Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-11-22 22:10:17

lagatta

Nie tylko wyjazdami człowiek żyje

Wiem, że portal turystyczny, ale na wątku pogaduchy można poruszyć każdy temat. Ja chciałabym zachęcić Was do obejrzenia 10-minutowej przemowy, którą powinien posłuchać każdy, ponieważ dotyczy nas wszystkich, naszego życia, naszej przyszłości, naszej planety, a raczej jej rychłej zagłady. To daje do myślenia!

https://www.youtube.com/watch?v=hESksXbJZ3o&feature=player_embedded

 

#2 2013-01-09 22:08:32

lagatta

Re: Nie tylko wyjazdami człowiek żyje

W wielkim skrócie (2 minuty i 25 sekund) przedstawiono jaki ma wpływ hodowla zwierząt na naszą planetę:

https://www.youtube.com/watch?v=wa2BPwU3HxE&feature=player_embedded

 

#3 2013-01-20 16:59:02

lagatta

Re: Nie tylko wyjazdami człowiek żyje

A tu mój ulubiony - inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie:

http://www.youtube.com/watch?v=t3DPCQjlanM&feature=related

 

#4 2013-01-25 14:00:19

muniek

Re: Nie tylko wyjazdami człowiek żyje

Mojego życia już chyba nic więcej nie zmieni big_smile

 

#5 2013-02-19 21:39:33

Master

Re: Nie tylko wyjazdami człowiek żyje

Według mnie to głupoty, przecież zwierzęta od zawsze były są i mam nadzieję, że będą. A czy to są dzikie czy w hodowli to już nieduża różnica, jak człowiek tylko chce to w każdym temacie znajdzie jakiś problem.

 

#6 2013-02-20 12:55:02

akabej

Re: Nie tylko wyjazdami człowiek żyje

Historia ludzkosci udowadnia, ze jednak jestesmy miesozercami. W erze lodowcowej mieso stanowilo glowne pozywienie zyjacych wtedy na terenach Europy ludzi. Bialko i tluszcz byly absolutnie niezbedne do przetrwania w ostrym klimacie. Weglowodany w formie owocow, zieleniny czy ziaren traw stanowily tylko rarytas i znikomy procent naszej diety. Wegetarianizm w tamtych czasach bylby niemozliwy. Dopiero rozwoj pierwszych cywilizacji napedzil rolnictwo - trzeba bylo jakos tanio wyzywic rozrastajace sie populacje. Wtedy tez pojawily sie wszelkie choroby cywilizacyjne, ktore dzis tak nas gnebia. Tylko bialka i tluszcze w polaczeniu ze zbyd duza iloscia weglowodanow powoduja nadmiar zlego holesterolu i sprzyjaja rozwojowi chorob cywilizacyjnych. Inna sprawa, ze w zamierzchlych czasach ludzi bylo niewielu i zabijali oni tylko tyle zwierzat ile potrzebowali. Przy obecnej populacji istnieja rzeznie, dzieja sie okropne zeczy, ktore wtedy nie mialy miejsca a zwierzeta przeznaczone na pokarm dla ludzi karmione sa i faszerowane chemia. Z tego powodu, jesli ktos chce byc wegetarianinem to niech bedzie ale wszelkie dorabiane do tego teorie mijaja sie z prawda. Zycze wszystkim smacznego cokolwiek bedzie jadl dzis na obiad smile Przepraszam, ze pisze to na forum travelmaniackim ale skoro lagatta zalozyla ten watek... Pozdrawiam, Akabej

 

#7 2013-03-20 15:24:51

uHeliosa2_pl

Re: Nie tylko wyjazdami człowiek żyje

Chyba nikt nie wyobraża sobie naszej planety bez zwierząt. To czy są hodowlane czy też nie,to przecież nie ma aż tak dużego znaczenia,prawda?

 

#8 2013-03-23 16:13:23

tezeusz

Re: Nie tylko wyjazdami człowiek żyje

Przecież tendencja jest wzrostowa dla nie hodowlanych zwierząt. Co jakiś czas pojawiają się komunikaty o wzroście populacji i trzeba uważać na drodze smile

 

#9 2013-04-11 16:09:45

Imbachhorn_eu

Re: Nie tylko wyjazdami człowiek żyje

Zależy w jakim zakątku naszego świata,ponieważ te najbardziej zagrożone gatunki są na wymarciu,nie odnotuje się tutaj wzrostu populacji,wręcz przeciwnie.

 

#10 2013-05-31 16:59:44

menorca

Re: Nie tylko wyjazdami człowiek żyje

to prawda, moim zdaniem świat bardziej zmierza ku zagładzie niż w kierunku rozwoju hmm

 

#11 2013-07-16 15:23:03

marioka

Re: Nie tylko wyjazdami człowiek żyje

Mocne słowa smile. Rozwoju zdecydowanie jest dużo, jeżeli chodzi o technologię, więc to już jest jakiś postęp.

 

#12 2013-11-21 12:41:28

HotelPolanica_com_pl

Re: Nie tylko wyjazdami człowiek żyje

Zależy o jaką zagładę chodzi,ale akurat jeżeli chodzi o zwierzęta to mogę się zgodzić,że tych gatunków zagrożonych przybywa i są na wymarciu. Nawet wszelkie rezerwaty przyrody w Afryce tutaj nie pomagają.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh