Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Forum dyskusyjne

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-07-01 18:17:09

Chiny

muszę sie pochwalic ze właśnie wykupiłam wycieczkę do Chin na sierpien i strasznie sie cieszę:)
Itaka ma opcje dokwaterowania wiec nawet nie musialam doplacac do pokoju jednoosobowego.
jesli ktos byl w Chinach niech napisze co sie opłaca z tamtąd przywiesc.

#2 2009-07-02 02:46:48

Re: Chiny

Gratulacje!!!

Ogólnie Azja to kierunek który strasznie mnie korci, może mniej Chiny ale bardziej Wietnam/Kambodża/Tajlandia - jedno z marzeń do spełnienia smile.

#3 2009-07-02 11:27:15

napewno Ci się uda spełnic:)

#4 2009-07-02 22:02:36

gdyby Freshowi się chciało i gdyby tyle nie marudził to by mu się udało już niedługo i to prawie jak za darmo... ale Fresh się chyba boi odwiedzić nas w Indonezji...

Katrinka zazdroszcze.

#5 2009-07-04 11:08:31

a ja zazdroszcze Indonezji;)

#6 2009-07-04 15:13:27

zapraszam;)

#7 2009-07-04 17:16:14

dzieki:) zastanowie się nad tym

#8 2009-07-08 11:16:04

WOW!Katrinka czekaja Cie super wakacje i tyle rzeczy do zobaczenia!

#9 2010-04-05 09:34:35

Byłem w Chinach we wrześniu ubiegłego roku. Może to zabrzmi dziwnie, ale z Chin raczej niczego nie opłaca się przywozić. Wszystko to co jest w tym kraju dostępnie, można kupić u nas i bez targowania się. Przy okazji zakupów na bazarach i małych sklepikach warto pamiętać, że cena dla turysty jest 5 krotnie zawyżona. Więc jeśli już decydujemy się na zakup, koniecznie trzeba się targować!

#10 2010-07-27 08:21:51

Mirebo napisał:

Byłem w Chinach we wrześniu ubiegłego roku. Może to zabrzmi dziwnie, ale z Chin raczej niczego nie opłaca się przywozić. Wszystko to co jest w tym kraju dostępnie, można kupić u nas i bez targowania się. Przy okazji zakupów na bazarach i małych sklepikach warto pamiętać, że cena dla turysty jest 5 krotnie zawyżona. Więc jeśli już decydujemy się na zakup, koniecznie trzeba się targować!

Hej Mirebo,
Chiny- to jedno z moich dotąd niespełnionych marzeń ( chyba to największe). Czy robiłeś może "przegląd ofert rynkowych"? chodzi mi o wyjazd zorganizowany p/dobre biuro, z jak najciekawszym programem ( ale raczej podstawowym: dla kogoś kto jedzie tam pierwszy raz absolutnym priorytetem  są: Pekin, Xi'an, Wielki Mur. Dobrze było by jeszcze zahaczyc o Szanghai, Suzhuo.... możesz coś doradzić.....  oczywiście wszelkie oferty za 7000 pln i więcej odpadają ( bo chcemy jechac tam w 3 osoby) więc... raczej chodzi mi o opcję rozsądna cenowo, ale z ciekawym programem. To ma byc przeciez podróż życia!!!

#11 2010-07-27 23:24:21

Przywiez mi jednego zolnierza z terakoty.... Swietnie by pasowal do mojego pokoju roboczego smile))

#12 2010-07-28 17:45:31

Tak; tak - ten kierunek ja też popieram i zazdroszczę wszystkim, ktorzy mieli okazję posmakować tej egzotyki smile Co do biur moi znajomi byli z biurem CT Poland (podobno jedno z lepszych jeśli chodzi o te kierunki); mają naprawdę świetne programy i choć może nie są najtańsi to jeśli tylko los okaże się łaskawy wybiorę się z nimi... może już za rok smile Po powrocie czekam na zdjęcia!

#13 2010-07-29 08:14:58

już chcecie zdjęcia? na to jest duuuużo za wcześnie- Chiny to dopiero pomysł (w bardzo wczesnej fazie), więc na zdjecia, to trzba bedzie poczekać....A CT Poland- tez słyszałam, że są super- niestety cenowo baaaarzo drodzy ( nie troche drożsi- tylko bardzo drodzy!) w 3 osoby na to biuro mnie po prostu nie stać!

#14 2010-07-30 12:20:38

Znam ten ból smile Słyszałam jeszcze o China Travel ( chyba taka nazwa); poza tym sprawdzone Rainbow; Itaka; co do Triady nie wiem jak wypadają Chiny w ich wersji. Trzymam kciuki, żebyś zrealizowała ten pomysł!!! smile

#15 2012-07-17 15:42:36

Podbijam temat. Odwiedził ktoś ostatnio te moje wymarzone regiony? smile Widziałam ciekawe propozycje linii lotniczych, które mieszczą się w moim przedziale cenowym. I ów propozycje mnie tak kuszą i kuszą! wink Może by tak zrobić sobie prezent Bożonarodzeniowy i odwiedzić Pekin?

#16 2012-07-18 11:13:01

katrinka podzielam Twój entuzjazm tym bardziej, że mam wykupione Chiny na listopad wink
piea mi udało się znaleźć ofertę za 4000 zł co prawda na tydzień...Ty chyba masz dłużą wyprawę na myśli....w programie mam Pekin, Szanghai, Suzhuo, więc mam nadzieję, że zdążę poczuć klimat tego miejsca..

#17 2012-07-19 11:51:16

Wow, a gdzie takie niedrogie wycieczki zorganizowane? Ja przeglądałam oferty biur, ale drogo...i trochę strach teraz. tongue Dlatego myślałam o indywidualnej wycieczce, bo ja mam trochę charakter podobny do kota, własnymi ścieżkami. W grudniu za 2 tysiące znalazłam lot LOTem bezpośredni do Pekinu, 9 godzin. Jeszcze z Warszawy, a ja lotniskowa dziewczyna (dzielnica : Włochy), więc wsiadam z plecakiem w jeden autobus i jestem. Tak mnie zastanawia, 2 tysiące lot, a ile da się przeżyć za 2 tysiące w Pekinie? Ile, mniej więcej, wyda się na hostel, na jedzenie, bilety? Ktoś wie?

#18 2012-07-19 13:59:31

aoc15 weź pod uwagę fakt, że moje Chiny sa w listopadzie...więc pogoda będzie jak i u nas w tym miesiącu...ale coś za coś....dam Ci linka do tej oferty jak chcesz na priv.. żeby tu nie robić kryptoreklamy. wink

#19 2012-07-19 22:54:41

KlaudiaRakocz napisał:

katrinka podzielam Twój entuzjazm tym bardziej, że mam wykupione Chiny na listopad wink
piea mi udało się znaleźć ofertę za 4000 zł co prawda na tydzień...Ty chyba masz dłużą wyprawę na myśli....w programie mam Pekin, Szanghai, Suzhuo, więc mam nadzieję, że zdążę poczuć klimat tego miejsca..

Mam podobne Chiny wykupione na październik, tylko, że ja lece na 10 dni i dodatkowo mam dwa dni w Xian i jeszcze jeden dzień na Wielki Mur:) W sumie mnie to kosztowało 1250 funtów.

#20 2012-07-19 22:58:22

Qrcze ale szalejecie smile

Dopiero co wśród TM Tajlandia szalała, a teraz Chiny zyskują na popularności - i jak za Wami nadążyć? big_smile

#21 2012-07-19 23:20:31

Grzesiu proszę to nie robić wrogiej propagandy! "{ Toż to nie żadnej wyścig czy konkurs:P Poza tym jeszcze mnie w Tajlandii nie było...kuźwa zabrzmiało to jakbym jakimś zakaźnym mikrobem był....<myśli>

#22 2012-07-19 23:52:53

Hehe, i to jeszcze chińskiej propagandy big_smile. Ale poważniej, ja śmieje się, bo ostatnio jak bym miał więcej szczęscia mógłbym lecieć właśnie do Chin (czego w ogóle nie planuję) - dokładniej na wyspę Hajnan do miescowości Sanja - to takie "chińskie hawaje".

A co do Twojej Tajlandii - to jak napisaliśmy Ci na kartce - Taj czeka na Ciebie smile

#23 2012-07-20 11:59:35

Klaudia, czekam więc na linka. smile
Fresh, chińskie hawaje powiadasz? Nie powiem, zaciekawiłeś mnie. Już wklepuje w google grafika. smile
Valion, a te 1250 funtów obejmuje również wyżywienie?

#24 2012-07-20 20:15:34

tak:) choc niepełne...

#25 2012-07-23 16:27:10

A ja sobie zarezerwowałam bilet i hop siup lecę! Niby dopiero w Nowym Roku, ale mi czas tak przez palce ucieka, że zanim się obejrzę, a będę się już pakować. smile

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh