Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-10-23 08:42:14

Judyta

Londyn - co warto zobaczyć

Witajcie. Doradźcie co warto zobaczyć w Londynie - wybieram się tam tylko na 3 dni. Co uda mi się przez ten czas zobaczyć, na co zwracać uwagę, czym się poruszać - może wiecie ile kosztuje bilet na metro i jaki ilet powinnam kupić - czy są tam jakieś całodobowe itd?

 

#2 2011-10-12 15:13:12

seba

Re: Londyn - co warto zobaczyć

ja byłam w Londynie jeden dzień bo jechałam pociągiem z Paryża
kupiłam sobie przewodnik i chodziłam wszędzie na nogach (taki dłuższy spacer)
po zwiedzeniu wszystkich najważniejszych punktów i kilku sklepów nie miałam co robić musiałam czekać 2 godziny na pociąg
jakoś mnienie przekonał ten Londyn

 

#3 2011-10-12 22:01:29

krakowianka

Re: Londyn - co warto zobaczyć

W ciagu trzech dni nie zwiedzisz Londynu. No glowne atrakcje,ale w biegu. Musisz sama zadecydowac co Cie interesuje i jaka trase wybrac. Wez pod uwage,ze w Londynie wszystkie muzea sa darmowe i warto jedno zaliczyc.
Wejdz na nasze galerie zdjec i poczytaj o Londynie.

 

#4 2011-10-12 23:56:40

katerina

Re: Londyn - co warto zobaczyć

Mysle,ze opowiazkowym punktem zwiedzania Londynu jest Muzeum Figur Woskowych!Bilet nie nalezy do najtanszych,ale warto,bo fotki z tego miejsca to super pamiatka!

 

#5 2011-10-13 08:12:26

piea

Re: Londyn - co warto zobaczyć

link do przydatnej strony :
http://www.e-londyn.pl/londyn_10atrakcji.php

 

#6 2011-10-13 16:37:59

anet_zb

Re: Londyn - co warto zobaczyć

wszystkie miejsca godne zaliczenia w linku, który podaje piea - nam Londyn się bardzo podoba, nie zobaczyliśmy wszystkiego ale z pewnością chcemy tam jeszcze wrócić

 

#7 2013-07-08 15:40:37

malik

Re: Londyn - co warto zobaczyć

Parę lat temu bilet na cały dzień na komunikację ( metro, autobus) wynosił ponad 5 funtów, mieszkaliśmy w centrum King Cross. Podobno najtaniej jest kupić travelcard ( z tym było wtedy trochę zachodu, trzeba było zamawiać wcześniej przez internet, czy coś się zmieniło nie wiem).
Trudno doradzić Ci co możesz zobaczyć, zależy co lubisz i w jakim tempie zwiedzasz. Postaraj się o przewodnik np. , fajny jest Pascala Londyn i przejrzyj go pod kątem zainteresowań. Mnie np. szalenie podobało Westminster Abbey, ale ja mam wielką słabość do zwiedzania świątyń. Ja po tygodniowym zwiedzaniu mam wrażenie ,że tylko musnęłam to miasto. m

 

#8 2013-09-02 07:02:58

andrzejandrzej

Re: Londyn - co warto zobaczyć

sporo rzeczy można - ale oczywiście 3 dni to mało - ja polecam muzeum wiktorii i alberta - piękna zawsze była wystawa o szkle

 

#9 2013-09-02 19:58:15

texarkana

Re: Londyn - co warto zobaczyć

Moja kuzynka była zachwycona spacerem po dzielnicy bankowej, a syn wizyta w Muzeum Wiktorii i Alberta.
Ja bym poszła do Muzeum Historii Naturalnej (wstęp bezpłatny) na symulowane trzęsienie ziemi.
Myślę, że najlepiej ułożyć program zwiedzania tak, żeby był różnorodny i kiedyś sobie jeszcze pojechać drugi raz.

 

#10 2013-11-09 21:17:13

Johana

Re: Londyn - co warto zobaczyć

wyobraźcie sobie że swego czasu byłam na wakacjach - w pracy w Luton jak większość Polaków przez 2 miesiące nie wybrałam się do Londynu- do dziś żałuje , mam tam rodzinę i jakoś do tej pory od 7 lat ! nie mogę tam wrócić a szkoda, co roku planuję wyjazd i co roku klapa zraz sobie sprawdzę ceny biletów smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh