Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Grecja
  •  » Kefalonia - warto? Potrzebuję informacji

#1 2012-01-26 22:41:53

niania78

Kefalonia - warto? Potrzebuję informacji

Zainteresowała mnie ta wyspa, ale jakoś ciężko mi coś znaleźć z zorganizowanych wycieczek...Każda informacja się przyda smile

 

#2 2012-01-27 14:39:34

piea

Re: Kefalonia - warto? Potrzebuję informacji

hej nianiu,
Obawiam się, że na Kefalonię nie pojedzisz  z żadnego polskiego Biura Podrózy! , ponieważ Biura nie maja w ogóle takiej destynacji. Z tego co się zorientowałam będąc tam na miejscu- na Kefalonii nie ma tak masowej turystyki jak na pobliskim Zakynthosie, czy innej wyspie jońskiej- Korfu; tam raczej kwitnie turystyka indywidualna lub z biur niemieckich, angielskich? , ale w znacznie bardziej ograniczonym zakresie; nie ma tam takiej ilosci hoteli i bazy turystycznej jak na innych wyspach; hoteli jest niewiele, raczej małe, kameralne, rodzinne, nie żadne kolosy- sieciówki;
Najlepiej poszukac bezpośredniego wynajmu u greków na stronach internetowych; a dostać na wyspę  się można najprościej promem z Zakynthosu lub Itaki (ale na Itake nie ma juz tez ofert- choć kiedyś wiem, że były oferty z BP "Itaka" na Itakęsmile);
Sugeruję zapytać naszej travelmaniakowej "greczynki"- czyli Kateriny, mieszkającej w Grecji:) , na pewno podeśle Ci jakieś przydatne linki.
A moją relację z jednodniowego pobytu na zjawiskowej Kefalonii znajdziesz tu:
http://www.travelmaniacy.pl/profil,169,podroze,3048,grecja

 

#3 2012-01-27 18:02:33

rl98ps

Re: Kefalonia - warto? Potrzebuję informacji

Ostatnio na glownej www.wp.pl było o Kefalonii, poniżej link:

http://turystyka.wp.pl/gid,11237451,title,kefalonia--jedna-z-najpiekniejszych-greckich-wysp,galeria_zdjecie.html

wiecej nie pomogę, sama nie byłam i nie znam nikogo kto moglby tam być.

 

#4 2012-01-27 18:07:20

rl98ps

Re: Kefalonia - warto? Potrzebuję informacji

Znalazłam w sieci info o wycieczkach, może się przyda:

http://pl.tripadvisor.com/SmartDeals-g189457-Cephalonia_Ionian_Islands-Hotel-Deals.html

http://www.holidaycheck.pl/city-Informacje+turystyczne_Kefalonia-oid_12762.html

http://www.zorbas.pl/zakynthos/kefalonia/

 

#5 2012-01-27 23:13:49

niania78

Re: Kefalonia - warto? Potrzebuję informacji

smilesmilesmilesmile
Serdecznie dziękuję..mam trochę wolnego "pomęczę" się pięknem tej wyspy na świętą noc wink....
a z tym brakiem destynacji to się domyślałam..jakoś nigdy nie rzuciła mi się w oczy
a na wirtualnej ją dojrzał mój Mężuś i mi podesłał żebym oczka nacieszyła

 

#6 2012-02-01 13:27:46

SacRum

Re: Kefalonia - warto? Potrzebuję informacji

Witam. Od 4 lat latam na ta wyspe... do niedawna bylo to bardzo trudne... samolot LOT-u do Aten po czym przesiadka na Olympics na Kefallonie.... ale cos sie ruszylo:) Od lipca startuje norwegian Wa-wa - Kefalonia big_smile

 

#7 2012-02-01 15:17:41

niania78

Re: Kefalonia - warto? Potrzebuję informacji

smile
Super! mam pomysł na wrzesień co do tej wyspy..ale interesują mnie jeszcze koszty przelot plus nocleg.Bo rozumiem że korzystasz z kwater prywatnych/pensjonatów..Masz jakieś rozeznanie..napisz jak możesz parę słówek..
Dziękuję

 

#8 2012-02-01 16:53:31

katerina

Re: Kefalonia - warto? Potrzebuję informacji

Kefalonia to rzeczywiscie przepiekna wyspa jeszcze w miare nie odkryta przez masowa turystyke:)Podobnie jak Lefkada,z ktorej zreszta najlatwiej dostac sie na Kefalonie.Polaczenie promowe z wszystkimi sasiednimi wyspami tj.Zakynthos,Lefkada czy Itaka lub promy z Patry,Igumenitsy,Kilini.Loty jak datad tylko z Niemiec czy Anglii,ale tez slyszalam,ze ma ruszyc polaczenie Norwegian z Warszawy jak napisano powyzej,w przeciwnym razie lot do Salonik czy Aten i dojazd na wlasna reke.Must na Kefalonii to plaza Myrtos Beach,a najpopularniejszy hotel wsrod polskich turystow to Princes,mozna tez wynajac studio przez booking.Rozklad promow w kilku jezykach tutaj http://www.ferries-greece.com/gr/greek_islands/ionian/kefalonia_ferries/kefalonia.asp

 

#9 2012-02-01 19:13:20

niania78

Re: Kefalonia - warto? Potrzebuję informacji

Dziękuję słynnej polskiego pochodzenia greczynce smile zaglądam

 

#10 2012-02-01 19:56:49

SacRum

Re: Kefalonia - warto? Potrzebuję informacji

Dużo by pisac ... A tak po krotce ... bilety samolotowe ok 1500 zl na osobe ( w zależnosci jakie beda ceny LOT-u), alternatywa jest dojazd z Aten na Kefallonie autobusem (w bilet wliczony jest autobus+prom z Patry ok 60 euro). Z tego co jeszcze wiem smile norwegian nie lata sobie sam dla siebie tylko na zlecenie jakiegos biura podrozy... (jakiego w Polsce nie mam pojecia ale warto by bylo zadzwonic do biura podrozy Carpe Diem - carpediem.com.gr bo to oni chcieli nawiazac wspolprace z Polska). Jezeli chodzi o kwatery to ceny w granicach 25-45 za dobe. Pokoje z aneksem kuchennym. Polnocna czesc wyspy oblegana jest przez Anglikow poludniowa przez Czechow.... i wlasnie z Czech mozna poleciec czarterami:) a nawet wykupic cala wycieczke smile W razie pytan pisz chociaz przyznam ze latwiej byloby na priv big_smile

 

#11 2012-02-02 13:36:50

niania78

Re: Kefalonia - warto? Potrzebuję informacji

Dziękuję serdecznie...muszę to jeszcze przedyskutować z mężem ;)ale w razie pytań oczywiście napiszę na priv
Pozdrawiam Ania

 

#12 2013-06-05 20:42:30

beaben

Re: Kefalonia - warto? Potrzebuję informacji

Kochana moi znajomi prowadzą sprawdzone biuro podróży na Śląsku i mają w ofercie, choć chyba nie na stronie głównej, własnie 1 hotel w Kefalonii- super cenowo oferta! Lecę tam z moja 13 latka w sierpniu!
Podaję link do biura- najlepiej zadzwonić do nich!
artus.biz.pl  tel 32 299 91 49  email artus@artus.biz.pl
Powodzenia!
Beata

 

#13 2013-06-05 21:01:56

piea

Re: Kefalonia - warto? Potrzebuję informacji

jeszcze nie tak dawno nie było z polskich BP żadnych ofert na tę wyspę, ale w tym roku sporo się już takich ofert  pojawiło; można też poszukać jakiegoś wygodnego połączenia z wyspą i zorganizowac sobie takie wakacje samemu, wystarczy tylko poszukać  hotelu, który nam odpowiada i lecieć na przepiękną Kefalonię, bo naprawdę warto....

 

#14 2013-06-05 21:20:49

Soniza89

Re: Kefalonia - warto? Potrzebuję informacji

Dokladnie , od tego roku  w biurach podrozy pojawily sie oferty wczasowe na Kefalonie i Lefkade m.in ma je ITAKA I GRECOS

 

#15 2013-07-04 10:33:26

Hotel_Lidia_pl

Re: Kefalonia - warto? Potrzebuję informacji

Zgadza się,jednak same koszty także są dosyć wysokie,wiec tutaj musimy mieć to na uwadze. Wyspa jak najbardziej godna uwagi i odwiedzin, przez to że jest tam mniejsza liczba turystów, można też solidnie wypocząć.

 
  • Index
  •  » Grecja
  •  » Kefalonia - warto? Potrzebuję informacji

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh