Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-12-27 22:15:19

Hanni_Salsa

Co zobaczyc w Helsinkach i w Tallinie?

Witam serdecznie!
Latem wybieram sie do Helsinek na kilka dni i mam tez zamiar przeplynac promem do Tallina na jeden lub dwa dni. Wiecie moze co szczegolnie warto tam zobaczyc i zjesc ? Zawsze jak gdzies jade staram sie skosztowac potraw tego kraju.
Pozdrawiam z Berlina!

 

#2 2011-12-30 12:32:42

Bernadeta_eu

Re: Co zobaczyc w Helsinkach i w Tallinie?

Szczerze mówiąc to nigdy tam nie byłem,wiec ciężko mi opisać co można tam zwiedzić... A nie nawet jak kształtują się ceny. Może ktoś już był i napisze coś więcej. Czekamy na informacje.

 

#3 2012-02-18 00:25:12

TrzyKafki_pl

Re: Co zobaczyc w Helsinkach i w Tallinie?

Wycieczkę zaczynamy od najdłuższej ulicy Helsinek - Mannerhaimintie. Idąc z północy na południe, pierwszy istotny punkt, to opera i zaraz obok po lewej stronie park Hesparianpuisto oraz małe jeziorko Töölönlahti. Przechodzimy na drugą stronę ulicy...

 

#4 2012-02-18 11:37:31

AniaMW

Re: Co zobaczyc w Helsinkach i w Tallinie?

Poza "niezbędnikiem" istotnych miejsc, które w Helsinkach zlokalizowane są blisko portu: Plac Targowy i Senacki, z otaczającymi budowlami takimi jak pałac prezydencki, gmachy ministerialne, stary ratusz, katedra prawosławna, protestancka i katolicka,... itd., są 2 obiekty wyjątkowe, które dla mnie osobiście stanowią "znak szczególny" Helsinek.
To:
1/ park Sibeliusa, z oryginalnym, grającym w czasie wiatru (co w Helsinkach zdarza się często) pomnikiem tego kompozytora
i 2/ Taivalahden kirkko - niezwykły, nowoczesny kościół, wyżłobiony w litej skale... od zewnątrz widać tylko skałę, trudno się nawet domyślać, że coś kryje wewnątrz.
Te 2 obiekty polecam szczególnie!
I życzę miłego pobytu w Helsinkach smile

 

#5 2013-05-15 13:40:18

PrzystanekSkandynawia

Re: Co zobaczyc w Helsinkach i w Tallinie?

Kościół w skale to nie Taivalahden kikko ale Temppelaukion kirkko wink

 

#6 2013-05-15 17:49:34

myszka

Re: Co zobaczyc w Helsinkach i w Tallinie?

Hej, w Tallinie na pewno jest taniej więc polecam zrobić zakupy. Prom kosztuje grosze a w miasteczku  jest śliczny rynek  i wiele zabytków wystarczy zapytać tylko wujka gogle. Mam znajomego stamtąd podpytam go co warto zwiedzić i zjeść i jakie są średnie ceny za takie codzienne drobiazgi. Znajomy jest marynarzem więc nie wiem czy odp szybko ale będę pamiętać o Tobie Hanni_Salsa:)

 

#7 2013-05-16 10:47:43

GdanskaNocka_pl

Re: Co zobaczyc w Helsinkach i w Tallinie?

A jest tam naprawdę tanio? Bo nigdy nie byłem w tych rejonach,jaka waluta w ogóle obowiązuje? Helsinki są mi już lepiej znane,ale cały czas jest duży znak zapytania jeśli chodzi o Tallin.

 

#8 2013-05-16 10:54:35

myszka

Re: Co zobaczyc w Helsinkach i w Tallinie?

Z tegoco wiem z Helsinek do Tallinu wiele osób jeżdzi na zakupy cotygodniowe bo nawet przy opłaceniu promu bardzo się opłaca:)

 

#9 2013-05-20 14:41:19

PrzystanekSkandynawia

Re: Co zobaczyc w Helsinkach i w Tallinie?

Tak, w rzeczy samej. W Estonii płaci się już w euro od jakiegoś czasu, ale nie da się ukryć, że trasa Helsinki-Tallinn jest bardzo oblegana ze względu na ceny, a zwłaszcza ze względu na ceny alkoholu, które w Alko w Helsinkach są na prawdę zatrważające...

 

#10 2013-05-23 21:07:04

jori

Re: Co zobaczyc w Helsinkach i w Tallinie?

Tallinn, Helsinki? Proszę bardzo:http://agartposter.republika.pl/index.htmlmstart.html

Ostatnio edytowany przez jori (2013-05-23 21:12:11)

 

#11 2013-05-24 13:31:27

OWAkces_PL

Re: Co zobaczyc w Helsinkach i w Tallinie?

Dzięki za szereg przydatnych informacji,na pewno je wykorzystam podczas planowania podróży w tamte rejony. Nie sadziłem,że aż tyle osób jeździ tam tylko i wyłącznie na zakupy:)

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh