Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-09-08 13:49:55

Valion

Japnia

na przełomie października i listopada lecę do Osaki na blisko dwa tygodnie. Większość mam już zorganizowane. Ale koniecznie chciałbym się wybrać do Nagasaki(które jest na innej wyspie). Jakieś propozycję? Porady? W planach mamy Kyoto, Hiroshime, Tokyo, Hakone, Himeji.

 

#2 2011-09-08 14:58:06

piea

Re: Japnia

Hej Valion!
gdzieś Ty się chłopie ukrywał? -
Co do Japonii- to obawiam się że to nie jest zbyt popularny kierunek wśród naszej nacji! , więc porad raczej niewielu tu oczekuj! ( jeśli w ogóle....), ale perspektywę masz super! Będzie to na pewno oryginalna, niecodzienna podróż! Wiec po powrocie czekamy na relację Valion San!

 

#3 2011-09-08 21:40:27

anet_zb

Re: Japnia

Super plany wyjazdowe.... Jejku Japonia! Tak mało tutaj jest na temat tego kraju....i zdjęć i opisów podróży.
Oby pomysły udało się zrealizować. Koniecznie zrób dużo fotek!!!!

 

#4 2011-09-08 21:55:46

krakowianka

Re: Japnia

No to Valion gratulacje z planow.  Wybrales ciekawy i tajemniczy kraj...Czekamy na zdjecia i relacje,koniecznie.
Udanej podrozy!

 

#5 2011-09-09 13:09:04

maciekart

Re: Japnia

WoW ! zazdroszcze smile życzę udanej podróży !

 

#6 2011-09-09 16:58:13

kangur

Re: Japnia

Zapowiada sie interesujaco...beda fajne zdjecia smile . Udanych wakacji, przecieraj szlaki - tez myslimy o Japonii ale jeszcze nie w 2012, choc kto wie?

 

#7 2011-09-09 20:08:00

Kasia6555

Re: Japnia

oj super masz plany...ale rzeczywiście porad tu raczej nie znajdziesz....Wejdz na Globtrotera.....tam jest kilka opisów podrózy do Japonii.....może tam znajdzuesz cos ciekawego.....

 

#8 2011-09-11 09:57:56

Valion

Re: Japnia

hahah nie ukrywałem sie:) tylko zwyczajnie czasu nie miałem. A co do Japonii...cóż już mialem jechac w marcu na świeto kwitnących wiśni, ale przez to tsunami i wybuch elektrownii atomowej wszystko wzięło w łeb. Wiec teraz lece. Szukałem informacji u siebie, ale w anglojezycznych portalach również mało informacji:( myślałem że choć wy mnie tu wspomożecie:( No cóż zawsze ktoś musi być pierwszy:P Wiec po powrocie sam bede służył poradami:)

 

#9 2011-09-11 10:21:07

Valion

Re: Japnia

Ale jednakowoż nie jest z nami aż tak źle. ktoś coś gdzieś przeczytał i tak znalazlem informacje, które poszukiwalem. Dzięki:))

 

#10 2011-09-28 09:28:11

inaok

Re: Japnia

Witam
właśnie dołączyłam do grona travelmaniaków, w sierpniu wróciłam z Japoni Osaka - Kioto. Drogo, ale za to czysto, kulturalnie i miło. Valion  jak masz jakieś szczegółowe pytania to pisz.

 

#11 2011-09-29 19:38:08

Valion

Re: Japnia

hahaha mam setki pytan. nawet ne bardzo wiem od czego zacząć!! Ale oto część z nich:
1. jaki jest dojazd z lotniska do osaki?
2. jak sie poruszac po japonii, a raczej po mieście (pytam w zwiazku, że z tego co czytalem nie mam tam ponoć adresów takich jak u nas)
3. Żywić sie na własną rękę (mamy w hotelu aneks kuchenny) czy na mieście?
4. Czy po jednym dniu na Kyoto, Nare i Osake wystarczy?
5. Słyszałem że ze znajomością angielskiego to tak różnie bywa. Czy to prawda?
Wiecej pytań zapewne bede miał poźniej im bliżej wylotu, więc pozwole sobie odezwac sie na privie:)

 

#12 2011-10-03 21:50:58

inaok

Re: Japnia

Witam
1. Z lotniska do Osaki jedzie kilka pociągów, bez problemów dogadasz się po angielsku, pytaj o promocje dla turystów którzy są pierwszy raz w Japonii.wszystko na lotnisku dobrze oznakowane. Co do Osaki to nic tam ciekawego nie ma , same rozczarowanie więc nie polecam.
2.Taksówka jest najtańsza na dłuższe wyjazdy, metra, ulice, autobusy wszystko w angielskiej transkrypcji, młodzi mówią po angielsku i wszyscy chętnie pomagają ,więc bez obaw. Jak coś chcesz zwiedzić to sprawdź na mapie na goglach i będzie ok.
3.Ceny koszmar -jajko 4 zł! Lepiej, smaczniej i dość tanio w barach szybkiej obsługi. Suszi tanie nawet w knajpach. Oni dbają o jakość nawet w marketach i podrzędnych budkach. To nie Chiny jak lubisz Azję to japońskie jedzenie jest super.
4. Na Kioto nie wystarczy, na Osakę tak do Nary nie dotarłam bo brakło czasu.
5. Japończycy są kumaci nawet na migi się dogadasz. Ja kupiłam mapy wcześniej na necie i wszystko miałam na nich zaznaczone więc nie było problemów.
Pozdrawiam
Inga

 

#13 2011-10-04 13:41:50

Valion

Re: Japnia

Kupiłem JRPass, wiec mogę jeździć pociągami ile chce:) Więc damy rade nawet kilka razy do Kioto skoczyć. O cenach słyszalem... Kuchnie japońską lubię, miałem okazję już tego kosztować (w uk jest to dosyc popularne). Mam prośbę, moglabyś mi przeslać linka do stronki z tymi mapami?

 

#14 2014-07-04 13:12:54

marva1238

Re: Japnia

Ojej, jestem tu nowa, a już na dzień dobry zazdroszczę wyjazdu i liczę na dużo fotek! Też w niedalekiej (ekhem, około roku) przyszłości planuję wyjazd do Japonii, jednak poza takimi miejscami typowo turystycznymi, gdzie mówią po angielsku, chciałabym się zapuścić gdzieś dalej. Myślicie, że poziom odpowiadający JLPT N4 wystarczy?

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh