Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-07-16 16:16:13

PAVULON

co zwiedzić na krecie

polecam na krecie zachodniej zobaczyć:
-wąwóz samaria- koniecznie!!!
- plaże w elafonisi z różowym piaskiem- koniecznie!!!
-wyprawę na santorini {ale samolotem!}
- port i starówke w chanii

 

#2 2009-08-10 12:39:08

piea

Re: co zwiedzić na krecie

Ciekawe jak to wypada logistycznie z tym dolotem?
Z jakiego miasta Krety latają samoloty na Thirę? i jak to wychodzi cenowo?
( juz sam rejs jest diabelsko drogi ( 100-150 EUR)
i ile czasu zajmuje cała ta wyprawa? - wiadomo- leci się szybciutko, tylko trzeba dojechac na lotnisko, cała ta procedura, i potem powrót!
( a moze to sa jakieś małe lokalne awionetki?)
Szczerz mówiąc, nigdy nie słyszałąm, żeby ktoś z Krety leciał na Thirę!- wszyscy wycieczkowicze tam PŁYNĄ! albo via/biuro albo indywidualnie, ale zawsze wodą.

 

#3 2009-08-10 18:28:07

katerina

Re: co zwiedzić na krecie

Mozna leciec z Krety na Santorini-najlepiej z lotniska w Heraklionie,bo jest wiekszy wybor lotow niz z Chania.Ceny Olympic Airlines czy Aegean Airlines w sezonie od 160 do 220 euro,ale prawie wszystkie loty maja niestety srodlondowanie w Atenach-stad tez wlasni nie sa az tak popularne.No,bo czasowo to wychodzi na to samo co droga morska:)Mysle,ze Santorini zdecydowanie warte jest odwiedzenia,a jadac tam na jednodniowa wycieczke trzeba sie liczyc,ze bedzie ona wyczerpujaca nawet samolotem!To tak jakby jechac z Chalkidik na pol dnia do Aten albo z riwiery tureckiej do Istambulu itp.wiadomo,ze nie wszystko sie zobaczy i ze bedzie wyczerpujaco.To czysto kwestia naszego wyboru,co do formy wypoczynku.

 

#4 2010-02-18 15:44:22

autoway

Re: co zwiedzić na krecie

Opis miejsc wartych zobaczenia na Krecie mogę podesłać na priv.

 

#5 2010-05-20 14:30:29

kasia007

Re: co zwiedzić na krecie

a ja mogę na public się podzielićsmile jako, że mieszkałam na Krecie kilka miesięcy:)

Uwagi generalne: ja osobiście wolę zachód Krety i polecam okolice Chanii i Rethymnonu (droższe) niż turystyczną masówkę w okolicach Heraklionu, czyli Hersonissos, Malię, Analipsi, Gouves itp..smile na wschodzie fajnie zatrzymać się w okolicach Eloundy i Agios Nicolaos, ale tam znowu drożej. Polecam gorąco wynajmowanie samochodów i najlepiej objazdówkę po Krecie (przy założeniu, że człowiek dobrze czuje się za kółkiem z uwzględnieniem wąskich ulic, serpentyn, dróg nad urwiskami i stylu jazdy Kreteńczyków).

moje hity:
1. jazda po drodze gruntowej po Półwyspie Balos do panoramy Gramvoussy - jedna z najpiękniejszych rzeczy jaką w życiu widziałam. Dla turystów mniej zaradnych lub bojących się jazdy po wąziutkiej drodze bez zabezpieczeń nad urwiskiem opcja wycieczki fakultatywnej Gramvoussa-Balos też nie jest zła...
2. Elafonissi - cudna laguniasta plaża z niesamowitą barwą wody i różowymi ziarnkami piasku
3. Wyspa Chrissi na południu - prom wypływa 2 razy dziennie z Ierapetry, która skadinąd nie jest niczym szczególnym, ale fajnie dla odmiany od północnego ciepłego Morza Kreteńskiego wykąpać sie w zimnym Morzu Libijskim, na malutkiej Chrissi można obejrzeć wszytkie odcienie błękitu i znaleźć minizatoczki tylko dla siebie
4. Miasta - Chania- piękny port, Rethymnon - urocza starówka i niesamowita twierdza z czasów wojen weneckich i Agios Nicolaos - ładne miasteczko z uroczymi kafejkami nad jeziorem.
5. Kato Zakros- mało kto tam dociera, a Kanion Umarłych robi wrażenie
6. Matala - świetna plaża, dobry i łatwy dojazd, mnóstwo hippisów i piękne jaskinie
Jeśli ktoś ma spedzić tam dłużej niż dwa tygodnie, chętnie podrzucę jescze kilka miejsc, do których większość turystów nie ma czasu dotrzeć.

Na Santorini - ja nie narzekam można i samolotem i promem, MegaJet w 90% przypadków pływa jednak w 2,5 godziny.. 4 h to pech... ja pływałam zwykle Sea Runnerem.. chyba tylko raz było opóźnienie.. ale i tak warto:)

 

#6 2011-05-10 21:36:52

Inez

Re: co zwiedzić na krecie

Ja polecam plażę Vai, na której Kleopatra spotykała się z Markiem Antoniuszem. Ogrom palm i kolor wody robi niesamowite wrażenie. Polecam również Preveli, choć droga po skalnym urwisku bardzo uciążliwa,ale warto. A prom na Santorini nie taki straszny. Piękno wyspy wynagradza wszelkie niedoskonałości podróży smile))))

 

#7 2012-01-27 14:52:31

gonia

Re: co zwiedzić na krecie

Na wschodzie Agios Nikolaos urocze miasteczko, Rejs na Spinalonge oraz jaskinie Dikte.  Praktycznie cała zatoka Mirabello jest piękna.

 

#8 2012-03-04 23:17:21

piggy

Re: co zwiedzić na krecie

A ja polecam wysepkę Chrissi na południe od Ierapetry. Cudo. Podłoże to różowe muszelki.
Stateczek kosztuje 25 euro od osoby w 2 strony.

 

#9 2012-08-05 17:10:59

rodos

Re: co zwiedzić na krecie

Ja dostałam mini przewodnik po wyspie od Dagi z Autoway. Parenaście stron A4 z miejscami które warto odwiedzić. Mogę go podesłać dalej.

 

#10 2013-02-15 10:54:48

edom_wakacje

Re: co zwiedzić na krecie

Warto wybrać się na Kretę "na własną rękę" i wypożyczyć samochód smile Poza wszystkimi pięknymi wymienionymi tutaj wyspami, polecamy rozmowy z rodowitymi mieszkańcami wyspy smile Są przesympatyczni i bardzo pomocni, wskażą Wam miejsca, które warto odwiedzić, a także inne atrakcje - np. lokalne knajpki nieznane turystom, w których jedzenie jest przepyszne smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh