Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-02-26 05:53:34

kangur

Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

Moja kolezanka z pracy - Australijka wlasnie wrocila z trzymiesiecznych wojazy po Europie. Odwiedzili z mezem 15 krajow a najbardziej podobalo jej sie w...Polsce! Bardzo milo bylo mi to slyszec smile W Polsce spedzila tez najwiecej czasu (16 dni) a pobyt w Zakopanem przedluzali dwukrotnie. Przy okazji rozmowy okazalo sie, ze inna dziewczyna bedac w Europie pare lat temu (ale latem) tez Polske stawiala na wysokim miejscu w rankingu najfajniejszych krajow w Europie.

Obydwie byly w Krakowie, Oswiecimiu, Wieliczce i Zakopanem, ta ktora byla w Polsce latem odwiedzila tez Warszawe. A podobalo im sie doslownie wszystko, w tym jedzenie, ogromne supermarkety z wielkim wyborem towarow, mila atmosfera i ludzie (!) oraz niskie ceny smile
Naprawde przemilo bylo to slyszec i takie same odczucia mieli inni Polacy pracujacy ze mna oraz moi znajomi smile

Ciekawe czy Wy slyszeliscie jakies pozytywne, a moze negatywne opinie na temat Polski i Polakow?

Ostatnio edytowany przez kangur (2012-02-26 05:54:37)

 

#2 2012-02-26 09:26:57

krakowianka

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

Moi znajomi Francuzi,ktorzy byli w Polsce sa zafascynowani naszym krajem i goscinnoscia Polakow. Mowia ze to bardzo ciekawy kraj do zwiedzania i spedzenia w nim dluzszych wakacji. Sa zachwyceni NISKIMI cenami hoteli,jedzeniem i wszelkimi wejsciami do obiektow turystycznych. Stawiaja nasz kraj za najciekawszy w Europie.

Ale nie tylko slyszalam same superlatywy o Polsce z ust Francuzow. Sa rodacy we Francji,ktorzy kompromituja nasz kraj swoim zachowaniem: pijanstwo,przeklenstwa itp. I to takich spotyka sie w metrze,na ulicy i w miejscach spotkan Polonii polskiej.
Francuzi bardzo czesto mowia: ,,Polak lubi sobie popic i to nie tylko okazjonalnie''.

Mimo tych przywar narodowych Polska i Polacy sa lubianym i cenianym narodemi smile

 

#3 2012-02-28 15:35:23

Goska_foto

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

Ja od mojego kolegi z Anglii ostatnio uslyszalam ze poza tym ze troche balaganu u nich robimy to jestesmy bardzo ciezko pracujacym narodem i ze sie nie boimy pracy. Powiedzial tez ze nas bardzo podziwia i szczegolnie osoby ktore jada czasami tam w ciemno i jakos daja rade i ucza sie angielskiego. Bardzo milo bylo to uslyszec.

 

#4 2012-05-07 14:01:33

atkinsonik

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

Mój znajomy z Węgier bardzo lubi Polskę, dlatego tu mieszka i pracuje. Mówił, że Polki są piękne big_smile. Jeżeli chodzi o inne nacje to pamiętam jak jeden Holender poznany na wakacjach w czasie studiów w Krakowie powiedział mi iż to był świetny wyjazd smile

 

#5 2012-07-26 11:18:13

BalticHome_pl

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

Moi znajomi z Angli bardzo lubią Polskę, ale znajomi znajomych mają nas za pijaków, nierobów i naród raczej nie wykształcony! ;/ zly stereotyp

 

#6 2013-10-17 19:01:29

kpt_kloss

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

Ciekawe, bo z moich doswiadczen wynika, że Angole to raczej matoły o baaardzo kiepskim wykształceniu ogólnym i minimalnej znajomosci swiata. Wydaje im sie, ze dawna kolonialna przeszlosc daje im wyzszy status a sami dali sie skolonizowac emigrantom z Pakistanu itp. hmm

 

#7 2013-10-18 10:41:53

piea

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

fakt, że inne nacje w nas specjalnie nie sympatyzują, ale i nie ma się co dziwić: polacy ostatnio są coraz mniej sympatyczni, szczególnie poza granicami kraju jak są na wakacjach;
co do agoli to zgadzam się z klossem:)- akurat oni to wyjątkowe głąby- szczególnie młodzież (ale generalnie, nie znaczy absolutnie);

i nie mają nie tylko minimalnej wiedzy o świecie, ale nawet nie znają podstawowej geografii Europy; kompletnie nie uczą się języków obcych,uznając, że skoro cały świat uczy się ich języka, to oni juz nie muszą, a poza tym są flegmatyczni, maja drętwy dowcip i sepleniąsmilesmilesmile - to tak tyle o stereotypach.

Kiedyś modny był  taki dowcip, jak to niemcy postrzegają polaków:
Reklama niemieckiego Biura Podróży, promująca wśród niemców wycieczki do Polski:
"Przyjedź do Polski, - Twój samochód już tam jest!"

teraz my mamy nasz odzew na to hasło reklamujący wyjazdy polaków do Niemiec:
"Przyjedź do Niemiec- naszyjnik Twojej Babci już tam jest!" smilesmilesmile

Każdy naród ma "coś" na sumieniu,; postrzegani jesteśmy lepiej lub gorzej, ale tak samo jak wszędzie na świecie spotkać można złodziei i bandziorów, tak samo wszędzie są też obok naprawdę wspaniali ludzie.

 

#8 2013-10-21 10:06:04

Hotel_Lidia_pl

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

Większość nazwijmy to "zachodnich" krajów ma bardzo ograniczoną wiedzę o otaczającym ich świecie,wiec to nic dziwnego. Interesują się tylko swoim krajem,nie tak jak my- wszystkimi dookoła a zapominamy o sobie,to moim zdaniem błąd.

 

#9 2013-11-07 12:26:32

Johana

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

Zgadzam się z poprzedniczką, jednak gdybyśmy się częściej usmiechali i nie patrzyli z pod byka na innych ludzi to może też mielibyśmy jako Polacy inna opinie. Chodziałam kiedyś do klasy z Niemcem - polak tylko od urodzenia w Niemczech i odwiedzili go koledzy z Berlina to byli zdziwienie że u nas są ... Taxówki - byli pewni że w dużym miescie jakim jest Poznań nie ma prądu i chodzą krowy po ulicy... żal.pl

 

#10 2013-11-21 12:31:28

HotelPolanica_com_pl

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

Właśnie taka jest ta wiedza,bardzo ograniczona i większość obcokrajowców nie wie nawet gdzie leży Polska,niestety smutne Fakty poparte doświadczeniem oraz rozmowami z mieszkańcami południowej Francji. Tam jest zupełnie inny świat i wyobrażenie o Europie.

 

#11 2013-12-16 09:57:55

neneh

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

Cóż, myślę że postrzegają nas zazwyczaj jednak w negatywny sposób. Jakby nie było to smutne, że garstka ludzi odpowiada za to co myśli o nas większość świata. Ale jak wiadomo tych złych przykładów(złodziejstwa itp.) nigdy do końca się nie wyeliminuje.

 

#12 2013-12-30 10:04:55

Kornelio

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

Ostatnio oglądałem wywiad z jakimś amerykańskim profesorem, który mówił, że Polacy mają za mało wiary w siebie, są asekuranccy i za często włącza nam się myślenie typu: "to się nie uda". Coś w tym jest.

 

#13 2014-01-10 13:13:16

Stefan

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

ja słyszałem głównie negatywne opinie, że kradniemy, psujemy, upijamy się.
Zdarzyło mi się też słyszeć że umiemy i nie boimy się ciężkiej pracy, ale było to powiedziane w tak negatywnym kontekście, że nie mogę uznać tego za pozytyw smile

 

#14 2014-01-21 15:00:31

iilloonnaa

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

Moi przyjaciele z Hiszpanii kochaja polski bigos i rosół smile a z miejsc odwiedzanych najbardziej chwalą sobie Krynicę
no i wszyscy faceci zgodnie twierdzą, że Polki to naprawdę piękne kobiety

 

#15 2014-01-23 11:10:19

tytkoski

Re: Jak Polske i Polakow widza obcokrajowcy

Teraz trwa ostra nagonka na Polakow w UK. Mr Cameron rozglosil, ze Polacy wykozystuja nagminnie brytyjski system socjalny. Zapomnial, ze wiekszosc Polakow ciezko tam pracuje placac wiecej podatkow niz przecietny Brytol, a tylko margines to pijaczki i cwaniaczki. Ale Polak zawsze pierwszy do bicia bo mozna mu dowalic bezkarnie. Nikt sie nie upomni. Bo przeciez nie mozna krytykowac muzulmanow, ktorych wiekszosc zyje wylacznie na koszt spoleczenstwa i z ktorymi jest najwiekszy problem. To by przeciez bylo niepoprawne politycznie hmm Tak wiec najgorsze zdanie o Polakach narzuca Brytolom sam rzad Jej Krolewskiej Mosci......

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh