Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-02-06 11:57:30

trotamundos

Wypożyczenie samochodu w Tunezji

Wie ktoś może jak jest z wypożyczeniem auta w Tunezji? Wybieramy się tam w maju i myśleliśmy o wypożyczeniu samochodu, aby zwiedzić część kraju, a będzie z nami małe dziecko, więc auto byłoby wygodniejsze niż np. autobusy:)

 

#2 2012-02-07 11:01:17

lagatta

Re: Wypożyczenie samochodu w Tunezji

Dziewczyny powiem szczerze, że wynajęcie samochodu w Tunezji to jak dla mnie nie najlepszy pomysł. Tunezyjczycy jeżdżą jak wariaci, nie przestrzegają przepisów i non stop trąbią, oszaleć można. Myślę, że to jest po prostu niebezpieczne, zwłaszcza jadąc z małym dzieckiem.

 

#3 2012-02-07 13:11:34

trotamundos

Re: Wypożyczenie samochodu w Tunezji

Dziękuje:) też właśnie pomyślałam, że u nich kultura na drodze nie występuje, a widziałam w Turcji sposób ich jazdy i podziękuje ;p

 

#4 2012-02-07 13:31:04

climber

Re: Wypożyczenie samochodu w Tunezji

A ja się nie zgodzę. Samochodów jeździ niewiele (poza Tunisem), kultura jazdy podobna jak w Maroku, drogi bardzo dobrej jakości, kierowcy nie jeżdżą szybko. Trąbią natomiast z powodów bezpieczeństwa, na wypadek gdyby ktoś kogoś nie zauważył w lusterku :-).Zadadniczo w mojej opinii nie ma problemu. Natomiast wypożyczenie auta jest dosyć drogie. Działają tam wszystkie większe firmy typu rent a car. Pozdrawiam!

 

#5 2012-02-07 17:50:16

gonia

Re: Wypożyczenie samochodu w Tunezji

Jeżeli jeżdzą tam jak w Egipcie  to chyba nie najlepszym pomysłem było by wypożyczyć samochód.
A jak jest z komunikacją publiczną? Czy bez problemów można się nią poruszać po kraju? Czy raczej lepiej jest zwiedzać z wycieczkami zorganizowanymi? Dodam, że wyjazd był by z małymi dziećmi.

Ostatnio edytowany przez gonia (2012-02-07 17:50:52)

 

#6 2012-02-07 20:35:14

AniaMW

Re: Wypożyczenie samochodu w Tunezji

My objechaliśmy spory kawałek Tunezji autem (może w przypływie wolnego czasu napiszę relację!) i nie było ŻADNYCH problemów z miejscowymi użytkownikami dróg!!! Z tym, że jechaliśmy własnym autem (nie wypożyczanym), przez Włochy - chcieliśmy więcej zobaczyc jeszcze po drodze, m.in. na Sycylii; a w drodze powrotnej płynęliśmy juz do Neapolu, żeby skrócić jazdę. Problemy z "miejscowymi" na drodze to owszem, były i to spore, ale nie w TN (!) ale na Sycylii, poza autostradą. Jazda po włoskim południu to masakra, oni tam wszyscy mają poobijane auta i uważają to chyba za NORMĘ sad

 

#7 2012-02-08 11:35:44

trotamundos

Re: Wypożyczenie samochodu w Tunezji

Zobaczymy na miejscu czy odważymy się na wypożyczenie samochodu czy zdecydujemy się na autobusy smile)

 

#8 2013-05-24 13:32:35

OWAkces_PL

Re: Wypożyczenie samochodu w Tunezji

Ja także jestem zdania,że wynajmowanie samochodu w Tunezji to zły pomysł,szczególnie jeżeli podróżujemy tam z dzieckiem. Autobusy to lepszy środek transportu,ale czasem potrafi być bardzo tłocznie,szczególnie w godzinach szczytu.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh