Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Grecja
  •  » Grecja- na jakiej wyspie byłeś? Co polecasz?

#1 2012-01-20 01:31:16

TwojaPlaneta

Grecja- na jakiej wyspie byłeś? Co polecasz?

Jakie greckie wyspy polecacie? Rok temu byłem na Korfu w miejscowości Sidari. Jednym słowem- fantastycznie. Piękne klify, mnóstwo zieleni, zatoczek, kanałów. Brzegiem można było chodzić godzinami odkrywając nowe miejsca... A do tego zarys albańskich gór po drugiej stronie morza. Jeden minus- niezbyt szeroka, brudna, kamienista plaża. I zimne morze- w sumie dwa minusy.

Jakie macie doświadczenia z Greckimi wyspami? Co polecacie a co nie?

 

#2 2012-01-20 01:47:04

Fresh

Re: Grecja- na jakiej wyspie byłeś? Co polecasz?

 

#3 2012-01-20 02:00:48

TwojaPlaneta

Re: Grecja- na jakiej wyspie byłeś? Co polecasz?

dzięki za poradnik wink   Ciekawe jakie ludzie mają opinie o tych wyspach smile

 

#4 2012-01-20 10:05:01

piea

Re: Grecja- na jakiej wyspie byłeś? Co polecasz?

Grecja to bardzo dobry kierunek na wakacje! i to zarówno część kontynentalna jak i jej liczne wyspy:))
Ja osobiscie byłam w Grecji kilkakrotnie: na objazdówce klasycznej, na pobycie na Chalkidiki (z Chalkidiki  byłam też  na malutkiej wysepce Amouliani) , a z wysp byłam dwukrotnie na pobytach wypoczynkowych na Krecie i Zakynthosie, natomiast przy okazji pobytu na w/w wyspach - wybrałam się też na całodniowe wycieczki - na Santorini i Kefalonięsmile
Każda grecka wyspa czy zakątek na stałym lądzie jest inny, oferuje  turyście co innego, rózne atrakcje  itd; ale zawsze wspólna jest tu :  kuchnia, klimat greckich miasteczek,  piekne widoki i gwarantowana POGODA!!! (od maja do września) pogoda jest tam po prostu Wspaniała! 
oczywiście wyspy posiadają pewną własną odrębność i specyfikę np. w specjalnościach kuchni,tradycji,  itd,  ale jednak i tak bardzo silnie jest wyczuwalny "wspólny, grecki mianownik"

Spore grono miłośników Grecji jeździ do tego kraju ze względu na liczne zabytki; które moim zdaniem, mimo ich niekwestionowanego piękna-  nie są najciekawsze w Europie...; jednakże Grecja- to w końcu kolebka naszej cywilizacji! i nawet jeśli nie TRZEBA, to przynajmniej WYPADA to zobaczyćsmile

Poza tym zarówno Peloponez, riwiera olimpijska jak i "trzy palce" półwyspu Chalkidiki oferują turystom potężną bazę wypoczynkową. Tu bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Wyspy mają juz nieco inny klimat, są bardziej niezależne i "odizolowane" od Grecji kontynentalnej , czuje się odrębność każdej z nich, jak  również i ich mieszkańców którzy dumnie szczycą się, że są mieszkańcami  właśnie danej wyspy!  i mocno podkreślają swoją odrębność.

Wypoczynek na wyspach to bardzo popularna forma turystyki, tu koneserzy  zabytków znajdą to czego szukają (głównie Kreta, i Wyspy Dodekanezu), amatorzy żeglarstwa   pływają najczęściej pomiędzy urokliwymi wyspami malowniczych Cyklad, a koneserzy plenerów i przyrodniczych cudowności natury zaskokoją swoje apetyty  m.in. na wyspach jońskich!
Ci, co kochają aktywną turystykę i sporty wodne też się nie zawiodą; w Grecji jest całe mnóstwo malowniczych plenerów, wąwozów, górskich szlaków, jaskiń i szlaków do przemierzania w turystyce pieszej.

W każdym bądź razie- gdzie byśmy nie pojechali - zawsze znajdziemy w Grecji coś ciekawego, coś urokliwego....,coś,  co nas pozytywnie zaskoczy....zauroczy.....;

Czekają tam na Nas piękne zatoczki z dzikimi plażami, zawsze znajdziemy tam klimatyczną tawernę kuszącą zapachami przepysznej, miejscowej  kuchnii, malutkie, klimatyczne lokaliki gdzie sączy się grecka muzyka i gdzie zawsze znajdzie się orzeźwiająca frappe lub rozkosznie zimny Mythos:)

Kto Grecję zna,  ten będzie tam co jakiś czas wracał na pewno, a kto jej jeszcze nie zna- to najwyższa pora na Greckie Wakacje!

Ostatnio edytowany przez piea (2012-09-27 19:39:03)

 

#5 2012-01-20 19:00:16

katerina

Re: Grecja- na jakiej wyspie byłeś? Co polecasz?

http://youtu.be/f5VcbfNmGbI
Az 3 plaze wybrane do 10 jako najlepsze greckie na wyspie Lefkada!Oprocz Lefkady polecam Zakynthos,Krete i Santorini oraz cale Cyklady!Na forum znajdziesz sporo pieknych galerii i opisow.
http://youtu.be/fJxtWS-6NzU
http://youtu.be/Pt5chx1TLLA

 

#6 2012-01-21 14:23:39

TwojaPlaneta

Re: Grecja- na jakiej wyspie byłeś? Co polecasz?

 

#7 2012-01-24 21:59:23

piea

Re: Grecja- na jakiej wyspie byłeś? Co polecasz?

urzekły mnie wszystkie na których byłam...choć każda czym innym...., wspomnienia mam  rewelacyjne z każdego miejsca, może na którąś bym nawet wróciła, ale jest jeszcze tyle na których nie byłam w ogóle...., że zawsze gna mnie w nowe miejsce..., może kiedyś dojrzeję do powrotów, ale mamy zbyt mało urlopu żeby i odkrywać wciąż  nowe i wracać do poprzednich....

 

#8 2012-01-27 14:37:21

gonia

Re: Grecja- na jakiej wyspie byłeś? Co polecasz?

Mnie urzekła Kreta. Na pewno jeszcze kiedyś tam wrócę ale jeszcze nie teraz gdyż uważam podobnie jak piea, że jest jeszcze zbyt dużo miejsc do zobaczenia ...

Ostatnio edytowany przez gonia (2012-01-27 14:37:58)

 

#9 2012-02-17 09:37:22

TwojaPlaneta

Re: Grecja- na jakiej wyspie byłeś? Co polecasz?

Ja bym wrócił właściwie do każdego miejsca w którym byłem... Ale właśnie- życie jest za krótkie na powroty smile Trzeba zobaczyć cały świat smile

 

#10 2012-02-17 13:23:32

trotamundos

Re: Grecja- na jakiej wyspie byłeś? Co polecasz?

Polecam Kretęsmile Byłam też na Eubei i też jest cudowna. Ale chyba każda Wyspa Grecka czymś zachwyci każdego smile)

 

#11 2012-02-19 19:34:17

Fedyk

Re: Grecja- na jakiej wyspie byłeś? Co polecasz?

Byłem na kontynencie wędrując przez miesiąc. Jednak na wyspach Rodos ( 2009 ) i Korfu ( 2010 ) odpoczywa się inaczej. Różnią się klimatem. Rodos sucha, Korfu bardzo zielona ( komary ).  Osobiście lubię zwiedzać. Na obu wyspach jest wiele ciekawych miejsc dla pragnących zetknąć się z historią starożytnych Greków. Choć na Rodos zdecydowanie więcej. Miejsc do plażowania wszędzie jest sporo, i bardzo podobnie, czyli głównie kamieniście i żwirowo. Są i piękne piaszczyste zatoczki. Gdybym miał wybierać na ponowny pobyt, to raczej Rodos.
W tym roku lecę na Kretę 13 maja do miejscowości Bali.    Do zobaczenia :cool

Ostatnio edytowany przez Fedyk (2012-02-19 19:35:38)

 

#12 2012-02-20 10:19:22

roman_gor

Re: Grecja- na jakiej wyspie byłeś? Co polecasz?

Grecję kontynentalną   podziwialiśmy dwukrotnie /2004r. i 2009r./. W 2004r. zwiedziliśmy wyspę SKIATHOS, a w 2007r. odpoczywaliśmy na wyspie KORFU.  Grecja to piękny kraj i każdy znajdzie coś dla siebie /dużo słońca, piaszczyste plaże, urokliwe zakątki  , cudowne zabytki, wspaniałą roślinność, miłych ludzi/. Polecamy  to warto zobaczyć.

 

#13 2012-02-20 17:35:31

trotamundos

Re: Grecja- na jakiej wyspie byłeś? Co polecasz?

Fedyk widzę ze pobyt spędzisz w Bali na Krecie:) Mieszkałam tam przez 3 miesiące. Strasznie spokojne i mało oblegane miejsce:)

 

#14 2012-02-21 20:29:52

Fedyk

Re: Grecja- na jakiej wyspie byłeś? Co polecasz?

 

#15 2012-04-29 21:58:15

DworDziekanow_pl

Re: Grecja- na jakiej wyspie byłeś? Co polecasz?

Santorini - najpiękniejsze widoki

Santorini nazywana przez mieszkańców Kalliste czyli najpiękniejsza jest skalistą wyspą, położoną na archipelagu Cyklad na Morzu Egejskim Niepowtarzalne krajobrazy i oryginalny kształt wyspy to wynik wybuchu wulkanu, który miał miejsce ok. 1600 lat p.n.e. W wyniku tej najpotężniejszej na świecie erupcji wulkanu, dotychczas okrągła wyspa, została niemalże zatopiona na dnie oceanu. Od tego momentu Santorini ma kształt półksiężyca (zwanego kaldera) o powierzchni zaledwie 76 km kwadratowych. Nie wybieraj się na wyspę bez aparatu!

Gawdos – najlepsza „nieodkryta” wyspa

Ponoć Gawdos to ta sama wyspa opisana w Odysei Homera jako Ogygia - miejsce gdzie wiedźma Kalipso więziła przez 7 lat Odyseusza. Mieszka tu niewiele, bo ponad 40 osób. Krajobraz wyspy nie zmienił się nic a nic przez ostatnie 40 lat. Tu nie dziwią nikogo turyści śpiący dziko na plaży. Człowiek może czuć się zupełnie wolny. Wyspa jest popularna wśród szukających natchnienia artystów z całej Europy. Miejscowa legenda głosi, że jeśli wiatr wieje w nieodpowiednim kierunku, to wydostanie się z wyspy jest niemożliwe.

Tak właściwie tutaj masz top 10 Greckich wysp.

turystyka.wp.pl/gid,11236230,title,top-10-wysp-greckich,zdjecie,qmtmmsssk,galeria_zdjecie.html

 
  • Index
  •  » Grecja
  •  » Grecja- na jakiej wyspie byłeś? Co polecasz?

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh