Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-02-17 19:58:53

piea

wczorajszy Tłusty Czwartek

Wczoraj się nie dało, bo była przerwa techniczna, ale dzisiaj...choc juz po fakcie, jednakże można sobie to wczorajsze słodkie szaleństwo przypomniećsmile

"Góra pączków, za tą górą
Tłuste placki z konfiturą,
Za plackami misa chrustu,
Bo to dzisiaj są zapusty.
Przez dzień cały się zajada,
A wieczorem maskarada:
Janek włożył ojca spodnie,
Choć mu bardzo niewygodnie,
Zosia - suknię babci Marty
I kapelusz jej podarty,
Franek sadzy wziął z komina,
Bo udawać chce Murzyna.
W tłusty czwartek się swawoli,
Później czasem brzuszek boli"
smilesmilesmile

Władysław Broniewski

 

#2 2012-02-18 12:21:06

kangur

Re: wczorajszy Tłusty Czwartek

Bylem zszokowany wiadomosia, ze w Tlusty Czwartek zjedzono w Polsce 95.000.000 paczkow (!!!), co daje 2,5 paczka na glowe, wliczajac w to niemowlaki i tych co nie lubia paczkow (ponoc sa i tacy). Za pieniadze, ktore Polacy wydali na paczki mozna by kupic 406 dwupokojowych mieszkan w Warszawie tongue tongue tongue

Australijskim paczkom baaardzo daleko do naszych, ale "prawdziwe" polskie paczki mozna kupic w polskich sklepach albo zamowic u paru pan, ktore sie w tym specjalizuja.

Kiedys probowalismy ze szwagrem zrobic paczki. Pachnialy pieknie, smakowaly tak sobie...i mozna bylo nimi szyby wibijac smile  Ale i tak zostaly zjedzone smile

 

#3 2012-02-18 14:53:02

anulka

Re: wczorajszy Tłusty Czwartek

takie swojskie pączki są najlepsze, no i oczywiście to zależy kto je zrobił smile

 

#4 2012-02-18 16:25:05

PAVULON

Re: wczorajszy Tłusty Czwartek

cóz to 2,5 pączka na głowę?przyznajcie sie ILE NAPRAWDĘ udało się wam zmieścić...?

 

#5 2012-02-18 18:05:53

katerina

Re: wczorajszy Tłusty Czwartek

Zazdroszcze,w Grecji nie ma paczkow:(
Na szczescie odbije sobie za kilka dni podczas wizyty u rodzicow:)

 

#6 2012-02-18 21:02:09

lagatta

Re: wczorajszy Tłusty Czwartek

W tym roku niestety nie zjadłam ani jednego pączka  sad  U mnie sprzedawali tylko robione na smalcu, a że od roku jestem wegetarianką, to taki pączek odpada. W przyszłym roku albo zamówię wegańskie albo sama będę próbować zrobić.

 

#7 2012-02-19 08:09:22

kangur

Re: wczorajszy Tłusty Czwartek

W tym roku zjadlem jednego paczka, ale pamietam Tuste Czwartki w Polsce. Jednego roku zjadlem 7 sztuk w pracy i 5 w domu tongue To dopiero musiala byc bomba kaloryczna smile  Pamietam konkurs na zjedzenia paczka bez oblizania sie. Bardzo trudne do wykonania ale da sie zrobic. Trzeba poprostu wpakowac calego paczka na raz do buzi...inaczej sie nie da - bedziesz musial sie oblizac. Kto nie wierzy niech sprobuje smile

Ostatnio edytowany przez kangur (2012-02-19 08:10:19)

 

#8 2012-02-20 16:50:49

rl98ps

Re: wczorajszy Tłusty Czwartek

 

#9 2012-02-20 18:47:56

Michasia_Bogus

Re: wczorajszy Tłusty Czwartek

Travelmaniakowe łasuchy
teraz płaczą do poduchy-
po tej kulinarnej zbrodni
już nie mogą dopiąc spodni!
W boczki poszły kilogramy...
a więc nowy problem mamy,
bo się zbliża wiosna,lato...
czy jest jakaś rada na to?
Chociaż dzisiaj snieg na dworze
gimnastyka Wam pomoże-
szczupłe będą Wasze boki...
więc do działa obiboki! smile

 

#10 2012-02-21 09:59:09

Mikus

Re: wczorajszy Tłusty Czwartek

ja zjadlem jakies 8 pączków  plus z 10 tych malutkich...na dzien dzisiejszy na dzwiek slowa paczek robi mi sie niedobrze smile

 

#11 2012-02-21 11:36:13

Kasia6555

Re: wczorajszy Tłusty Czwartek

Mikus..cos w tym jest....ja zjadłam tylko dwa ale i tak nie moge teraz o paczkach słuchac.....Co roku obiebuje sobie,ze nie będe jadła paczka w tłusty czwartek-bo nie da sie ukryc ,ze te paczki wtedy sa najochydniejsze-przesmazone na spalonym tłuszczu,mało kiedy takie bardzo,bardzo swieże .....ale jakos zawsze daje się skusić.......

 

#12 2012-02-21 13:37:15

kasik364

Re: wczorajszy Tłusty Czwartek

a ja tam od tłustego czwartku wolę ostatki smile dla mnie śledzie to najlepsze słodycze wink oczywiście pączusia zjadłam jednego żeby tradycji stało się za dość na ale na jednym sledziu na pewno dziś nie poprzestanę  big_smile

 

#13 2012-02-21 20:14:10

maciekart

Re: wczorajszy Tłusty Czwartek

A ja w tłusty czwartek zjadłem 4 pączki ... a po tłustym czwartku nawet schudłem haha smile kangur to nieźle jak Polacy tyle zjedli big_smile ale ja i tak nie rozumiem jak można w taki dzień nie zjeść pączka ! Pozdrawiam...

 

#14 2012-02-23 11:28:56

kangur

Re: wczorajszy Tłusty Czwartek

Hahaha big_smile  Kasik, widze, ze mamy takie same gusta kulinarne jesli chodzi o slodycze smile śledzie i zeberka z grilla to najlepsza slodka chwila tongue

 

#15 2012-02-24 10:00:30

piea

Re: wczorajszy Tłusty Czwartek

tradycyjnie czy się lubi czy nie - w tłusty czwartek trzeba zjeść chociaż jednego! no wypadałoby ......
ja zaliczyłam 2! i nie żebym za nimi przepadała, ale tak mi smakowały (bo i normalnie w ogóle nie jadam) ze z łakomstwa pożarłam dwa!
znam tez takich (jw:)) , co ze słodyczy najbardziej lubią śledzie! smile), a po sledziu pączki:))
PS. mój syn pożarł jednego roku 11 sztuk!!! wyobrażacie to sobie?
a najlepsze jest to, ze nie utył po tym ani grama!

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh