Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#16 2011-06-21 22:47:35

plorenc

Re: jakie zdjęcia lubimy najbardziej

 

#17 2011-06-27 15:07:46

TrzyKafki_pl

Re: jakie zdjęcia lubimy najbardziej

Bardzo trafne porównanie wink fotografia to trudna sztuka, ale warta poświęcenia dlań czasu smile
ja także lubuję się w ulotnych momentach, wolę jednak ulotność przyrody chyba smile widziałem kiedyś piękne zdjęcie tłukącego się kieliszka. I na tym zdjęciu ta krótka chwila zamknięta była w wieczność smile

 

#18 2012-02-26 21:11:51

Fedyk

Re: jakie zdjęcia lubimy najbardziej

Te niosące maksymalny ładunek pozytywnych fluidów/ emocji.
Jak zarejestrować takie chwile - O O O O,  to właśnie cała sztuka. Jak uchwycić i zarejestrować kolor, zapach, dźwięk w obrazie fotograficznym tak aby coś co było w naturze zbiorem impulsów dało choć przybliżony efekt w obrazie dwu wymiarowym.
Pewne jest jedno - rzemiosło powinno być opanowane tak aby wejść w odrobinkę sztuki.
Znajomość narzędzia, (to nie tylko aparat ).
Warto poznać zasady kompozycji obrazu, choćby te podstawowe.
Naprawdę warto szczególnie początkowo odrobinkę pomyśleć nad ujęciem i kadrem, światłem i jego barwą.
To będzie procentować w odczuciach podczas oglądania wakacyjnych obrazków.

 

#19 2012-02-26 21:14:25

Fedyk

Re: jakie zdjęcia lubimy najbardziej

 

#20 2012-02-26 21:52:21

piea

Re: jakie zdjęcia lubimy najbardziej

Każdy ma tu oczywiście  swoje ulubione.....,takie  fotki niosące ze sobą jakieś przesłanie zawsze będą przykuwały uwagę i zwykłego oglądacza i kogoś, kto fotografię traktuje jak sztukę.
Ja osobiście na zdjęciach najbardziej lubię grę światłem, ale głównie w pojęciu naturalnej pory dnia, miejsca, itd....nie chodzi mi o obróbkę komputerową, ani żadne takie techniki....
A tu na tym portalu naprawdę sporo mamy talentów foto, niektórzy nawet w czymś się wyspecjalizowali: Mam pewne swoje typy, ale to wyłącznie moja subiektywna ocena -Zachody i Wschody oczywiście są fantastyczne szczególnie! tym bardziej te nad wodą!  ( to specjalizacja naszego Kangura!); natomiast niekwestionowanym mistrzem portretu jest tu Kamillord!, te twarze na jego zdjęciach są niesamowite!  a puchar dla klimatycznych, arcyciekawych miejskich fotek-głównie o zmroku, o świcie, czy nocą oczywiście dla Anety i Zbyszka- oni potrafią pokazać nawet miejski bruk- jak dzieło artysty! , rafę pieknie fotografuje maciek_moch, a cuda przyrody świetnie pokazuje plorenz- tylko szkoda, że tak mało.... i jeszcze mnóstwo innych tu osób zamieszczających arcyciekawe fotki, nie sposób ich wszystkich przecież wymienić....!
Poza tym są też zdjęcia typowo wakacyjne, w których nie ma może wartości artystycznych, ale za to są niezwykle ciepłe, barwne, ukwiecone, te błękity i lazury ciepłych mórz, itd... i te wszystkie szczęśliwe, uśmiechnięte twarze, cieszące się z radości wakacji- to tez jest piękne! Bo zdjęcia- to fantastyczny dodatek do podróży- utrwalający daną chwilę na wieczność! ( no może prawie wiecznośćwink

Dodam, że uwielbiam też zdjęcia z różnych zakamarków,tajemniczych zakątków,  ciasnych uliczek, detale typu gargulec, rzygacz, kołatka, okienko, drzwi.... niby taka martwa natura, ale niektórzy potrafią pokazać to w taki sposób- że oglądając ma sie natychmiast ochotę tam być! smile)
Uff!, miało być tylko o ulubionych fotografiach, a jak zwykle wyszło mi .... "okołotematycznie" , sorki;)

Ostatnio edytowany przez piea (2012-02-26 21:56:01)

 

#21 2012-02-26 22:41:06

plorenc

Re: jakie zdjęcia lubimy najbardziej

Alu, a właśnie że mi się podoba to jak to wszystko ujęłaś smile To są właśnie pewne techniki, których opanowanie daje pewien określony efekt ... Są to sprawdzone ustawienia czasu naświetlania i przysłony przy zdjęciach nocnych (+sprawdzony statyw), żabia perspektywa czy też technika HDR - tego wszystkiego idzie się nauczyć. To są tzw. "technikalia". Jednak doskonałość techniczna często nie wystarcza aby zdjęcie wzbudzało "ochy" i "achy" ... Stąd też wielu ludzi zastanawiało się przez wieki co sprawia że jeden obraz się podoba a drugi nie ... a wynikiem ich przemyśleń są różnego rodzaju bardziej uniwersalne (od technikalii) zasady ... zwane zasadami kompozycji. Myślenie w kategoriach "co jest tematem tego zdjęcia?" pozwala podejmować decyzje m.in. o tym czy chcę pokazać szeroki kadr czy wąski (zoom) i co się w tym kadrze powinno znaleźć a czego wręcz nie powinno tam być.
To trochę jak nauka estetyki ... niestety. Jedni ją czują, inni nie ... a jeszcze inni są się jej w stanie całkiem dobrze nauczyć ... smile
Masz rację Alu, jest tu wiele zdolnych osób smile Ja osobiście żałuję tylko że zdjęcia tu zamieszczane mają tak małą rozdzielczość ... bo niektóre z nich chciałoby się oglądać na pełnym ekranie ...

A jakie ja lubię zdjęcia? Takie, które przykuwają wzrok, zmuszają do zastanowienia, przenoszą klimat ... mają duszę ... zerknijcie sobie na zdjęcia Magdy (magdaj), czy niektóre zdjęcia Krzyśka (climber) ...

Zapraszam też do swojej galerii na FB (dostępna publicznie - nie trzeba mieć konta):
http://www.facebook.com/piotr.lorenc.photography

 

#22 2012-03-12 16:03:46

kangur

Re: jakie zdjęcia lubimy najbardziej

Oj warto zobaczyc plorencowe zdjecia na podanej powyzej galerii, warto...

 

#23 2012-03-12 16:52:43

anulka

Re: jakie zdjęcia lubimy najbardziej

ja uwielbiam zdjęcia wakacyjne - ciekawe krajobrazy, a najbardziej to piękne plaże, błękitne niebo, lazurowe wybrzeże, palmy.. Takie zdjęcia mogłabym oglądac w nieskończonosc smile

 

#24 2012-03-12 20:31:37

krakowianka

Re: jakie zdjęcia lubimy najbardziej

plorenc masz wspaniala  galerie na FB. GRATULACJE!!!

 

#25 2012-03-13 15:06:08

Mikus

Re: jakie zdjęcia lubimy najbardziej

galerie plorenca na picasa kapitalne, super! szkoda ze nie dajesz wiecej fotek na travelmaniakow

 

#26 2012-03-15 15:29:00

plorenc

Re: jakie zdjęcia lubimy najbardziej

dziękuję bardzo za te wszystkie miłe słowa smile i oczywiście polecam się na przyszłość smile
co do publikacji zdjęć na TM - to tak jak to ktoś zauważył - nie jest to portal "fotograficzny" - tak więc przynajmniej jeśli chodzi o moją osobę to jednak staram się przestrzegać zasady "mniej, ale lepiej".
umieszczam mniej zdjęć, ale zamiast tego staram się utrzymywać przyzwoitą ich jakość (zarówno na TM jak i w galeriach prywatnych).

Pewnych zdjęć z oczywistych powodów (bo nie są związane z podróżami) nie umieszczam na TM. Pozostaje też kwestia jakości prezentacji tych zdjęć - niestety, na TM nie da się obejrzeć zdjęć w oryginalnym rozmiarze i w pełni nacieszyć oczu ich pięknem, a co za tym idzie - trudno też czasem jest coś więcej powiedzieć na temat ich jakości technicznej i możliwości jej poprawy ... (a to może, choć nie musi, interesować co poniektórych Travelmaniaków).

dzięki raz jeszcze i pozdrawiam!

 

#27 2012-04-02 07:53:14

ewek920

Re: jakie zdjęcia lubimy najbardziej

a ja z aparatem nie rozstaję się prawie w ogóle,uwielbiam pstrykac fotki pod wpływem impulsu.Często są to kwiaty, drzewa,czasem zwierzęta.Najciekawsze dla mnie zawsze jest odbicie lustrzane w wodzie.Piękne lasy,ptaki...
Oczywiście są też zdjęcia zatrzymujące moment danej chwili,czyli wypadu za miasto,wycieczki krajoznawczej...

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh