Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Tajlandia
  •  » Tajlandia - ile kasy potrzeba na dwa tygodnie?

#1 2008-11-28 09:09:36

warzocha

Tajlandia - ile kasy potrzeba na dwa tygodnie?

Ile wydaliście na wyjazd do Tajlandii?

 

#2 2008-11-29 19:18:56

atram

Re: Tajlandia - ile kasy potrzeba na dwa tygodnie?

Caly koszt wycieczki wyniösl ok 7,5tys na 2 osoby (lot do bangkoku i spowrotem,lot z Chang Raj do Bang i do Krabi,krabi-Bangkok) z kieszonkowym ,noclegi,taxi itp

 

#3 2009-04-28 19:49:53

Ewana1987

Re: Tajlandia - ile kasy potrzeba na dwa tygodnie?

Ale jechaliście z jakiegoś biura czy na własną rękę?

 

#4 2010-09-25 18:16:52

kangur

Re: Tajlandia - ile kasy potrzeba na dwa tygodnie?

To troche przelezaly temat ale moze sie komus przyda pare informacji. Pomijam przelot i akomodacje bo to zalezy czego oczekujecie i po co do Tajlandji jedziecie itp. Ile pieniedzy zabrac na wydatki? Otoz w Tajlandji mozna wydac duzo ale nie trzeba jesli sie zna tamtejsze uklady. Bylem w Tajlandji 4 razy i moge wam zapodac pare rad jak zaoszczedzic troche grosza, ktory bedzie jak znalazl na nastepne wakacje. 1) ZAKUPY: w Tajlandji mozna kupic tanio badziewiaste ciuchy i tanio dobre ciuchy. Jak chcesz dobre ciuchy idz do duzych shoppingow w wiekszych miastach i szukaj speciali w dobrych sklepach. Gwarantuje, ze nie wydasz duzo wiecej jak na bazarku a masz super ciuchy (inna sprawa, ze to napewno frajda kupowac na tajskich bazarkach. 2) JEDZENIE: jesli mieszkasz w dobrym resorcie wiedz, ze w resortowych restauracjach dostaniesz pyszne jedzenie ale bedziesz mial sie z pyszna gdy przyjdzie do placenia rachunku. Lepiej isc do dobrej, pieknej restauracji (czasem na plazy) z obsluga czekajaca na twoje skinienie i z grajacym zespolem, itp, gdzie zjesz rownie pysznie i musisz byc wyjatkowym zarlokiem albo pijusem zeby wydac wiecej niz 800- 850 bahtow na pare. Czasami warto zaplacic za taxi lub tuktuk zeby dojechac do miasta na kolacje. 3) WYCIECZKI: NIGDY nie kupuj zadnych wycieczek w Tajlandji przez biura podrozy w Polsce, internet albo w hotelu czy resorcie. W Tajlandji na kazdym kroku roi sie od mniejszych i wiekszych biur podrozy, gdzie placac 3-4 razy mniej kupisz dokladnie ta sama wycieczke. Czasami zamiast brac wycieczke np. po wyspie czy inna ladowa zastanow sie czy nie lepiej wziac taksowke i zrobic to indywidualnie, szczegolnie jesli jedziesz wieksza grupa i dzielisz koszty. 4) PICIE W BARACH: jesli lubisz atmosfere zatloczonych, zadymionych, pelnych nachlanych i krzykliwych Australijczykow i nahalnych panienek barach to pamietaj o happy hours kiedy placisz 50% za drinki. Ja osobiscie preferuje bardziej kameralna atmosfere, np na balkonie mojego resortowego pokoju (inna rzecz, ze my zawsze podrozujemy zgrana czworka). Alkohol jest tam tani. Jesli lubisz prubowac lokalne trunki polecam tajska whiskey Thong Hon. 5)MASARZE: mam na mysli lecznicze masarze tajskie, te prawdziwe po ktorych mozesz fruwac i czujesz sie dwa razy mlodszy. Polecam jakies male saloniki na uboczu z klimatyzacja (masazystki bardziej sie przykladaja niz na goracej plazy i nie jestes obserwowany przez gapiow). 6) AKOMODACJA :to juz zalezy od upodoban, ale zawsze mozna znalezc dobre speciale typu; zostajesz 12 nocy a placisz za 8, itp. Jak sie podrozuje w kilka par latwiej o takie deale.  To tyle co moge podpowiedziec. Bangkok to osobny temat bo tam pelno jest cwaniaczkow, ktorzy chca cie oskubac na pare bahtow na kazdym kroku. Polecam i pozdrawiam, kangur

Ostatnio edytowany przez kangur (2012-04-30 13:03:18)

 

#5 2010-09-25 18:20:25

kangur

Re: Tajlandia - ile kasy potrzeba na dwa tygodnie?

PS przepraszam za ortografie, oczywiscie probowac (tzn przez O z kreska)

 

#6 2010-11-20 13:42:48

minifix

Re: Tajlandia - ile kasy potrzeba na dwa tygodnie?

Krótko - 19 dni, Tajlandia + Kambodża, razem z przelotem WAW-BKK - ok. 4k na osobę (podróżowaliśmy w czwórkę). Do tego trzeba doliczyć wydatki przed wylotem, np. szczepienia, a to nietania "przyjemność".

 

#7 2012-04-30 07:27:48

krakowianka

Re: Tajlandia - ile kasy potrzeba na dwa tygodnie?

Grzesku dziekuje za te wszystkie wyczerpujace informacje. Jestes kopalnia wiedzy na temat tego kraju smile i smile

 

#8 2012-04-30 12:57:35

kangur

Re: Tajlandia - ile kasy potrzeba na dwa tygodnie?

Agnieszka, jesli masz jakiekolwiek pytania to chetnie, w miare mojej wiedzy, odpowiem smile

 

#9 2012-10-16 11:13:05

afrycia

Re: Tajlandia - ile kasy potrzeba na dwa tygodnie?

Czy wiadomo, jak bardzo zmieniły się ceny od 2010 roku?? Czy podane przykładowe 4000 zł na osobę są nadal aktualne?? Czy to już niewystarcząjące finanse?
4000 z biletami/osobę

 

#10 2012-10-16 11:32:26

toria83

Re: Tajlandia - ile kasy potrzeba na dwa tygodnie?

Wlasnie tez jestem ciekawa, jak z cenami. Jestem przed wyjazdem, moj budzet to ok 5.500£ na 2 osoby dorosle + 2 dzieci , na ok miesieczny pobyt( przeloty, hotele, wydatki), szukajac na forach przykladowych budzetow, trafialam najczesciej 50$/os/dzien.

 

#11 2012-10-16 13:13:52

afrycia

Re: Tajlandia - ile kasy potrzeba na dwa tygodnie?

50$/os/dzien to około 3k na 18 dni.
powinno starczyć smile mam nadzieję!

 

#12 2015-07-03 23:34:51

Oriel

Re: Tajlandia - ile kasy potrzeba na dwa tygodnie?

 

#13 2015-07-03 23:38:01

Fresh

Re: Tajlandia - ile kasy potrzeba na dwa tygodnie?

Jeśli nie wybierasz się na północ Tajlandii, np. do granic z Birmą, a interesują Ciebie bardziej rejony turystyczne, to szczepienia możesz sobie odpuścić smile

Gdybyś miał dodatkowe pytania, pisz śmiało - pomożemy.

 

#14 2015-07-08 21:36:41

Oriel

Re: Tajlandia - ile kasy potrzeba na dwa tygodnie?

To gdzie najlepiej się wybrać, żeby było ładnie i niezbyt dziko, ale też żeby poznać odrobinę Tajlandię?

 

#15 2015-07-09 10:33:27

marinik

Re: Tajlandia - ile kasy potrzeba na dwa tygodnie?

Oriel - trudno o jednoznaczna odpowiedz, bo Tajlandia - podobnie zresztą jak i inne kraje ma najróżniejsze oblicza. nie wiemy jaki wypoczynek preferujesz i co Cie może w tym kraju zainteresować. Mogę wyłącznie napisac jak to było z moim planowaniem. Na jakiś rejon trzeba się zdecydować jeśli dysponujesz ograniczonym czasem. Uznalem, ze na sam Bangkoki jego okolice trzeba kilka dni poswiecic, bo jest tam sporo do zobaczenia. Wykombinowalem także, ze skoro pol swiata przemierzę i będę w odleglosci zaledwie 400 km od Angkoru, to niesposob pominąć tego obiektu. Mnie nie interesuje wylegiwanie się na plazy - dlatego i rajskie wyspy chciałem dość aktywnie zwiedzić. bazując na relacjach innych - wybrałem Morze Andamanskie a konkretnie - Ao Nang. nie ma tutaj mojej relacji, ale zapraszam:
mojepstrykanie.blogspot.com/2014/10/tajlandia-z-kambodza-2013-wstep.html

 
  • Index
  •  » Tajlandia
  •  » Tajlandia - ile kasy potrzeba na dwa tygodnie?

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh