Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-05-27 08:57:36

krakowianka

Ochrona na aparat fotograficzny

Witajcie TM

Potrzebuje kupic ochrone na moj aparat. Nie chodzi mi o pokrowiec.
Tylko coc takiego co OCHRONI aparat przed kroplami deszczu i woda. Bedac w Indochinach mozemy natrafic w niektorych krajach na deszcz. A zdjecia musze robic nawet przy brzydkiej pogodzie.

Czy cos takiego ISTNIEJE?

Dziekuje wszystkim za podpowiedz i pozdrawiam krakowiankai smile

 

#2 2012-05-30 07:15:56

kangur

Re: Ochrona na aparat fotograficzny

Czesc Agnieszka. Widzialem takie oslony, w tym rowniez takie, z ktorymi mozna robic podwodne zdjecia zwyklym kompaktem. Bylem nawet kiedys zainteresowany kupnem takiej oslony. Widzialem je w sklepach w KL, Bkk i na Phuket. Zapytalem tez paru ludzi gdzie je kupili i wszyscy powiedzieli, ze na necie. W koncu kupilem "nieprzemakalny" aparacik smile Sprawdz na Allegro albo na innych stronkach tego typu. Pozdrawiam smile

 

#3 2012-05-30 20:22:13

krakowianka

Re: Ochrona na aparat fotograficzny

Czesc Grzesiek. Mialam dzis czas i wdepnelam do najwiekszego sklepu fotograficznego w Paryzu,zeby zapytac sie o taka ochrone. Powiedziano mi,ze owszem cos takiego istnieje,ale kosztuje sporo i w dodatku nie ma na stoku tylko zamawiaja na specjalne zyczenie klienta. A na samym koncu powiedziano mi ,zebym szukala w internecie.
Jak tylko znajde chwilke zaczne buszowac i szukac tylko nie wiem za bardzo jak to wyglada? Dzieki kangur pozdrawiam

 

#4 2012-05-30 22:03:43

katerina

Re: Ochrona na aparat fotograficzny

Krakowianka w internecie na pewno znajdziesz bez problemu taka ochrone tylko pamietaj,zeby dopasowac ja do modelu aparatu!

 

#5 2012-05-31 02:36:02

kangur

Re: Ochrona na aparat fotograficzny

Agnieszka, taka oslona musi byc dokladnie dopasowana do konkretnego modelu aparatu. Wykonana jest z przezroczystego grubego i gietkiego plastiku, a oslona oka obiektywu z twardego plastiku (pleksi?). Wszystkie przyciski i przelaczniki aparatu osloniete sa miekka guma, wiec mozna je bez problemu uzywac. Calosc jest hermetycznie zamykana i dosyc precyzyjnie wykonana, pewnie dlatego sporo kosztuje.
Jak to wyglada i ile kosztuje (orientacyjnie bo ceny podane w AUD) mozesz zobaczyc np. na stronce:

http://www.google.com.au/search?q=waterproof+camera+cover&hl=en&gbv=2&prmd=ivns&source=univ&tbm=shop&tbo=u

Pzdr smile

Ostatnio edytowany przez kangur (2012-05-31 03:37:36)

 

#6 2012-05-31 09:59:43

Mikus

Re: Ochrona na aparat fotograficzny

czesc...kolega ma taka oslonke...mozna z tym nurkowac do 6 m...kupil w stanach na necie... smile

 

#7 2012-05-31 13:27:36

plorenc

Re: Ochrona na aparat fotograficzny

 

#8 2012-06-05 13:22:57

kangur

Re: Ochrona na aparat fotograficzny

Jesli musze robic zdjecia w strugach deszczu nakrywam aparat zwykla czapka z dlugim daszkiem. Daszek opiera sie na obiektywie a miekka czesc czapki nakrywa samo body aparatu. Zawsze dziala smile Wlasnie wrocilismy z kilkudniowych wakacji w Carpenters Rocks i, choc padalo, cykalem zdjecia wlasnie w ten sposob smile

 

#9 2012-06-07 07:44:22

krakowianka

Re: Ochrona na aparat fotograficzny

Dziekuje Wam za informacje. Zadecydowalam,ze taki rekaw z folii kupie w Warszawie przed wyjazdem. Bede miala czas i na spokojnie wybiore to co mi poleciliscie.
Tutaj nic nie wiedza o takiej folii,i to w sklepie gdzie kupowalam aparat.

Dziekuje i pozdrawiam Agnieszka

 

#10 2012-06-07 12:04:56

plorenc

Re: Ochrona na aparat fotograficzny

ja ostatnio kupowałem taki rękaw foliowy przez allegro ... bodajże 15 PLN kosztował ... ale w sklepach typu Media Markt czy Joker to bym raczej się nie nastawiał że coś takiego znajdę ... w Warszawie za to są dwa sklepy sprzedające akcesoria foto na Allegro - jeden w bocznej ulicy pl. Narutowicza, drugi w Pasażu Wileńskim ... tam bym celował z takim zakupem.

a folia - nie ukrywajmy tego - zapewne jakaś "chińska" ... tak więc nie nastawiałbym się na coś "mega" - owszem, folia trochę grubsza od takiej z torebek foliowych, ale sęk w tym że dobrze jest tak czy inaczej umieć sobie poradzić z ochroną aparatu przed deszczem nawet kiedy takiego gadżetu zabraknie ...

tak więc bardzo popieram zdrowo-rozsądkowe podejście Grześka z użyciem zwykłej czapki - parasol też się sprawdzi ... a i domowym sposobem taką osłonę też sobie można wykonać - poleciłbym w tym celu zastosowanie jeszcze takiego paska wykonanego z rzepa (wykorzystywany do związywania wiązki przewodów - np. za telewizorem) - ten pasek się przyda do takiego zamontowania folii przy obiektywie, aby ta folia dobrze do niego przylegała ale jednocześnie nie zsuwała się na soczewkę ani nie przesuwała się w kierunku korpusu aparatu.

 

#11 2012-07-26 11:23:08

BalticHome_pl

Re: Ochrona na aparat fotograficzny

Z tego co wiem to jakiś czasem temu widziałem w media markcie takie osłonki na aparat, niestety nie kojarze ile to dokładnie kosztowało smile nie zwracalem na to uwagi

 

#12 2012-07-28 06:54:37

krakowianka

Re: Ochrona na aparat fotograficzny

Jesli bedzie deszcz podczas mojej podrozy zastosuje technike Grzeska.
A adresy sobie odpisalam i bedac w Warszawie zajrze do tych sklepow. Dziekuje

 

#13 2012-07-31 16:11:42

plorenc

Re: Ochrona na aparat fotograficzny

no, tylko aparat trzeba gdzieś jeszcze trzymać tak aby deszcz na niego nie padał ... samo umieszczenie go "pod daszkiem" w momencie pstrykania to osobna sprawa.
zależy też pewnie od tego jak bardzo pada ... najchętniej więc widzę tu pewien "patent" z chodzenia po górach ... tj. parasol z długą rączką, który można przypiąć do plecaka ... najlepiej w kolorze czarnym (neutralnym) - po odwróceniu jego rączka może też posłużyć jako prymitywny monopod ... tak czy inaczej jakaś stabilizacja smile

 

#14 2012-08-06 04:54:18

fotodrab

Re: Ochrona na aparat fotograficzny

Krakowianko - Tobie zdaje sie chodzi o cos takiego:   http://www.digitalcamerawarehouse.com.au/category253_1.htm
Polecam taki "pokrowiec" z calego serca i mojego doswiadczenia, a fotografuje na ogol w warunkach znacznie trudniejszych, niz wiekszosc z Was. Jeden minus, ze te "zbroje" nie sa dostepne na wszystkie modele aparatow. Nie daja pelnej ochrony od deszczu - jakkolwiek z umiejetnym wykorzystaniem aparatu jest to ochrona na ogol dostateczna. Swietnie chronia od wilgoci w warunkach tropikalnych. Rowniez jest to dobre zabezpieczenie przed upadkiem i to nawet dosyc powaznym. Dla podrozujacego fotografa ten gadzet jest zdecydowanie najwazniejszym elementem zapewniajacym bezpieczenstwo aparatu. Gorzej jest niestety z ochrona obiektywow...zwlaszcza jesli wozicie ich pare sztuk. Ja ma zrobione na obiektywy specjalne silikonowe rekawy, zrobione przez zaglomistrza w miejscu, gdzie wykonuja kajty do zeglowania i zagle do windsurfingu. Nie sa moze te rekawy najwygodniejsze w uzyciu, ale za to bardzo lekkie i w 100% skuteczne.

 

#15 2012-08-06 11:15:08

AniaMW

Re: Ochrona na aparat fotograficzny

Dzięki, Marek za cenne info! Szkoda, że nie wiedziałam tego nieco wcześniej sad W tegorocznej wyprawie do Norwegii w/w gadżety byłyby mi bardzo przydatne smile...
Zaopatrzę się na przyszłość!
Pozdrawiam

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh