Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-01-31 16:58:37

kuferekczasu

Urlop wypoczynkowy na wyspie z dziećmi.

cześć,

pisze w imieniu moich znajomych, którzy pracują w Irlandii.
Posiadają dwójkę dzieci w wieku 5 lat i 9 miesięcy.
Nie są zbyt zasobni finansowo i na całość urlopu (przelot, pobyt w hotelu) chcą wydać ok. 2000 Euro.

Tu pojawia się pierwszy problem, bo chcą załatwiać wszystko na własna rękę, żeby uniknąć opłat dla pośredników, w tym biur podróży.
Drugi problem to fakt, że chcą wyjechać na wyspę ale w miesiącu marcu/kwietniu (ewentualnie wrześniu).

Jest to wyjazd a) rekreacyjny dla dzieci PRZEDE-WSZYSTKIM dla maluchów (aquaparki, atrakcje etc.) b) wypoczynkowo - turystyczny dla nich (zwiedzanie zabytków etc.)

Natomiast chcieliby na wiosnę, ale boja się że będzie za zimna woda. Teneryfa to nie jest zła opcja, ale nie ma tam typowych plaż. Majorka to chyba za droga?, zostają wyspy Chorwacji i Grecji.

Oto możliwości moich znajomych:
lot - max 700 euro, 4 godziny
całość wraz z lotem - 2 tys euro
  pobyt : 10-11 dni

Proszę was, bo oni na to nie mają głowy. Czu można coś znaleźć w Europie optymalnego na ich potrzeby? Najlepiej gdyby to była WYSPA, a nie stały ląd. Ten ostatni warunek moja znajoma podkreśla.

Będę wdzięczny w ich imieniu, są to ludzie dobrze zorganizowani, ale moim zdaniem czy takie pieniądze wystarczą?

(S)

 

#2 2013-02-01 14:33:08

kuferekczasu

Re: Urlop wypoczynkowy na wyspie z dziećmi.

Jedna z forumowiczek napisała, że nikt nie wezmie odpowiedzialności za cudze wakacje.

To nie tak! Oni i tak wszystko będa w ostateczności załatwiać, ale nikt na przykład nie powiedział: Teneryfa gorsza od Majorki, albo że Chorwacja tańsza i słoneczna w marcu niż Rodos etc?

A co do novlegów to de facto są wyszukiwarki hoteli ale te z górnej półki, bo innych nie znalazłem.

Tu nie chodzi na razie konkretnie o planowanie wielkich wakacji. Tu nawet nie wiadomo
gdzie pi razy oko na miesiąc marzec moga znajomi z dziećmi sensownie wyjechać w tej cenie.

 

#3 2013-02-03 13:25:24

Rajcza_Pensjonat_pl

Re: Urlop wypoczynkowy na wyspie z dziećmi.

Może lepszym wyborem byłoby np zarezerwowanie danego miejsca noclegowe po przez biuro podróży,ana samo miejsce dostac się samemu,co o tym sądzicie?  Wtedy wychodzi zdecydowanie taniej.

 

#4 2013-02-03 14:47:40

kuferekczasu

Re: Urlop wypoczynkowy na wyspie z dziećmi.

tak dokładnie. 2 kwiecień - 13 kwiecień pobyt. Bilety kupione w obie strony.
Teraz nocleg szukane osobno. Czy booking.com wystarczy jak mi tu radzą?

2 osoby dorosłe  + dziecko 5 lat + dziecko 9 mscy

 

#5 2013-02-03 15:02:12

Fresh

Re: Urlop wypoczynkowy na wyspie z dziećmi.

Jak szukasz samego noclegu, to booking.com jak najbardziej polecam, korzystałem nie raz i zawsze było ok. Popularna jest też Agoda.com, ale nie miałem okazji skorzystać z niej.

 

#6 2013-02-03 16:14:57

kuferekczasu

Re: Urlop wypoczynkowy na wyspie z dziećmi.

Wybór padł na Teneryfę. Ale, ale czy dziecko 5 lat jest traktowane jako dorosłe, czy jako młodzież?

Czy tak jest generalnie w Hiszpanii odnośnie kwestii wieku, czy także w reszcie Europy?

 

#7 2013-02-03 18:36:38

myszka

Re: Urlop wypoczynkowy na wyspie z dziećmi.

ja się dokładnie nie znam ale wydaje mi się że najlepiej się rozejrzeć w katalogach biur podróży po proponowanych zwłaszcza apartamentach - bo tańsze od hoteli, a potem na necie poszczególnych poszukać obejrzeć zdjęcia i na własną rękę wysłać maila lub zadzwonić - co droższe. Myślę, że jeśli chodzi o wiek to może za starsze dziecko będzie policzone trochę mniej, a za maluszka może się uda nie płacić lub jakieś mniejsze pieniądze. W tej kwestii nie mam doświadczeń. Wiem tylko, że są dostawki w pokojach i się opłaca wtedy.

 

#8 2013-02-03 21:21:47

kuferekczasu

Re: Urlop wypoczynkowy na wyspie z dziećmi.

Dokładnie. Ale dziwne że można porównywać że na przykład Teneryfa jest "droższa" od Majorki. Ja tez tak długo myślałem, ale chyba zawsze może cos wypaść.

myszka - warta uwaga

 

#9 2013-02-19 13:01:12

OWAkces_PL

Re: Urlop wypoczynkowy na wyspie z dziećmi.

Zgadzam się,oferty są różne i cena zależy nie tylko do standardu hotelu na jaki się zdecydujemy,ale również od pory roku. teraz zimą,powiedzmy styczeń-luty i początek marca,oferty w biurach podroży będą zdecydowanie tańsze.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh