Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Hiszpania
  •  » Pytanie do osób które były w Hiszpanii :)

#1 2013-01-20 14:01:44

olkaj

Pytanie do osób które były w Hiszpanii :)

Siemka wink Czy to prawda że Hiszpanii alkohol jest sprzedawany od 16 roku życia  ? I w jakiej cenie jest ? Interesuje najbardziej mnie ten wiek ponieważ mam skończone 16 lat a wybieram się na kolonie więc wole żeby było to legalnie chociaż mamy opiekunów na luzie jeździmy z znajomymi z nimi już parę lat ( 2 z nich to nasi nauczyciele ) Ale nie chcemy mieć problemu z kupnem .. A i po ile są papierosy ?  Z góry dziękuje

 

#2 2013-01-25 13:57:40

muniek

Re: Pytanie do osób które były w Hiszpanii :)

Dziecko... Zlituj się... rzuć to póki możesz i póki nie staniesz sie wrakiem człowieka.... Ale tak na serio nie chciałabym spotkać na drodze pijanego nastolatka z fajką w gębie.... Szkoda mi takich dzieciaków....

 

#3 2013-01-25 17:37:53

BarcelonaPoPolsku

Re: Pytanie do osób które były w Hiszpanii :)

Czesc Olkaj,
Zgodnie z art. 17.2 de la Llei 20/1985 dot. przeciwdzialaniu alkoholizmowi, napoje alkoholowe sprzedawane sa osobom powyzej 18lat. Papierosy tez od 18 lat. W sklepach w zaleznosci od twojego wygladu moga cie spytac o dowod.
Pozdrawiam z Barcelony
Sebastian

 

#4 2013-01-26 09:22:33

roman_gor

Re: Pytanie do osób które były w Hiszpanii :)

Hiszpania to piękny i bardzo ciekawy kraj. Jeżeli chcesz coś zobaczyć i mieć piękne wspomnienia to bez alkoholu. Szkoda  Twoich  młodych lat.

 

#5 2013-01-26 18:08:21

texarkana

Re: Pytanie do osób które były w Hiszpanii :)

Układ nerwowy człowieka rozwija się intensywnie do około 20 roku życia. Kto pije wcześniej niż powinien, naraża swoje komórki nerwowe na obumieranie (a przecież nie regenerują, po prostu będzie ich w doroasłym życiu mniej). Nie znaczy to, że kto sobie popije przed ukończeniem 18-tki od razu będzie debilem z powodu śmierci kilkuset neuronów, ale na pewno sobie zaszkodzi.

Wylej trochę wódki na białko surowego jajka i zobacz, co będzie - to samo dzieje się z Twoimi szarymi komórkami, gdy pijesz! Najgorsze, że tzw. "ścinanie się" białka pod wpływem alkoholu jest całkowiecie nieodwracalne!

 

#6 2013-01-27 07:12:19

kangur

Re: Pytanie do osób które były w Hiszpanii :)

Od siebie moge tylko dodac, ze na codzien mam do czynienia z mlodymi ludzmi, ktorzy trafiaja do szpitala z roznymi problemami natury fizycznej (wypadki, bojki, problemy ze zdrowiem) i psychicznej (depresje, agresja, proby samobojcze) wywolanymi ostrym piciem alkoholu. Co ciekawe wszyscy oni zaczynali chlac na powaznie kiedy byli nastolatkami. Z tego samego powodu, ktory opisala Texarkana, nastolatkowie uzalezniaja sie znacznie latwiej i szybciej od alkoholu i fajek. Zycze fajnych wakacji a na cieszenie sie trunkami bedziesz mial jeszcze czas smile

 

#7 2013-01-27 09:11:08

Kasia6555

Re: Pytanie do osób które były w Hiszpanii :)

Jak czytam co olkaj napisał to włos mi się na głowie jeży.......Dam Ci dobry  pomysł,zebys nie musiał na wyjezdzie sie martwic jak zrobic zakupy-"popros mamusie,żeby alkohol i fajki do walizki Ci spakowała".....wtedy bedzie wszystko legalnie......Tak czy inaczej zyczę miłego wypoczynku i pozdrowienia dla luzackich opiekunów.......

 

#8 2013-01-27 10:10:46

gmariusz8

Re: Pytanie do osób które były w Hiszpanii :)

No, ciekaw jestem czy rodzice byliby szczesliwi wiedzac jakich macie luzackich opiekunow hmm

 

#9 2013-01-27 10:34:11

myszka

Re: Pytanie do osób które były w Hiszpanii :)

olkaj a raczej Olu jeśli jedziesz do tak ciekawego i zapewne pięknego pod wieloma względami kraju tylko po to, żeby się napić to może lepiej daruj sobie wycieczkę. Z zapytania wynika, że interesują Cię głównie ceny i możliwość picia. To samo możesz mieć w Polsce i to dużo taniej, a jak masz jechać i przynosić wstyd swoim rodakom poprzez zataczanie się na ulicach lub innymi czynnościami związanymi z nadmiernym spożyciem alkoholu to po prostu siedź w domu.

Po za tym uważam, że ten portal raczej nie jest odpowiednim miejscem na zadawanie pytań takich jak Twoje. Przed założeniem wątku jeśli spędziłaś tutaj choć 5 min to nie trudno się było zorientować, że podróże dodawane tutaj, wątki na forum i również sami użytkownicy to turyści a nawet użyłabym nazwy podróżnicy kulturalni szukający raczej pięknym klimatycznych miejsc, ciekawych zabytków, interesujących się kulturą i życiem ludzi z miejsc do których jadą i tak dalej a niżeli miejsc, w których można się po prostu upić.

Przepraszam jeśli uraziłam kogoś swoją wypowiedzią, nie mieści mi się po prostu w głowie co dzieję się z obecnymi nastolatkami. Aż boję się myśleć co będzie w przyszłości.

 

#10 2013-01-29 13:26:13

olkaj

Re: Pytanie do osób które były w Hiszpanii :)

Dziękuje Sebastian jedyna osoba która odpowiedziała mi na pytanie wink

A co do reszty nie napisałam że mam zamiar upijać się do nieprzytomności i racja nie wiecie jaka jest dzisiejsza młodzież winkI nie znaczy to że nie chce poznać tego pięknego kraju jakim jest HISZPANIA wink

POZDRAWIAM OLA

Ostatnio edytowany przez olkaj (2013-01-29 13:26:45)

 

#11 2013-05-16 10:46:25

GdanskaNocka_pl

Re: Pytanie do osób które były w Hiszpanii :)

W takim razie skup się na poznawaniu tego kraju,zamiast na piciu. Podejrzewam,że w wielu kurortach nad morzem i tak sprzedadzą Ci drinki,więc sprawa załatwiona. A co do czystego alkoholu,o który i tak trudno w przeciwieństwie do naszego kraju,to będzie ciężko,trzeba mieć ukończone 18 lat.

 
  • Index
  •  » Hiszpania
  •  » Pytanie do osób które były w Hiszpanii :)

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh