Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#61 2011-12-27 22:19:51

Hanni_Salsa

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

Amsterdam, Kopenhaga, Paryz oraz Monaco

 

#62 2011-12-29 00:25:07

Paola

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

Nieśmiertelna Praga, uroczy Budapeszt, zjednoczony Berlin, ze śladami polskości-Wilno, międzykulturowy Londyn i małe maltańskie miasteczka smile

 

#63 2011-12-29 12:00:52

Kasia6555

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

Przepiekny Kraków,Kazimierz Dolny,Praga,Wiedeń,Rzym,Wenecja,Florencja,cudowny Dubrownik,Trogir,Split,Barcelona......i tak mozna bez konca.....

 

#64 2011-12-29 14:10:10

TrzyKafki_pl

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

Racja- Kraków jest na pierwszym miejscy,ponieważ to piękne miasto z wieloma zabytkami. A poza tym Wiedeń,Rzym,Paryż,Budapeszt. Niemal każda stolica państw europejskich jest warta zwiedzenia.

 

#65 2012-01-12 10:27:42

olala

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

Ja zakochałam się w Rzymie:) warto też zobaczyć Londyn (nie sądziłam, że tak bardzo mi się spodoba!smile

 

#66 2012-01-12 15:30:31

piea

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

Wiecie co?... tak sobie myślę, że ciekawych miejsc w Europie jest setki , jak i nie więcej. Oczywiście odnośnie wypoczynku  najbardziej popularne są kraje basenu morza śródziemnego, a jeśli chodzi o wycieczki- to tu niezmiennie królują  stolice i inne wielkie metropolie , a perłami są oczywiście: Rzym, Paryż, Praga, Londyn, Barcelona, Wiedeń, Wenecja, Budapeszt, Nicea, Mediolan, sankt petersburg..... itd...,
ale chciałam jednak zwrócić uwagę, że istnieją setki innych, malutkich nieznanych albo bardzo mało znanych mieścinek i miasteczek, a jednocześnie będących prawdziwymi perełeczkami. Wymienic sie tu oczywiście ich  wszystkich nie da, bo byłoby to poprostu niemozliwe, ale każdy kraj kryje w sobie co najmniej  kilka  takich prawdziwych "brylancików i jeśłi nie znacie to chociaz poszukajcie w googlach chociażby takie jak : Dinant, Annecy, Hyllstadt, Montepulciano, Erice, Eze, Vence, Sant-Paul du-Vence, Tropea, Amalfi, Colmar, Obernai, Wengen, Cingue Terre, Szentendre, Bled, Krainskaja Gora, Bassano del Grappa, etc....
I mam tu dla Was propozycję: każdy z Was zna na pewno takie malutkie  mieścinki, zupełnie nieznane, rozsypane po całej Europie, a bedące prawdziwymi cacuszkami!, a czasem jesteśmy blisko, gdzieś całkiem obok, albo jadąc gdzieś mijamy nieświadomi po drodze prawdziwe Perły, bo nie wiemy o istnieniu czegoś tak wspaniałego tak niedaleko stąd...
smilesmilesmile
Dzielcie się więc Kochani tą wiedzą, żeby ułatwić ( szczególnie tym podróżującym własnymi samochodami) odkrywanie kompletnie nieznanych i mało popularnych, a równie cudownych miejsc.....

 

#67 2012-01-13 14:13:03

AniaMW

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

 

#68 2012-01-13 15:31:04

piea

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

no i właśnie o to chodziło! dzięki Aniu!smile
ja znam sporo takich miejsc, ale oczywiście nie sposób je tu wymieniac i opisywać- więc coś wybiorę z głowy!smile
Wielu turystów jeździ w Alpy; zima i latem , często odwiedzając znane i piękne Chamonix, niektórzy zajrzą tez do alpejskiej Wenecji -Annecy- ale naprawdę niewielu z nas wie o istnieniu Gardzieli rzeki Fier- a będąc w tym rejonie jest do tego niesamowitego miejsca 30minut jazdy.
Nie znajdziecie opisu tej Gardzieli ( ja bym to nazwała raczej Wąwozem) w żadnym przewodniku po Francji (no chyba, że istnieje jakiś przewodnik po Sabaudii- ale to już napewno nie po polsku) ,
Bardzo namawiam wszystkich odwiedzających Chamonix, wjeżdżąjących na Aquille du Midi, czy myszkujących po urokliwym Annecy- zboczcie z trasy na 1 godzinkę, zapytajcie miejscowych o niesamowity GEORGE DU FIER i zobaczcie coś, co ogląda się bardzo rzadko : gigantycznie głęboką gardziel wyrzeźbioną przez rzekę schowaną w lesie w urokliwym i wolnym od zgiełku tłumu turystów miejscu.

 

#69 2012-01-13 18:34:40

AniaMW

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

 

#70 2012-01-14 09:50:41

piea

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

Aniu, zajrzyj w moją podróż po Francji-Sabaudii- coś tam chyba jest, ale mało...sad, w wolnej chwili postaram się wrzucić więcej tych fotek stamtąd, żebyś mogła i Ty i inni zobaczyć, co też ta "rzeczka" zrobiła fajnego w tym miejscu:)

 

#71 2012-01-14 13:36:34

AniaMW

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

Super! Z przyjemnością zobaczę smile
Pozdrawiam!

 

#72 2012-01-14 22:26:42

anet_zb

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

Alicjo świetny pomysł.... Sami odnajdujemy ciekawe miejsca, o których niewiele możemy dowiedzieć się z przewodników. Jadąc samochodem po Hiszpanii zatrzymywaliśmy się w malutkich miasteczkach nie planując tego wcześniej, bo akurat coś nas urzekło. Jedną z takich perełek było Besalu  (Katalonia) i Consuegra (Kastylia la Mancha).

 

#73 2012-02-11 11:54:42

Bernadeta_eu

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

W takim razie czekamy na zdjęcia z wyprawy:) Takie spontaniczne zatrzymywanie się zazwyczaj przynoszą najlepsze zdjęcia oraz wspomnienia. Wiem coś o tym,podróżując po Francji robiliśmy identycznie.

 

#74 2012-02-18 00:22:57

TrzyKafki_pl

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

Długa na 25 kilometrów jaskinia Baradla w Aggtelek na Węgrzech należy do najciekawszych atrakcji przyrodniczych Europy Środkowej. Wycieczka korytem podziemnej rzeki Styks.

 

#75 2012-02-28 13:20:56

klusia

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

A z Państw Skandynawskich ci polecacie? i jaką formę podróżowania? mnie się marzy podróż promem np. Polonia.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh