Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-02-06 23:18:34

Zakochana_w_Indiach

Wietnam

Planuję z grupką przyjaciół wyjazd do Wietnamu, nie jesteśmy całkiem 'w lesie' jeśli chodzi o ten kraj, jednak okiem turystów co warto zobaczyć w ciągu miesiąca, na co należy zwrócić szczególną uwagę i czy Wietnam łatwy jest w podróżowaniu dla młodych, nie do końca doświadczonych jeszcze podróżników?
Mamy skupiać się na tych 'sztandarowych' miejscach, czy macie może jakieś Perełki godne polecenia, a także co Was najbardziej urzekło w tym kraju?

 

#2 2012-02-21 09:41:13

Mikus

Re: Wietnam

sorrki ale dopiero teraz zauwazylem ten temat...
bylismy w wietnamie w marcu 2010 roku...byla to szalona 24 dniowa podroz...dostosowalismy sie do naszych kumpli z usa i nie patrzelismy zbytnio na kase...teraz inaczej bym do tego podchodzil smile
najpierw przelecielismy z w-wa do hanoi, polskim lotem...
hanoi bylo naszym miejscem spotkania...przybylismy tam spora banda z roznych miejsc na swiecie
lacznie spedzilismy tam 4 albo 5 dni zwiedzajac miasto i celebrujac spotkanie smile
pierwszy wypad z hanoi to bylo sa pa w polnocnym wietnamie, w gorach, niedaleko Phan Xi Păng czyli dachu indochin
do sa pa dojechalismy nocnym pociagiem...wagon sypialny = $ 25 USD
w sa pa spedzilismy 4 dni...wspaniale gorskie klimaty, wycieczki, egzotyka na maxa plus duzo chlodniej niz w hanoi
potem wrocilismy do hanoi tylko po to by pojechac do halong bay autobusem (ok 100km)
halong bay to totalny odjazd i absolutny must w wietnamie...spedzilismy tam 3 dni robiac dwa rejsy po zatoce...zaluje, ze nie wzielismy dwudniowego rejsu z noclegiem na zatoce - pozalowalismy kasy, ktora bezmyslnie wydawalismy na balety w hanoi...
potem przejechalismy spowrotem busem do hanoi a z hanoi pociagiem do hue...hue to przepiekne miejsce, spedzilismy tam 3 dni...
z hue pojechalismu na dwa dni do hoi an...to juz rzut beretem...tez fajne miejsce, szcze golnie swiatynia my son
kolejny etap to byl kurort nha trang gdzie znowu glownie balowalismy przez 3 dni ale odwiedzilismy tez wyspe malp i piekne buddyjskie swiatynie
kolejne przystanek to byl dalat...spedzilismy tam trzy dni...gorskie miasto, mozna zrobic pare fajnych wycieczek, w tym do fabryki jedwabiu i na plantacje kawy...spedzilismy tam dwa dni
potem bylo 4 dni w saigonie czyli ho shi ming city...zwiedzic warto samo miasto, reunification palace i muzeum wojny wietnamskiej
w sajgonie spedzilismy ostatnie dni naszych wietnamskich wakacji
fajne wspomnienia ale i poczatek wielu niekoniecznie korzystnych zmian w moim zyciu...ale nie ma tego zlego, itd smile

nie jestem za dobra osoba do wypytywania o wietnam...wtedy podazalem za grupa...kumpel z usa i moja ex byli glownymi organizatorami...ja sie dobrze bawilem...ale zakochalem sie w azji
w kazdym razie- polecam smile
fotki z wietnamu wrzucilem troche bez ladu iskladu...jak odszukam fotki z brakujacych miejsc to dorzuce, pzdr smile Marcin

Ostatnio edytowany przez Mikus (2012-02-21 09:44:45)

 

#3 2012-02-21 11:45:33

inaok

Re: Wietnam

Witam
będąc w Malezji poznałam Polkę , która od 7 lat mieszka w Wietnamie. Jej główne porady to:
1 najlepszy czas na zwiedzanie to wrzesień- październik
2 ceny dla turystów zmieniają się z sekundy na sekundę i warto wszystko negocjować "z góry"
3warto skorzystać z miejscowych agencji turystycznych
4nie próbować wynajmować auta bez wietnamskiego kierowcy - często zdarzają się wypadki służące do wymuszeń kasy od turystów
Ceny które podał Mikus są szokujące, zdecydowanie jest taniej . Plaże trochę brudne, tylko przy hotelowych ośrodkach jest w miarę - nie byłam nie wiem, to tylko informacje zasłyszane bo też mamy zamiar wybrać się do Wietnamu.
Powodzenia

 

#4 2012-02-21 13:38:10

kangur

Re: Wietnam

inaok: juz wrocilas! Czas szybko leci smile Mam nadzieje, ze mialas fajne wakacje...dawaj zdjecia!!! smile  Pzdr

 

#5 2012-02-21 13:41:50

kangur

Re: Wietnam

Zdjecia juz sa...mam zaskok jak swinia podskok wink Juz sie za nie biore, pzdr smile

 

#6 2012-02-22 10:02:00

Mikus

Re: Wietnam

inaok: czesc smile ...tak jak pisalem, my w viet niezle poszalelismy...ten pociag to byl sypialny pierwsza klasa...pewnie w drugiej klasie i normalnym wagonie byloby duuuzo taniej...czasem sie niepotrzebnie szaleje smile lepiej bylo spozytkowac ta kase na overnight rejs po halong bay...polak madry po szkodzie wink  pzdr

 

#7 2012-02-22 14:53:59

AniaMW

Re: Wietnam

Inga, b. cenne wskazówki! Na razie nie wybieram się do Wietnamu, ale warto zapamiętywać takie konkrety, dzięki smile

 

#8 2012-02-24 07:25:32

krakowianka

Re: Wietnam

Dzieki Mikus za cenne informacje. Wlasnie na takie wiadomosci czekalam. Ja lece do Wietnamu we wrzesniu i jestem w trakcie czytania wszystkiego na temat tego kraju. Pozdrawiam krakowiankai smile

 

#9 2012-02-24 10:55:07

inaok

Re: Wietnam

 

#10 2012-02-25 16:35:13

krakowianka

Re: Wietnam

Czesc inaok. Tobie rowniez dzieki za informacje. W Wietnamie bedziemy cztery dni,po nim jedziemy do Malezji,Kambodzy ,Filipin i Tajlandi. Czytalam Twoja relacje z Malezji,bardzo cenne wskazowki.

Powiedzcie mi co na pierwszym miejscu zwiedzic w Hanoi i na co zwrocic szczegolna uwage?
Dzieki i pozdrawiam

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh