Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-03-17 20:10:54

Tatiana

Benalmadena

Wrażenia? Kto był? Co warto zwiedzić? Jakie ceny? wyjazd w sierpniu 2012

 

#2 2012-03-18 14:34:05

roman_gor

Re: Benalmadena

Hiszpania - czerwiec 2009r. i wspaniały tygodniowy wypoczynek w BENALMADENIE. Można się wybrać  na wycieczki organizowane przez rezydenta, ale samemu też można spędzić pięknie czas. Polecam spacery nad morzem wzdłuż pięknej promenady, można zwiedzić pałac EL BIL-BIL, port jachtowy, ciekawe kościoły, synagogę. Zachęcam do spacerów po pięknym parku La Paloma, gdzie można podziwiać cudowną roślinność i mini zoo.   Polecam  przeżycie całego pięknego dnia w  SALWO MARINA . Można się wybrać kolejką linową na szczyt Cerro Guerrero, można wjechać lub zdobyć szczyt pieszo. My trafiliśmy na wspaniały piknik świętojański, na którym bawi się cała ludność regionu. Proszę obejrzeć nasze zdjęcia z tego wyjazdu, może zachęcą do wypoczynku w Benalmadenie. Życzymy miłych wakacji :-)

 

#3 2012-03-18 16:30:13

Tatiana

Re: Benalmadena

Witaj, uwielbiam podróże smile  Obejrzałam zdjęcia. Cudowne. Apetyt mi rośnie! Aktualnie planuję podróż. Harmonogram musi być dopięty na ostatni guzik - tak lubię.


Zamierzamy zwiedzić nie tylko Benalmadenę, w której docelowo się zatrzymamy na dłużej,  ale również Gibraltar, Grenadę, muzeum Picassa w Maladze, może uda się i Sevillę zobaczyć... 
A w drodze powrotnej: Barcelona, Figueres i muzeum Salvadore Dali. 

Co jeszcze ciekawego w okolicach Andaluzji - warto zobaczyć?

Wycieczka na Gibraltar - jakim sposobem zwiedzać? Z przewodnikiem, czy samemu? Może jakieś miejscowe biuro organizuje takie wycieczki?
Samochodem pojedziemy (chyba raczej). Czy są problemy z parkowaniem?

Proszę o wszelkie informacje.

 

#4 2012-03-18 20:19:45

anet_zb

Re: Benalmadena

z parkowaniem w Hiszpanii nie ma problemu jednak tylko na płatnych parkingach, które nie należą do najtańszych. Jeśli bylibyście w Grenadzie to polecamy kemping Sierra Nevada, który z czystym sumieniem możemy polecić - samochód można zostawić, podjechać autobusem i bez problemu zwiedzać miasto (koniecznie Alhambrę, arabską dzielnicę Albaicin i Sacramonte) -  tu znajdziesz nasz opis podróży (http://www.travelmaniacy.pl/profil,413,podroze,2716,hiszpania)
Muzeum Daliego w Figures też rewelacja - zachęcamy do przejrzenia naszej galerii http://www.travelmaniacy.pl/profil,413,podroze,2475,hiszpania

Hiszpanie też zwiedzaliśmy samochodem jednak nie starczyło na wszystko czasu - każde miejsce opisaliśmy oddzielnie smile może coś Cię zainspiruje. Pozdrawiamy i życzymy udanej wyprawy smile

 

#5 2012-04-01 09:10:44

Tatiana

Re: Benalmadena

Witaj, dziękuję za linki. Właśnie oglądam zdjęcia  smile  zaintrygowało mnie zdjęcie przed Muzeum S. Dali. Ogromna kolejka. Żeby na spokojnie je przemaszerować i obejrzeć sztukę artysty - o której godz. najlepiej stanąć w tej kolejce? Zapytam o nocleg w Figueres? Co polecasz? Dzięki o podpowiedź - jeśli chodzi o  Alhambrę -> a mianowicie, że bilety należało by kupić (przez internet) odpowiednio wcześniej.  Nie wiem jeszcze jak zorganizujemy pobyt w Benalmadenie. Które dni na zwiedzanie, które na odpoczynek...(jeszcze troszkę czasu zostało na zaplanowanie harmonogramu) ->  w jaki dzień tygodnia udać się do Granady? Ile czasu przeznaczyć na zwiedzanie Granady? Dziękuję za wszelkie wskazówki !  Zdjęcia oglądam - są zachwycające i b.ciekawe.

 

#6 2012-04-03 19:03:43

alutka9

Re: Benalmadena

Tatiana,ja bylam na Gibraltarze w 2005 roku,wiec troche czas temu,ale pamietam ,ze auto zostawialismy po hiszpanskiej stronie,a dalej plany byly zwidzania wlasnymi silami (glownie przez ruch lewostronny),ale na granicy polecono nam busy (ceny nie pamietam,nas bylo 8 osob i drogo nie wychodzilo) ktore wjezdzaly na sama gore,z przystankami na zwiedzanie i na zdecia z malpami smile potem juz na dole sami dawalismy rade smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh