Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-09-16 00:28:14

felo

Tajlandia czy Australia

Witam wszystkich Travelmaniaków!
Na poczatku przyszłego roku planowałem wyjazd do Tajlandii, a tu nagle dzwoni kolega i proponuje wspólny wyjazd do Australii. Proszę o opinie czy  powinienem zamienić Tajlandię na Australię?

 

#2 2011-09-16 03:57:03

kangur

Re: Tajlandia czy Australia

To, przede wszystkim, zalezy od tego ile masz kasy do wydania smile

 

#3 2011-09-16 05:20:06

madziuszka

Re: Tajlandia czy Australia

Tajlandia jest piekna,egzotyczna i orientalna, i przede wszystkim TANIA!!!! Jesli jestes zainteresowana kulturami Wschodu itp to zdecydowanie Tajlandia. Australia jest ciekawa, ale w porownaniu z Tajlandia znacznie drozsza, no i malo tu typowego zwiedzania... zalezy tez co chesz zobaczyc i na czym Ci zalezy...

 

#4 2011-09-16 07:42:32

kangur

Re: Tajlandia czy Australia

Madziuszka swietnie to powiedziala! smile  Zwiedzac w Australii jest co ale te znane atrakcje porozrzucane sa po calym kontynencie ale odleglosci miedzy nimi mierzy sie czasem w tysiacach kilometrow smile Trzeba miec sporo czasu i znacznie wiecej kasy na zbyciu  hmm Chyba ze chcesz sie skoncentrowac na jednym miejscu (np Cairns).  Ogolnie trudny wybor bo to dwa zupelnie inne miejsca.

Ostatnio edytowany przez kangur (2011-09-16 07:51:42)

 

#5 2011-09-16 08:08:38

felo

Re: Tajlandia czy Australia

W sumie to nie zastanawiam sie pod wzgledem kosztow tylko atrakcyjnosci miejsca.
Plan kolegi jest taki:
wypożyczyć samochód i przejechać wzdluz wybrzeża ze wschodu na zachód (lub na odwrot) i zobaczyć najwiecej jak tylko sie da smile)

 

#6 2011-09-16 11:16:11

kangur

Re: Tajlandia czy Australia

Trudny wybor...to juz zalezy od Ciebie, jaki typ zwiedzania czy wypoczynku  lubisz smile . Jak masz okazje to zwiedzaj Australie a Tajlandie zawsze mozesz "zrobic" pozniej...W sumie nasze pierwsze wakacje w Australii (1996 - jeszcze przed wyjazdem tam na stale) wspominamy jako jedne z najfajniejszych...choc nie ruszylismy sie poza Poludniowa Australie. smile

Ostatnio edytowany przez kangur (2011-09-16 11:21:00)

 

#7 2011-09-16 15:50:22

katerina

Re: Tajlandia czy Australia

Zdecydowanie Tajlandia!Niedawno wrocilam z Tajlandii-wrazenia nie do opisania!!!Kultura,kuchnia,masaze i azjatyckie klimaty wydaja mi sie ciekawsze niz Australia.W Australii nie bylam,ale jest tak,jak napisal kangur /zna dobrze oba kraje/ zalezy od typu wypoczynku i Twoich oczekiwan podrozniczych?!?W Australii bez liku pieknych plaz i krajobrazow,ale kulturowo,egzotycznie czy kulinarnie to raczej bez porownania do Tajlandii.No i ogromnym atutem Tajlandii jest aspekt finansowy-BARDZO TANIO!!!Z drugiej strony zastanow sie do ktorego z krajow jest wieksze prawdopodobienstwo do wyjazdu w przyszlosci?Udanych wakacji!

Ostatnio edytowany przez katerina (2011-09-16 15:52:33)

 

#8 2011-09-16 20:13:48

felo

Re: Tajlandia czy Australia

Zdecydowanie trudny wybór.Strasznie napaliłem się na Tajlandię a jak sie na coś napalę to bardzo trudno mnie od tego odwieźć , a z drugiej strony jeżeli nie pojadę ze znajomymi to sam sie chyba nie zdecyduję.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh