Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-01-09 02:14:10

texarkana

5 dni majówki 2013

Hej, macie jakiś pogląd, gdzie i jak warto spędzić 5 dni majówki 2013? Chodzi mi o Polskę i wyjazd samochodem.

 

#2 2013-01-10 13:16:54

uHeliosa2_pl

Re: 5 dni majówki 2013

Moja propozycja to nasze piękne Zakopane. Szlaków nie brakuje i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Z samymi noclegami na majówke trzeba tylko wcześniej zarezerwować,ponieważ potem może być tłok.

 

#3 2013-01-11 02:17:31

texarkana

Re: 5 dni majówki 2013

Ja też lubię Zakopane, chciałabym pojechać "na krokusy" ale niestety tylko 5 dni jest, a na dojazd samochodem trzeba liczyć cały 1 dzień (plus 1 na powrót, zostają tylko 3).
Czekam więc na inne pomysły!

 

#4 2013-01-20 12:49:25

DytulaJ

Re: 5 dni majówki 2013

Zależy co kto lubi ;p fajna opcją może być także wyjazd do SPA, chociażby na Pojezierze Brodnickie. Piękne widoki plus relaks w winie - super sprawa wink Głęboczek ma swoje winnice i produkcję wina wink

 

#5 2013-01-23 14:03:44

ApartamentyGorskie_pl

Re: 5 dni majówki 2013

Tylko i wyłącznie Zakopane,ale jak już wspomnieliśmy wcześniej,zależy co kto lubi oraz preferuje. Ja bardzo lubię spędzać czas aktywnie,stąd też zdobywanie górskich szczytów:)

 

#6 2013-01-25 14:01:38

muniek

Re: 5 dni majówki 2013

Zakopane jest wspaniałe i piekne polecam je każdemu na pewno bardziej niż Kraków.

 

#7 2013-01-25 22:25:12

papuas

Re: 5 dni majówki 2013

no cóż, pola krokusowe w Chochołowskiej są wspaniałe i kto tego nie widział kiedyś musi. Majówka to nie czas na wysokogórskie wycieczki (chyba, że ze sprzętem - raki, czekan) i Grześ to szczyt możliwości.
Jeśli Zakopane zbyt daleko to proponuję Ci Góry Świętokrzyskie; nocleg np w Św Katarzynie skąd można na Łysą Górę (jeśli dobrze pamiętam). Do tego Kielce, Szydłów, Szydłowiec, Pińczów, Wiślica, Nowa Słupia atrakcji na więcej niż 4 dni licząc jeden na dojazd.

 

#8 2013-01-25 22:51:55

Fresh

Re: 5 dni majówki 2013

Majówka to ciężki temat smile

Dobrze, że Zakopane za daleko. Ja strasznie nie lubię miejsc komercyjnych, jakim jest Zakopane. Nie rozumiem ludzi, którzy lgną tam stojąc w korkach, a potem przeciskają się na Krupówkach, narzekając na tłumy, gdzie jest zero klimatu... a jest tyle innych pięknych miejscowości w górach.

Nie wiem skąd będziesz jechała. Ja polecę Mazury. Może Ruciane-Nida, a jak cisza i spokój, ale nie nudy, to Wilkasy pod Giżyckiem alebo jedno ze spokojnych gospodarstw agroturystycznych z dala od miejsc pełnych turystów.

 

#9 2013-01-25 23:40:24

texarkana

Re: 5 dni majówki 2013

Kochani, dzięki za Wasze głosy.
Zakopane odpada, bo jak tylko 5 dni majówki, to się nie opłaca stać dwa dni w korkach. Faktycznie, pierwotnie planowałam wypad na krokusy do Chochołowskiej i wycieczkę na Grzesia (skąd wiedziałeś, papuas?). Ale może faktycznie jakieś inne góry... Beskid Niski może... Był ktoś w Niskim?

 

#10 2013-01-26 10:44:04

myszka

Re: 5 dni majówki 2013

Jeśli Beskid to byłam w śląskim zdaje się. Polecam jeśli chcesz inne góry jak Zakopane zwiedzić. Okolice Ustroń Górski, widoki piękne szczyty nie za wysokie więc dzieci również dadzą radę bez większego marudzenia. Na Równicę można nawet autem wjechać a tam koniecznie żurek w chlebie i kiełbaska pieczona na ogniu w lokalu (był tam taki z ogniskiem na górze i restauracją na dole - nie pamiętam nazwy, ale na pewno byś znalazła bo raptem 2 czy 3 knajpki są na prawie szczycie). Po prostu PYCHA!!! Czantoria jest wyciąg. Można również spróbować sił na szlaku np do Soszowa jak ja w listopadzie (relacja Ustroń ... listopad 2012), lub innego. Do tego blisko Cieszyn z polskiej i czeskiej strony bardzo urokliwy, piękne wąskie uliczki brukowane. Niedaleko stolica Adama Małysza - Wisła z fajnym centrum. Również Koniaków z ręcznie robionymi serwetkami. Szlaki turystyczne też piękne góry a raczej pagórki w okolicach 1000 m piękne. A w maju cudowne po prostu. W Ustroniu również można na rowerach wzdłuż Wisły pojeździć lub pospacerować w razie zmęczenia rozkładasz kocyk i przy słonecznej pogodzie bez problemu się opalisz podczas pikniku z rodzinąsmile Jeśli chodzi o góry Świętokrzyskie, Kielce i okolice proponowane przez papuas dorzucić mogę jeszcze Ćmielów, Skarżysko Kamienna i Bałtów dla dzieci zwłaszcza w okolicach do 14 lat, ale starsze pewnie znajdą swoich ulubieńców wśród dinozaurów.  Zapraszam do moich podróży zarówno z Ustronia jak pozostałych polskich piękności - może znajdziesz coś dla siebie i swojej rodzinki. Pozdrawiam i zachęcam do odwiedzenia mnie już znanych miejsc.smile

 

#11 2013-01-31 15:05:27

Katarzynka_eu

Re: 5 dni majówki 2013

A ja polecam zwiedzić podczas tych 5 wolnych dni kotlinę kłodzką,gdzie atrakcji z pewnością nie zabraknie,można spędzić te dni bardzo aktywnie po drodze zwiedzajac także Wrocław:)

 

#12 2013-01-31 22:08:21

texarkana

Re: 5 dni majówki 2013

A co konkretnie polecasz w Kotlinie Kłodzkiej?

 

#13 2013-02-01 15:03:46

papuas

Re: 5 dni majówki 2013

Witam
Nie wyobrażam sobie, aby tak doświadczony Travelmaniak (w pierwszej 10 aktywnych) miał kłopoty z zaplanowaniem wycieczki. Cóż, każdy planuje wg swych upodobań i to co mnie miłe drugiemu może zupełnie nie odpowiać.
Tak, umiem (wg moich upodobań i preferencji) zaplanować wycieczkę na 5 dni w górach (Świętokrzyskich, Beskidzie np Żywieckim czy wreszcie Kotlinie Kłodzkiej wraz z Górami Stołowymi); ale czy komuś moje wizje przypadną do gustu?? Majówka to tylko 5 dni więc we wszystkich regionach planować?? Szkoda czasu tym bardziej, że efekt niepewny.

 

#14 2013-02-02 03:36:00

texarkana

Re: 5 dni majówki 2013

papuas, a kto tu mówi o kłopotach? Rozmawiamy tylko... pogadać o pasjach rzecz przyjemna - po to m.in. są fora
Mam 4 alternatywne plany na majówkę, ale kto wie, może ktoś rzuci jakiś świetny pomysł? Trzeba być zawsze otwartym.

 

#15 2013-02-02 08:43:25

papuas

Re: 5 dni majówki 2013

ok
chociaż nie do końca się zgadzam. Jak widzisz liczba osób rzucająca propozycje na forum jest ograniczona (dochodzi jeszcze forum - wycieczka z młodzieżą) i o nowe propozycje  trudno. Sprecyzuję zatem moje stanowisko - napiszesz na private "przygotuj 5 dni majówki w Beskidzie Żywieckim" to ja Ci taką propozycję prześlę, ale na forum nic nowego nie wymyślę. pozdrawiam

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh