Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-02-20 19:29:43

dorocianka

Hotele na Phuket...jaki polecacie??

Hej. Zakładam ten wątek, ponieważ  jestem na etapie poszukiwania hotelu. Myślę,że informacje jaki wybrać, na co uważać przydadzą się każdemu, kto ma zamiar na własną rękę pojechać do Tajlandii. U mnie bilety zakupione, a co do hotelu mam mętlik w głowie.HELP!!! Fresh troszkę mi rozjaśnił umysł wink ale chętnie poczytam(y) wszystkich którzy zechcą podzielić się dobrą radą.

 

#2 2013-02-20 20:10:15

kangur

Re: Hotele na Phuket...jaki polecacie??

No to wszystko zalezy od paru czynnikow: od lokacji, od ceny i od Twoich upodoban. Ogolnie hotele na Phuket sa piekne, maja jeden lub kilka basenow, tropikalne ogrody i fajne sniadania. Z doswiadczenia wiemy, ze 4* to pelen luksus i od 5* roznia sie glownie iloscia restauracji, jakimis dodatkowymi uslugami typu spa, itp. Co do pokojow, basenow, ogrodow czy sniadan roznice sa minimalne. Pare razy wchodzilismy z ciekawosci do 3* hoteli. Pokojow nie widzielismy ale ogolnie byly b. przyjemne. Czasami super hotele z piekniejszymi pokojami, basenami, itd ale z gorsza lokacja maja mniej * niz gorsze hotele z lepsza lokacja. Poza tym wiele hoteli ma rozne promocje, szczegolnie jesli jedziecie po sezonie (np zostan 12 nocy, plac za 6, itp) i czasem moze sie okazac, ze hotel z wieksza iloscia * moze byc tanszy smile. Wiem, ze pewnie wprowadzilem jeszcze wiekszy metlik, ale tak jest. My zawsze szukamy hoteli z promocjami a jak znajdziemy kilka to porownujemy lokacje, wyglad (na Tripadvisorze), itd. Hotele, w ktorych bylismy na Phuket bardzo nam sie podobaly, opisalem je na Travelmaniakach i dodalem sporo zdjec. oto linki do tych opisow:
http://www.travelmaniacy.pl/hotel,katathani_phuket_beach_resort,1246
http://www.travelmaniacy.pl/hotel,merlin_beach_resort,1532
http://www.travelmaniacy.pl/hotel,centara_karon_beach_resort,1540
Wiem, ze przy setkach hoteli na Phuket trudno jest sie zdecydowac smile Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez kangur (2013-02-20 20:11:13)

 

#3 2013-02-20 20:59:09

Mikus

Re: Hotele na Phuket...jaki polecacie??

czesc smile wybor strasznie trudny bo hoteli tam od groma smile my zatrzymalismy sie w hotelu karon princess, fajny hotel, 3,5*, ale gdy juz go zabukowalismy zorientowalismy sie, ze jakbysmy dobrze poszukali mogli bysmy miec 4* w tej samej cenie sad tak pisze kangur dobrze rozejrzec sie za promocjami, zycze wspanialych wakacji smile

 

#4 2013-02-20 23:21:13

Lilka

Re: Hotele na Phuket...jaki polecacie??

A warto jechac w ciemno??, bo różnie słyszalam ponoć tyle ich tam ze na pewno cos znajde,  nie kupowac przez neta poprostu można sobie wypatrzec  jak by ktoś chcial i pojechac na miejscu i wtedy sobie wykupić? slyszlam ze nawet taniej jest??  Co Wy na to?

 

#5 2013-02-21 00:26:37

Fresh

Re: Hotele na Phuket...jaki polecacie??

Hmmm... ciekawe pytanie smile
Czy warto jechać do Tajlandii w ciemno bez noclegu? Ludzie tak jeżdżą i dają radę. Wszystko jednak zależy od Was. Jeśli chcecie mieć spokój podrózy i gwarancje noclegu w określonych warunkach i cenie, lepiej kupić wcześniej. Jeśli jednak planujecie często się przemieszczać (1-2 noclegi w danym miejscu) i wyjazd może być spontaniczny - lepszym może być wyjazd w ciemno. Na pewno nie będziecie spali pod gołym niebem, tylko trzeba uważac na naciągaczy.

Wybierając opcję "w ciemno" zarezerwujcie chociaż dwa noclegi - po wylądowaniu (żeby odpocząć po przelocie) i przed powrotem (żeby nie stresować się, czy zdążycie na samolot powrotny).

Reasumując, na początek szukajcie w necie (booking, agoda), czasem można trafić super promocje, szczególnie jesli jedzie się do Tajlandii poza sezonem, czyli w porze deszczowej.

 

#6 2013-02-21 10:04:14

lordowski

Re: Hotele na Phuket...jaki polecacie??

ja z uporem maniaka polecam wykupić hotel przez niemieckie biuro...może być jeszcze taniej... http://www.5vorflug.de/ , w wyszukiwarce wybierz opcję hotel...
ja np, w marcu lecę na Borneo i za najdroższy hotel w Kota Kinabalu płace 3 x mniej niż cena bookingu (wykupiłem w niemieckim neckremanie).
Swoją drogą ciekawostka, koleżanka wykupiła 5 dniowy pobyt w Nosalowym Dworze w Zakopanem za 130 ojro (śniadania i oboiadokolację) za 2 osoby... na stronie hotelu taki pobyt kosztuje prawie 1500 plnów...
Od jakiegoś czasu rezerwuję hotele tylko przez helmutów.. taniej i 100% zadowolenia.

 

#7 2013-02-21 11:48:03

dorocianka

Re: Hotele na Phuket...jaki polecacie??

Mam na oku jeden hotel właśnie wyszukany przez 5vorflug.de i faktycznie cena na bookingu kosmiczna , a u nich na polską kieszeń smile Fajnie by było jakbyście wpisywali hotele z których korzystaliście i możecie polecić z czystym sumieniem jak zrobił to nasz Kangur :)Pozdrawiam wszystkich zakręconych w wyjazd do Taj wink

 

#8 2013-02-21 17:12:39

Lilka

Re: Hotele na Phuket...jaki polecacie??

Jeszcze się zastanawiam ale chyba pojedziemy w ciemno, jeszcze prawde mówiąc nie szukałm hoteli ale moze potem zerkne smile

 

#9 2013-02-21 17:48:35

Fresh

Re: Hotele na Phuket...jaki polecacie??

Przejrzałem sobie ceny hoteli w tym niemieckim biurze, które podał Lordowski. I powiem, że niektóre ceny są naprawdę rewelacyjnie niskie. Wynika to chyba z tego, że (na ile znam niemiecki, na nie znam wcale big_smile ) hotele (przynajmniej te, ktore sprawdzałem - Phuket) są bookowane od biura podrózy, które ma wykupiony cały pakiet noclegów w danym hotelu.

 

#10 2013-02-21 18:44:09

Lilka

Re: Hotele na Phuket...jaki polecacie??

Fresh to podeslij co tam fajnego znalazleś jakies linki smile

 

#11 2013-02-21 19:44:43

lordowski

Re: Hotele na Phuket...jaki polecacie??

Fresh... byłem w zeszłym roku na Ko Samui.. opis hotelu znajdziecie w moich podróżach i za 14 dni w nasze wakacje zapłaciłem 800 ojro.. (2 osoby dorosłe + dziecko) za jeden z lepszych hoteli na tej wyspie... drogo?? big_smile
za niecałe 2 tygodnie lecę na Borneo przez Singapur.. śpimy w Marina Bay Sands gdzie normalnie nocleg ze śniadaniem kosztuje 400$ za osobę, a my płacimy 150 ojro za dwie osoby...
w Kota Kinabalu wykupiłem Shangri-La.. na booking cenka 300 ojro za nocleg/doba/osoba a my płacimy coś koło 100 ojro za pokój 2 osobowy...
jak boicie się bookowac hotele przez tą stronkę, jest kilka pośredników w Polsce, którzy nie biorą prowizji za taką usługę.. www.el-mundo.pl, www.wakacje24.pl, www.fregata.info www.dreamtours.pl
nie chcę być pomówiony o spam....

Ostatnio edytowany przez lordowski (2013-02-21 19:45:41)

 

#12 2013-02-21 20:17:53

Fresh

Re: Hotele na Phuket...jaki polecacie??

Cenne informacje, w tym kontekście to żaden spam, dzięki w imieniu wszystkich, którzy skorzystają na tym smile

 

#13 2013-02-21 21:21:48

niania78

Re: Hotele na Phuket...jaki polecacie??

My polecamy hotel Horizont Karon Beach..czysty, z zadbanym ogrodem i bardzo miłą i w większości piękną  obsługą...Plus dodatkowy (dla poniektórych zapewne minus) hotel umiejscowiony na wzgórzu, ale z prywatnymi Tuk-Tukami dowożącymi do plaży.

 

#14 2013-02-21 21:29:39

Micha

Re: Hotele na Phuket...jaki polecacie??

Ja polecam Bangtao Beach Resort , przy samiuśkiej plaży http://www.bangtaobeach.com/

 

#15 2013-02-21 21:35:28

Micha

Re: Hotele na Phuket...jaki polecacie??

Ten powyzej dla zamożniejszej kieszeni, natomiast my byliśmy obok w http://www.bangtaovillageresort.com/
I tutaj fajny mały hotelik w tajskim stylu , jedyny minus - słabe śniadania.Poza tym bardzo miła obsługa, czysto i przyjemnie. Często można dogadać się z obsługą żeby za ileś tam bahtów obwieżli po całej wyspie. Wtedy mamy private car z kierowcą tylko dla siebie np na pół dnia. Niestety tajowie słabo posługują si e angielskim i czasami dochodzi do zabawnych sytuacji np. kiedy prosiliśmy coś against moskitos, dostawaliśmy ... mohito ..smile))

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh