Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-11-24 09:03:42

wlatca

Bezpieczeństwo w Turcji

Jak jest w Turcji z bezpieczeństwem? Mam tutaj na mysli zwiedzanie na własną rękę?
Kiedyś słyszałem że Turcy to "babiarze" szczególnie "rzucający się" jeśli chodzi o dziewczyny o bląd włosach.

 

#2 2008-11-24 19:29:52

PAVULON

Re: Bezpieczeństwo w Turcji

coś w tym jest...słynna " miłość turków do blondynek i nie tylko. dziewczyny szukające"przygody" NA PEWNO "łatwo ją znajdą

 

#3 2008-11-25 07:56:26

anlaf

Re: Bezpieczeństwo w Turcji

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w Turcji to generalnie nie jest źle. Najbardziej trzeba uważać przechodząc przez jezdnię. Owszem można przechodzić nie tylko na światłach, ale uwaga na samochody. W Turcji jeżeli dochodzi do wypadku z udziałem pieszego to zawsze winny jest pieszy

 

#4 2008-12-21 13:59:34

HannaCS

Re: Bezpieczeństwo w Turcji

Przejechałam w tym roku całą Turcję własnym samochodem. Spałam w aucie (duży samochód z wygodami) głownie na stacjach paliwowych. Wszędzie jest super bezpiecznie, ludzie są gościnni, na cpn-ach są altanki z prądem gdzie można spokojnie sobie zrobić kawę, skorzystać z łazienek. Polecam naprawdę. Jeżeli kogoś interesują szczegóły proszę pytać .

 

#5 2008-12-21 14:22:31

maciej_moch

Re: Bezpieczeństwo w Turcji

ooo właśnie o tym marze...mieć dobry samochód przyczepe i objechać europe dookoła...Hania czekamy na zdjecia:D z Turcji to już blisko do Izraela a potem Egipt:D

 

#6 2008-12-21 14:34:08

HannaCS

Re: Bezpieczeństwo w Turcji

hehe mnie sie marzy taki wyjazd autem własnym do Indii nawet.. tylko teraz trasa średnio bezpieczna no i czasu nie mam bo to ze 3 miesiace..
ale Syria jest bardzo dostępna smile może nawet w następne lato
ja lubie takie wyjazdy. z przyczepą całe wybrzeże Chorwackie i Włoskie zjechałam. Autem np na Nordkap albo wszystkie dziwne miejsca w Rumunii, Ukrainie i Bułgarii objeździłam... i wiecie co taka podróż wcale nie jest niebezpieczna smile no czasami droga sie kończy smile albo most urywa ... ale akie wspomnienia są smile
naprawdę polecam takie podróże.

 

#7 2008-12-21 14:45:37

maciej_moch

Re: Bezpieczeństwo w Turcji

a powiedz mi taka przyczepa to jaki koszt mniej wiecej??
Ja właśnie tak od dawna myślałem żeby do egiptu samochodem pojechaćbig_smile 4000km to chyba z tydzień bym jechałbig_smile

 

#8 2008-12-21 19:50:58

HannaCS

Re: Bezpieczeństwo w Turcji

Przyczepa koszt ogólnie czy do Egiptu??
Koszt ogólnie nie jest duży, tzn tak autostrady drożej bo skład większy, spalanie większe bo ciężej, ale reasumując to masz na miejscu łazienkę hotel i knajpę z kuchnia i lodówką smile
My z przyczepą Chorwację przetrenowaliśmy i było fajnie - zależy, czy jedzie sie samemu czy z dziećmi i czy dzieci lubią podróże. Na pewno trzeba tak zaplanować podróż, żeby od czasu do czasu gdzieś odpocząć i pozwiedzać smile smile
Co do jazdy do Egiptu to sprawdź jak się przepisy mają bo kiedyś było tak, że nie wpuszczali obcych aut, chyba że kaucje potężną sie na granicy zostawiało. Patrzyłam też kiedyś na promy do Aleksandrii ale jakoś nie mam konkretnych informacji bo to jakiś czas temu było.
My kółeczko po Turcji ponad 7 tyś km smile jadąc na zmianę 2 kierowców można szybko na miejsce dotrzeć, Słowo nie jest Źle.

 

#9 2008-12-21 19:55:24

KaSiK

Re: Bezpieczeństwo w Turcji

szkoda że nie wrzuciłas żadnych zdjęć z tej wyprawy:(

 

#10 2008-12-21 20:20:08

maciej_moch

Re: Bezpieczeństwo w Turcji

własnie promów już żadnych nie ma niestety... narazie chciałbym objechac całą europe zachodnia niemcy, holandia, belgia, francia, hiszpania, portugalia, hiszpania, francja, włochy, chorwacja, bułgaria, rumunia, węgry, słowacja, polska:)

 

#11 2008-12-21 21:04:14

stawarz74

Re: Bezpieczeństwo w Turcji

Bylam jest spoko wiadomo jak się szuka jakiś atrakcji to sie ja oczywiście znajdzie. Musze przyznać że sa bardzo przyjaźnie nastwieni do turystów zwłaszcza do europejczyków.

 

#12 2010-08-22 13:08:37

aga133

Re: Bezpieczeństwo w Turcji

Myślę podobnie jak stawarz74 - Turcy generalnie są bardzo mili, szczególnie wobec turystów.Łatwo się z nimi porozumieć - są wręcz poliglotami. Oczywiście to kraj orientalny i lepiej mieć oczy szeroko otwarte, ale raczej jest bezpiecznie. No chyba, że gdzieś tam w Kapadocji spotka się wieczorem psa pasterskiego...

 

#13 2010-08-22 14:24:26

nasstazja

Re: Bezpieczeństwo w Turcji

mmm...samochodem przez Europe... jakie muszą być wtedy przygody!... trzeba będzie kiedyś sie tak wybrać...smile

 

#14 2010-08-22 21:45:03

anulka

Re: Bezpieczeństwo w Turcji

Jak dla mnie myśle że jest to najbezpieczniejszy kraj muzułmański, a przede wszystkich bardzo serdeczny dla turystów. Chociaz nie mówie że nie trzebaa uwazac, bo uwazac trzeba wszedzie. Kobiety przeważnie o blond włosach są wszędzie adorowane, nie tylko w Turcji. Trzeba się do tego przyzwyczaic.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh