, Kenia, Indie? Co wybrac?

Z rezydentem rozmawiałam po angielsku tylko i  wyłącznie , ponieważ innego języka nie znam big_smile Przemyśl Bali , to cudowne miejsce dla wszystkich młodszych jak i starszych osób Zgadzam sie z KAsią ze przed wyjazdem do Meksyku czy na Kubę trzeba sprawdzić jaka aktualnie tam jest pora. Ja byłam w czerwcu , a co do września to faktycznie jest to pora huraganow więc trzeba to dobrze przemyśleć , bo szkoda by było pieniazkow żeby siedzieć w hotelu gdy pada hmm a do zwiedzania jest na prawde sporo smile na Kubie nie byłam , jednak klimaty chyba podobne jak w Meksyku . Biuro z fajnymi  ofertami z Niemiec są tez na stronie www.airstop.pl  . Jeśli masz jakieś pytania odnośnie Meksyku czy Bali chętnie pomogę , mam namiar na świetnych Polaków na bali którzy są tam przewodnikami , prowadzą tylko w same fajne miejsca i no i na plus jest to ze wszystko jest po polsku smile jeśli byś chciała to mogą tam tez załatwić hotel a lot mozna samemu sobie zarezerwować. Korzystałam z ich usług więc z czystym sumieniem mogę ich polecić .

 

#12 2013-02-23 15:32:32

Gizel1986

Re: Karaiby, Kenia, Indie? Co wybrac?

Moim zdaniem najwieksza magię mozna poczuć na Bali smile wyjątkowe miejsce, ja zachwalam i zachawalam . Ale powiem szczerze ze do dziś sie nie mogę otrząsnąć po tych wakacjach w Indonezji smile żadne miejsce na mnie tak nie działało i do żadnego tak nie pragnełam wrócić jak właśnie na Bali smile

 

#13 2013-02-24 17:02:58

ApartamentyGorskie_pl

Re: Karaiby, Kenia, Indie? Co wybrac?

To oczywiście kwestia gustu,jednak wydaje mi się,że także Bali będzie najlepszą opcją na spędzenie wakacji.  Czuć tam prawdziwą egzotykę,ten niesamowity i niepowtarzalny klimat.

 

#14 2013-02-24 22:50:53

katerina

Re: Karaiby, Kenia, Indie? Co wybrac?

Oprocz powyzszych kierunkow polecam Tajlandie!Uroczy kraj i z pewnoscia uda Ci sie nie przekroczyc limitu 6000zl/osobe.We wrzesniu lepsze pogodowo bedzie Samui i okolice,sama bylam tam o tej porze roku i pomimo kilku pochmurnych dni temperatura nigdy nie spada ponizej 30 stopni.

 

#15 2013-02-27 18:06:17

aknolinka

Re: Karaiby, Kenia, Indie? Co wybrac?

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Istnieje szansa zmiany terminu wyjazdu, ponieważ mama twierdzi, ze wolalaby do Ameryki smile Pewnie jakieś niespełnione marzenie smile

 
  • Index
  •  » Kenia
  •  » Karaiby, Kenia, Indie? Co wybrac?

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh