Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Forum dyskusyjne

Nie jesteś zalogowany.

Reklama

Travelmaniacy.pl

#16 2012-02-20 17:12:12

Roztoczan

Re: Tunezja - za i przeciw

Ja absolutnie polecam Tunezję ,jako kraj ,który ma wiele do zaoferowania na małym obszarze: prawdziwą Saharę,wyborne krajobrazy, rzymskie zabytki i kawał arabskiej kultury.

#17 2012-09-04 14:14:22

Adamus

Trochę stary topic, ale może się komuś to przyda.
Byłem w Egipcie, Turcji, na Kracie oraz w Tunezji.

Przyznam szczerze że Tunezja zrobiła na mnie najgorsze wrażenie. Niby normalny arabski kraj, ale jakoś źle wspominam. Wszystkie hotele do których trafiłem miało fatalne jedzenie, same hotele pozostawiały wiele do życzenia [a były 4 gwiazdkowe+! Na Krecie albo w Egipcie standard 4 gwiazdek był DUŻO wyższy niż tutaj 4+..]

#18 2012-09-04 15:07:56

piea

KATEGORYZACJA HOTELI TO CAŁY OSOBNY TEMAT DO DYSKUSJI!
Wiadomo, że te w krajach arabskich są znacznie większe, na większym terenie niż porównywalne w Europie; w Egipcie, czy Tunezji raczej nie ma czegos takiego jak małe, rodzinne pensjonaty o wysokim standarcie. Ale tez jest pewna prawidłowość- jeśli tylko możecie, to nie sugerujcie się tylko ceną; W krajach arabskich polecałabym raczej wyłacznie 5* hotele, bo choć 4* to w Europie kojarzy się z czymś o wysokim standardzie, to jednak w swiecie arabskim już nie.
Oczywiście nie nalezy generalizować , bo róznie z tym bywa i róznie można trafić, ale trzeba mieć świadomość , że 3* hotel miejski np. w Paryżu, Rzymie czy Londynie- to będzie raczej obiekt o dość wysokim standarcie i nie nalezy się spodziewać że będzie tani;  natomiast 3* obiekt hotelowy w Tunezji czy Egipcie- to juz jest ryzykowna sprawa, nawet jak budynek będzie w miarę ok, to albo z czystością bedzie coś nie tak, albo z obsługą albo  jakość i ilość posiłków może być  podejrzana.
Tak więc ilość * tak naprawdę dużo zależy od miejsca, ale też nie nalezy tak slepo w to wierzyć; w krajach muzułmańskich kategorie hoteli przyznawane są przez różne (często skorumpowane) urzędy, i tak naprawdę  nigdy nie wiadomo co tak do końca było kryterium przy przyznawaniu kategorii i ilości * w danym obiekcie, dlatego istotne jest szukac sprawdzonych ofert, pytac znajomych o polecane hotele.

#19 2012-09-04 22:14:29

Soniza89

Pavulon ja byłam w Tunezji w lipcu i nie było ani jednej meduzy , plaże szerokie i czyste ...   Tunezja jest dobra na typowy wypoczynek .

#20 2012-09-04 23:27:29

texarkana

Adamus, forum to rynek dyskusji, zatem pragnę zauważyć, że hotele nie do końca należy utożsamiać z danym krajem. Po pierwsze dlatego, że są różne i mają nominalnie bardzo różny standard. Po drugie dlatego, że są na świecie sieci hoteli podobne do siebie niezależnie od kraju. No i po trzecie to taki "specjalny świat", przestrzeń sztuczna, dla turystów. Jakoś tam usługi hotelowe świadczą o narodzie, więc i o kraju, ale unikałabym wypowiedzi w rodzaju "Tunezja mi się nie podobała, bo hotele..."
Mam za sobą świeże doświadczenia (w dużej mierze negatywne) z wyjazdem do Gruzji. Zakwaterowanie (na objazdówce) było różne, i OK, i bardzo nie-OK. Ale tak naprawdę mój obraz tego kraju powstał poza hotelami, podczas zwiedzania, spacerów, wizyt w knajpach.
Ja bym była ciekawa, czy w Tunezji jest co zwiedzać (i co), czy jest gdzie się zabawić, jakie są atrakcje, czy autochtoni mili itd.

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh