Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-01-13 21:50:58

akna

Zima w Egipcie

W ostatnim tygodniu stycznia mam zaplanowany wyjazd do Sharm El Sheik. Gdy sprawdzam pogode wychodzi na to ze jest tam obecnie 19-21 st C a w nocy ok 13. Mimo to, czytam opisy ludzi, ze mozna sie jak najbardziej opalac, plywac w podgrzewanych basenach, a takze w morzu gdyz jest ono cieplejsze niz powietrze.

Wyjazd i tak na pewno bedzie udany ale chcialabym wiedziec na co sie nastawic, jakie ubrania wziac i czy np. bede mogla sobie posnorklowac z fajka czy bedzie po prostu za zimno.

Z gory dzieki za odpowiedzi i wszelkie porady!

 

#2 2012-01-14 10:06:49

piea

Re: Zima w Egipcie

ja zimą nie byłam, ale znam dobrze różnych egiptomaniaków i wszyscy twierdzą to samo: w dzień przyjemnie ciepło, można się kąpać i poplażować,  ranki i wieczory chłodne, no i częsty zimny dość nieprzyjemny wiatr..., ale dacie radę!smile

 

#3 2012-01-14 13:48:36

Maja

Re: Zima w Egipcie

Ja byłam w lutym i jeśli chodzi o temperatury szału nie było. Jeszcze w miarę ciepło było na południu Egiptu, ale już w środkowym Egipcie i na północy bez zakrytych butów i cieplejszego swetra było za zimno. Temperatura wody raczej zbliżona do tej w Bałtyku latem.  Nikt się też nie kąpał, niewiele osób leżało na plaży, ale może po prostu trafiłam na gorszą pogodę…

Ostatnio edytowany przez Maja (2012-01-15 01:46:50)

 

#4 2012-01-14 22:17:49

anet_zb

Re: Zima w Egipcie

My byliśmy w styczniu i w lutym w Sharm el Sheik w- ciągu dnia było bardzo ciepło - można było smażyć się na słoneczku i kąpać w morzu. Wieczory były nieco chłodniejsze ale sam sweter lub ciepła bluza wystarczyły.Życzymy wspaniałego wypoczynku i pięknych wrażeń.  Jeśli będziesz miała ochotę wybierz się na wycieczkę do kolorowego kanionu, naprawdę warto.smile

 

#5 2012-01-15 00:28:46

akna

Re: Zima w Egipcie

Dzieki wielkie za sugestie! Spakuje sie zatem na cieplo zimno smile Mam nadzieje, ze uda mi sie juz bezposrednio tam wykupic jakies wycieczki, Wielki kanion jest jak najbardziej na liscie. Czy orientujecie sie jak daleko jest z Sharmu do piramid i czy taka wyprawa jest w obecnej sytuacji bezpieczna?

 

#6 2012-01-15 12:42:32

anet_zb

Re: Zima w Egipcie

z Sherm do Kairu jest ok.500 km, wyjazdy organizowane są w godz. nocnych. Najczęściej wyjazd jest o godz. 2 w nocy i o 7 rano już w Kairze. Ostatnio byliśmy tam dwa lata temu, teraz sytuacja trochę się zmieniła ale zapewne organizowane są wyjazdy i powinno być bezpiecznie.

 

#7 2012-01-15 20:26:27

suomilive

Re: Zima w Egipcie

Hejka!

Ja bylam niedawno, w okresie swiatecznym, z mezem bez zorganizowanego wyjazdu 10 dni w Kairze, pojechalismy tez nocny pociagiem do Luksoru. Wloczylam sie po Kairze bez zadnych ograniczen, jedyne miejsce ktore mogloby byc niebezpieczne to plac al Tahrir w centrum Kairu (Sadat, to przystanek metra przy al Tahrir), chciaz my tez tam bylismy wiele razy i nic sie ni dzialo, jest tam obozowisko demonstrantow, namioty i caly czas sa tam grupy ludzi, ale podczas naszego 10 dniowego pobytu nic sie tam nie wydarzylo. Zreszta kazdy nam to mowil, ludzie na ulicach, na lotnisku, w hotelu, ze turysci sa bezpieczni, jedyne co to nie zblizac sie z aparatem fotograficznym do al Tahrir. Ale jak ty masz zamiar jechac na wycieczke pod piramidy to nawet nie bedziesz przejezdzala przez centrum Kairu. Bo piramidy sa po drugiej stronie miasta. Ja bylam dwa razy pod piramidami i jezdzilabym tam codziennie, gdyby nie wstep i wszyscy ci naciagacze.  Bo samo miejsce, teren piramid  jest niesamowite, jak dla mnie to miejsce jest przepelnione jakas niesamowita energia. Ja tam bylam bez wycieczki i moglam sie wloczyc po terenie piramid ile chcialam, spedzilismy z mezem tam dwa dni, niestety zamykaja o 16, ale potem pojechalismy z miejscowymi na pustynie, na zachod slonca i to bylo przecudowne. Ja osobiscie polecalabym wszystkim wyjazd na wlasna reke, otwartosc na miejscowych ludzi, ktorzy naprawde sa bardzo sympatyczni. Ale kazdy lubi co innego, ja osobiscie nie cierpie zorganizowanych wycieczek.

Ostatnio edytowany przez suomilive (2012-01-15 20:26:55)

 

#8 2012-01-17 17:08:10

akna

Re: Zima w Egipcie

A sluchajcie, moze mi ktos jeszcze zdazy odpowiedziec jak jest z waluta. Czy najlepiej brac dolary, euro czy funty? Ktory z nich ma najlepszy przelicznik? No i ten nieszczesny bakszysz czy da sie go jakos ominac? Oczywiscie jesli ktos sobie na niego zarobil to jak najbardziej dam wedle mojego uznania. Ale nie cierpie wyludzaczy, ktorzy sie domagaja zaplaty jak nic nie zrobili a przy tym sa chamscy.

A w poscie wyzej mialam oczywiscie na mysli Kolorowy Kanion a nie Wielki wink

 

#9 2012-01-17 20:19:23

anet_zb

Re: Zima w Egipcie

Bakszysz w takich krajach jak Egipt jest na porządku dziennym - np. drobne datki za sprzątanie pokoju, wniesienie walizek do pokoju, w knajpkach. Czasami sami dajemy naciągać się naciągaczom w bardzo naiwny sposób, a oni tylko to wykorzystują. My osobiście nie spotkaliśmy się z chamstwem.  Należy pamiętać o tym, że jeśli wejdzie się do sklepu i zacznie targować to niemile widziane jest odejście bez dokonania zakupu.
Najlepiej mieć ze sobą dolary, które można wymieniać na funty.

 

#10 2012-01-18 14:39:57

Inez

Re: Zima w Egipcie

Witam! akna, jak wrócisz, to napisz jak było. Lecę w marcu i też jestem ciekawa, czy są organizowane wycieczki do Kairu? Pozdrawiam smile

 

#11 2012-02-06 18:26:56

Inez

Re: Zima w Egipcie

Czy ktoś wrócił w najbliższym czasie z Egiptu? Jaka jest sytuacja? Czy jest bezpiecznie?

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh