Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Pogaduchy
  •  » gdzie pozostawić swoje dokumenty w razie podroży albo wypadku ?

#1 2011-10-18 13:39:43

sesamoidea1

gdzie pozostawić swoje dokumenty w razie podroży albo wypadku ?

Hey
Często podróżuje i w ostatnim czasie zaczęłam zastanawiać sie czy istnieją w Polsce jakieś portale ,które oferują mi bezpieczne przechowywanie informacji o kontach bankowych czy skany dokumentów potrzebny np w podróży jak paszport czy może świadectwa pracy?Z tego co wiem to USA istnieją już tego typu portale i ciesze sie one popularnością niestety nie trafiłam na żaden tego typu w polsce.

Postanowiłam poszukać odpowiednika polskiego ponieważ, mam już dosyć tłumaczenia setki razy swojemu mężowi, że dokumenty znajdują się tu i tu a te tam. Mimo wszystko tez chciałabym by ktos w razie wypadku wykasował moje wirtualne konta ale przecież nie dam mężowi już teraz dostępu bo bym miała pełną inwigilacje  :)ja wiem, że podstawa dobrego związku jest szczerość ale trochę prywatności każdy powinien miećsmile

Pozdrawiam

 

#2 2011-10-18 14:52:31

Marek30

Re: gdzie pozostawić swoje dokumenty w razie podroży albo wypadku ?

Hey Sesamoidea!

Nie slyszalem jeszcze o takich portalach. Brzmi niezle, choc nie wiem czy mialbym tyle zaufania :-) Troche raj dla hakerow, nie? Moim sprawdzonym sposobem jest szyfrowanie. Mam zazwyczaj numer konta zapisany w notatniku, pojedyncze cyfry na roznych stronach. Najlepiej samemu znalezc system dla siebie, najlatwiej zapamietac. Na paszport i podreczne dokumenty polecam w miare plaskie paski na biodra, tak by nie wyroznialy sie zbytnio. Podczas moich podrozy sprawdza sie dosc dobrze.

Pozdrawiam

 

#3 2011-10-19 15:54:35

kangur

Re: gdzie pozostawić swoje dokumenty w razie podroży albo wypadku ?

Wiem o co Ci chodzi. Jest taki portal, nazywa soe Dropbox. Nie jest to portal polski ale moze z niego kozystac absolutnie kazdy. Mozna zeskanowac sobie najwazniejsze dokumenty i miec, w razie czego, elektroniczny dostep do nich na calym swiecie. Portal jest platny ale ilosc dokumentow odpowiadajacych objetosciowo ok. 20 kartkom papieru A4 mozna umiescic na nim za darmo. Sporo moich znajomych go uzywa i go sobie chwala. Ja jestem zarejestrowany ale jakos wole tradycyjne metody przechowywania dokumentow. Kopie paszportow, polisy ubezpieczeniowej, itp zostawiam znajomym i oni moga mi je przeslac w kazdej chwili. Niemniej jednak Dropbox jest sprawdzony i bezpieczny.  Pozdrawiam smile

 

#4 2011-10-20 14:44:26

sesamoidea1

Re: gdzie pozostawić swoje dokumenty w razie podroży albo wypadku ?

hey

mi się udało w końcu dotrzeć do polskiego odpowiednika Dropbox a mianowicie chodzi mi tu o "Bank na Wypadek". Portal umożliwia 14sto dniowy okres próbny dzięki, któremu można sprawdzić czy serwis spełnia nasze oczekiwanie.
Pozdrawiam i proponuje wypróbować bank na wypadek smile

 

#5 2011-11-01 05:54:40

Jack

Re: gdzie pozostawić swoje dokumenty w razie podroży albo wypadku ?

Być może te portale do dobra rzecz... ale zwykle zostawiam kopie dokumntów w domu (paszport, ubezpieczenie zdrowotne) i w razie czego mogą być przefaksowane.  Ze sobą też zabieram kilka kopi tych dokumentów, jak też adresy ambasad, etc.  Może warto też zabrać ze sobą 'memory stick/flash memory' z takimi dokumentami w formacie .pdf?  Nie zawsze jest dostęp do Internetu, szczególnie w krajach III świata.

 

#6 2011-12-30 12:41:40

Bernadeta_eu

Re: gdzie pozostawić swoje dokumenty w razie podroży albo wypadku ?

Ja mam takie samo podejście,czyli zostawiam kopie dokumentów w domu i informuję o tym rodzinę. Tak na wszelki wypadek,bo przecież lepiej być przezornym i ubezpieczonym.

 
  • Index
  •  » Pogaduchy
  •  » gdzie pozostawić swoje dokumenty w razie podroży albo wypadku ?

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh