Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-07-18 20:10:06

malik

Słowenia

Zamierzamy w drodze do Chorwacji tydzień poświecić na Słowenię, zobaczyć najważniejsze jej atrakcje. Może znacie jakieś fajne miejsca , noclegi , które zrobiły na Was wrażenie. Nasz plan to Lublana, Bled. wąwóz Vintgar, wjazd na Vogel, Planica, przełęcz Vrisic, jaskinie Skocjańskie , Piran. Tak z grubsza, może w drodze coś zmienimy.
Wszyscy podróżujacy po Słowenii piszą o miesięcznych winietach po 30 euro. My chcemy kupić tygodniową za 15 euro ( wracamy z Chorwacji przez Bośnię, Węgry. ) , czy ta winietka jest w praktyce do dostania?  Z góry dziękuję za rady . Pozdrawiam M.

 

#2 2012-07-18 20:50:55

piea

Re: Słowenia

do tego co napisałaś, dorzuć jeszcze Bohinjsko Jezero i koniecznie Portoroż; ja w Słowenii byłam dawno, dawno temu, w mapciuńkiej, ale niezwykle urokliwej mieścince w Alpach Julijskich - Gozd Martuljek na campingu Spik, na terenie którego jest też hotel o tej samej nazwie.
Słowenia- przecudna!!!
Udanej Podróży!

 

#3 2012-08-13 09:36:31

malik

Re: Słowenia

Właśnie wróciliśmy z wakacji. Tydzień podróżowaliśmy po Słowenii a potem wypoczynek nad morzem w Chorwacji. Słowenia nie okazała się droższa od Chorwacji. To piękny kraj, łatwo się po nim podróżuje, język podobny więc można się porozumieć w najważniejszych kwestiach. Polecam każdemu w drodze do Chorwacji zatrzymać się na chwilę w Słowenii. M.

 

#4 2012-08-13 10:17:04

Valion

Re: Słowenia

Bardzo prosimy o fotki. Jestem sam niezmiernie ciekaw Słowenii i sam myśle o jakimś short breaku, tym bardziej ze loty są dosyć tanie.

 

#5 2012-08-13 18:15:55

Michasia_Bogus

Re: Słowenia

Marta macie piękne plany z tą Słowenią,ciągle jeszcze mało odwiedzana przez nas,a skrywa bardzo wiele ciekawych miejsc do zobaczenia.My byliśmy w stolicy,bardzo ładna i urokliwa,trochę nam przypominała miniaturkę Pragi,niestety mocno padało ale było warto się tam przespacerowac nawet w strugach deszczu.Kolejnym miejscem były jaskinie Skociańskie,przepiękne i niesamowite miejsce,tego się nie da opisac to trzeba koniecznie zobaczyc.Ta jaskinia,która jest pod patronatem UNESCO,robi ogromne  wrażenie,dzięki przepływającej przez jej głęboki kanion rzece ''Reka''(niestety nie można tam robic fotek). My również mamy jeszcze chrapkę zobaczyc takie miejsca w Słowenii jak jaskinia Postojna,Bled,Piran,Koper...
Życzymy udanych wakacji i wielu ciekawych wrażeń.Będziemy czekac na relacje i ciekawe fotki ze Słowenii oraz Chorwacji! Pozdrawiamy cieplutko! wink smile

 

#6 2012-08-14 15:34:15

AniaMW

Re: Słowenia

Też chciałam jeszcze podpowiedzieć wspaniałą jaskinię Postojną i baseny termalne Terme Catez (jest przy nich camping), ale widzę, że już wrócilście...
Czekamy na fotki i wrażenia smile
Pozdrawiam!

 

#7 2012-08-14 16:11:16

Michasia_Bogus

Re: Słowenia

Uppsss...gafa-faktycznie jesteście już po wakacjach! W takim razie czekamy na fotki i relacje z wakacji wink wink

 

#8 2012-08-30 23:40:15

texarkana

Re: Słowenia

Już po wakacjach, ale wątek może jeszcze interesować inne osoby.
Ja byłam w Słowenii dawno, dawno temu i był to wówczas dla mnie kraj "za górami, za lasami", czyli daleki.
Wtedy spędziłam kilka dni na wędrówkach po Alpach Julijskich i nie wiem, czy mogę wskazać w Europie jakiekolwiek inne góry, które wywarły na mnie tak ogromne wrażenie. Pójscie na szlak, najlepiej z noclegiem w schronisku, jest po prostu konieczne. Te widoki! Te formy krasowe! Te kwiaty!
Byłam też w Alpach Kamnickich, gdzie m.in. weszłam na Grintovec, a nocowaliśmy... w schronie turystycznym wysoko w górach, w blaszanym "pudełku" otoczonym przez cudne widoki.
Z jaskiń widziałam nie najbardziej znaną Postojną, tylko najpiękniejszą Skoczjanską Jamę.

Po latach postanowiłam ponownie się tam wybrać. Zaczęłam planować... Wyjazd nie doszedł na razie do skutku, ale postanowiłam, że muszę zobaczyć też:

1 - Bled
2 - Piran i ewentualnie Koper
3 - Wąwóz Rakov Skoczjan (i ewentualnie jeszcze inne odcinki Cerknickiego Szlaku Górskiego)
4 - znikające jezioro koło Cerknicy
5 - Solne baseny Sečovlje  (dawniej fabryka soli, obecnie rezerwat)

 

#9 2012-10-07 12:39:29

TrzyKafki_pl

Re: Słowenia

Jeżeli możesz to podaj jak taka wyprawa prezentuje się pod względem cenowym,czy jest drogo? Jak z jedzeniem? Im więcej szczegółów tym lepiej.

 

#10 2012-10-13 16:46:20

malik

Re: Słowenia

Witam, zajrzałam do notatek z podróży po Słowenii. Mogę podać ci przykładowe ceny.
- kawa + piwo w kawiarni 3,60 e.
- tygodniowa winieta 15 e
- przykładowy obiad- pizza, plaskawica(ziemniaki , kotlet surówka), piwo, kawa- 26e
- 3 noclegi w akademiku w centrum Lublany, ze dobrym śniadaniem 112 e ( za 2 osoby)
- noclegi na kwaterach prywatnych 40e za dwójkę (łazienka i aneks kuchenny)
- nocleg w Postojnej 30 e
- wstęp do jaskini Skocjańskiej 15 e
- nocleg w gospodarstwie agroturystycznym w dolinie Vipawy 50e
-burek i ciastko 2e
- prawie przy każdej większej atrakcji opłata za parking( ale przy Jaskini nie)
Jest drożej niż w Polsce ale taniej niż np w Europie Zachodniej
M

 

#11 2012-10-20 16:08:13

BalticHome_pl

Re: Słowenia

Oj patrząc na te ceny to faktycznie jest zdecydowanie drożej... Nie spodziewałem się aż takich dużych cen. Dzięki za szczegółowe informacje:)

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh